Сгъстяване на таратор

  • 3 246
  • 38
Чудно ми е дали някой е забелязал следния ефект при таратора с кисело мляко и краставици:
прави се въпросния таратор и се слага повечко вода от колкото трябва .Естествено става рядък.След което се оставя да престои няколко часа в хладилник.След това таратора се е сгъстил.
Някой правило ли му е впечатление това.Интересно ми е да разбера малко подробности за процесите които водят до това.
Виж целия пост
# 1
Не съм забелязала такова нещо  newsm78
Виж целия пост
# 2
Никога не ми се е случвало подобно нещо....да се утаи киселото мляко леко да, но да се сгъсти не...
Виж целия пост
# 3
Утаяването е едно на ръка и обикновено става след доста дълго престояване.
Сгъстяването при мен се случва всеки път.Разреждам в съотношение 1:1 кисело мляко, вода.
Ще трябва да се замисля как да измеря гъстотата.
Някой ще каже че в хладилника водата и млякото изстиват и от там идва гъстата консистенция ,но аз правя таратора с мляко и вода извадени от хладилник.
Аз по принцип обичам таратора да не е много гъст.Затова като го направя рядък дори повече от колкото ми харесва и после като е толкова гъст че трябва да го разреждам отново , няма как да сбъркам в преценката си.
Виж целия пост
# 4
Няма кой да го чака да престоява много дълго Laughing След 2 - 3 часа го няма... Crazy
Виж целия пост
# 5
Не ми се е случвало до сега ... newsm78
Виж целия пост
# 6
не ми се е случвало такова нещо,но и не остава за следващо хранене
Виж целия пост
# 7
и аз не съм забелязала такова нещо,то и не остава до следващото хранене! eat
Виж целия пост
# 8
Хладилника "изсмуква"  влагата.Каквото и да сложиш в хладилника, ако не в найлонов плик се исушава.Аз така си суша магданоз и копър, съхнат бързо, но си запазват свежия зелен цвят.
Виж целия пост
# 9
Чак пък да се изпари толкова вода, че да се сгъсти таратора  newsm78...
Знам, че някои хладилници много изсушават, ама такъв феномен у нас не съм забелязала. Аз покривам всичко с фолио.
Виж целия пост
# 10
Хладилника "изсмуква"  влагата.Освен това в чесъна има съставки,които водят до това лееко сгъстяване.Ако сте забелязали при кълцане на чесън пръстите ни лепкат Peace
Виж целия пост
# 11
Интересно , но и аз не съм забелязвала това у нас.
Виж целия пост
# 12
Не ми се случвало никога.По принцип никак не обичам рядък таратор(разреден с вода).Колкото по -гъст,толкова по-добре. Hug
Виж целия пост
# 13
Въпрос на хладилник. Някои много изсушават продуктите и затова в упътването препоръчват да се съхраняват покрити.
До автора - другия път захлупи таратора добре и виж дали пак ще се сгъсти.  Laughing
Виж целия пост
# 14
Няма кой да го чака да престоява много дълго Laughing След 2 - 3 часа го няма... Crazy

и аз наблядавам същите природни феномени в нашия хладилник Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия