Предупреждение за кърлежи

  • 673
  • 6
Вчера един кърлеж ме хареса в Борисовата градина. Майки, пазете децата си, а всеки от вас да се пази. Не знам, ХЕИ ли трябва да се сезира, да напръскат, другаде ли. newsm78 Отивам за една инжекция против тетанус.
Приятен ден!  bouquet

П.П. Не знам,къде трябва да се сложи такава тема. Модераторите, ако искат, да я преместят.
Виж целия пост
# 1
Аз имам куче и нея доста я обичат. В Борисовата се разожда често и досега от там не е хващала, но един единствен път отидхме до Западен парк по покана и се върна с 5.  Rolling Eyes Онзи ден майка ми я води край село Лозен и се върна с 3. Явно вече са плъзнали с пълни сили.
За мое щастие само един път съм имала и аз кърлеж, но от тогава и покрай кучето почнах да се пазя повече от треволяци.
Виж целия пост
# 2
Нас ни предупреди госпожата от детската градина на сина ми. Каза че леличката е чистила двора и един и се е бил забил, та призова да преглеждаме много внимателно децата защото имало много кърлежи, а градинката им беше обработвана против подобни твари само преди около месец
Виж целия пост
# 3
Биляна, тетануса ти е най-малкия проблем с кърлежа. Тези гадини по принцип носят около 80-90 зарази, не че ще ги хванеш де, не се плаши. Може да се забие, да се махне и нищо да ти няма.

Един от големите рискове е лаймската болест, също и артрит. Прочети ако искаш симптоми малко по Интернет, но говори и с лекар. Една инжекция не върши работа, лечението е дълга терапия с антибиотици в големи дози, не е шега работа.

По принцип има ваксини срещу някои от болестите разнасяни от кърлежите, но не срещу всичките. Най-добре е през май и юни след всеки парк, поляна, да се оглеждат внимателно децата, а и себе си, за точица от забил се кърлеж. Ако има, да се махне внимателно (в интернет има инструкции как, ако сте смели) или да го махне хирург. Махането е важно да се направи добре за да няма от неговата кръв в твойто тяло.

Не го пиша за да те плаша, а за да се внимаваш тези дни за разни симптоми. Не съм експерт,  в нета има повече инфо.
Виж целия пост
# 4
И аз за такова пръскане се размрънках в тази тема
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=405499.msg11597055#msg11597055
,но намерих опонент който бранеше природата  ooooh!.Не го разбрах,но повече се учудих на това че другите съфорумки /някои майки/ не го скастриха  newsm78.Май не съм правата  newsm78.
Виж целия пост
# 5
Тази тема я следих до време, колкото повече четох от нея, толкоз повече истерясвах и звънях на мама да внимават и т.н. Аз настоях в градината пръскаха и заради бълхите, защото детето ми се прибираше наядено като ги извеждаха.
Виж целия пост
# 6
А аз се почувствах като някаква окупаторка-убийца .Много гадно ми стана,но продължавам да мисля че трябва да има ''чисти'' места поне за децата .Та дори и да носим вината за изтреблението на куп твари на точно тези места.
Някой съгласен ли е с мен?
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия