Защо се прави сватбено тържество ?

  • 1 556
  • 19
Днес станах свидетел на това как една сватба може да развали приятелство.
Семейство получава покана за сватба/те са 5 човека-баба,мама,татко и две деца/.Имат уговорка да отидат по-рано при булката за да помагат при посрещането на гостите.
Сватбата е вечерна,а те отиват още в 15.00 за да помогнат кой с каквото може.Бабата и майката на булката са приятелки отдавна, така че то е ясно,каквото трябва ще се свърши.
Всичко върви добре до пристигането в ресторанта.
Гостите са разпределени по маси,но там където трябва да се настани семейството не достигат два стола.
Бабата се обръща към приятелката си с въпроса - От къде да вземат още два стола ?
Ето го отговора:А, няма нужда.Децата не са включени.За тях няма порция даже.
 Децата са на възраст 7 год. и 13 год.
Бабата е била толкова шашната че снаха решила че и е лошо.Извела я навън да подиша чист въздух.
Обсъдили ситуацията и реши,мама и татко да се приберат, а баба и децата да останат защото за това събитие се говори от два месеца.Дори каката е опаковала торбичките с бонбоните.
Тук има много теми за сватбите и се чудя защо му трябва на човек да прави тържество.А още по-лошо да ходи на такова.
Виж целия пост
# 1
За да няма тънки сметки - деца, баби и лели; класически спорове за менюто (дали рулца по чешки или руска салата, кебапчета или пържоли и ред др.пълни глупости), които могат да скарат роднините още преди сватбата и за да няма "ама леля ти не яде свинско", "ама братовчедка ми е вегетарианка" и т.н.... ние си направихме градинско парти (с басейн) с шведска маса. Така гостите се движеха от самото начало, позапознаха се и затанцуваха почти веднага. Естествено, имаше си и сервитьори, които също доставяха храна от шведската маса ( тя се зареждаше поетапно и непрекъснато). А яденето беше супер разнообразно и в изобилие и нямаше недоволни.
Виж целия пост
# 2
magurka това е чудесна идея.Сигурно е било вълшебно и мокро.
Виж целия пост
# 3
Супер яко! Сбъднахме си всички мечти относно сватбено тържество!
Много як купон до сутринта! В разгара на купона кой облечен, кой по бански .... не е за разказване!
Младоженецът и той участва. На мен също ми се искаше да се топна, но нали бях булка се сдържах. Само, че приятелите ни незнам от къде донесоха една малка надуваема лодка към края на купона и .... нямаше как да откажа. Така, че единия ми сватбен блус е в басейна. По-точно съпругът ми е в басейна, а аз - в лодката. Незабравимо!!!!
Виж целия пост
# 4
Ние също сме доволни от сватбеното си тържество, въпреки, че беше в ресторант. Ние имахме места дори и за децата! Това, което се е получило с недостига на столове е много неприятно. Ако някой ден ми се случи, много бих се обидила Confused
Виж целия пост
# 5
 Shocked  Безобразие просто! Значи за подготовката добре дошъл всеки,но за ресторанта бабата,маѝката и бащата а децата навън пред ресторанта докато сварши тържеството Close  Добре,че на церемонията не се плащат местата иначе сигурно и там да са останали пред вратата  Tired  Немога да се начудя на такива хора..
Виж целия пост
# 6
Пълно безобразие... ooooh!
Как може да има такива хора...направо не знам.. Thinking
Виж целия пост
# 7
На сватбите, на които съм ходила винаги е имало места за децата. По-малките наистина не са били включвани в менюто, тъй като е всеизвестно, че малките деца обичат да хапват доста по-различни неща от възрастните. За тях просто родителите им поръчват от менюто каквото изберат.
Виж целия пост
# 8
темата е зададена некоректно и няма много общо с описаната ситуация..
всички знаем за какво се прави сватбено тържество и защо се ходи на такова.
това,че все още има безброй хора със селски манталитет не означава,че сватбата е конфликтно събитие по принцип.напротив,за нормалните хора тя е повод само за радост и щастливи емоции.това,че все още при някои се получават спорове за столове и кюфтета е съвсем друго нещо..
Виж целия пост
# 9
 newsm78 Нали са получили покана за 5ма? Те дали са подтвърдили и за 5мата? И в края  на краищата (това са големи деца и се хранят самостоятелно) какъв е бил проблема да се направи една детска маса-за по-големките,които хем няма да са при мама и татко,да им се пълнят дробчетата с цигарен дим и да им се дъни мозечето с мощни децибели;хем може да се запозначт с други деца и да се забавляват?!?
  Даже и да е допусната някаква такава грешка,не разбирам защо не се реагира адекватно и да се излезе от положение Tired Е...и и стиснатите хора,за 100лв(особено на сватба) няма да обеднеят #Cussing out
Виж целия пост
# 10
Аз много пъти съм била свидетел как се разпадат приятелства във връзка със сватби. Бългринът е АДСКИ СТИСНАТ. Сакън да не обеднее от излишна порция. Shocked Винаги и след всяка сватба има коментари за подобни неща.

Кумувах на една много стисната приятелка. Знам я че си е типична шопкиня, а родителите и са прости колкото искаш. Сто пъти предупредих предварително че ако не дай боже има неприятна изцепка спрямо мен или родата ми, ще говори после цяла махала за развалената и сватба. Не очаквах кой знае какво особено отношение и не бях разочарована но ако имаше изцепки с липса на порции за някой, не знам какво и се пише после просто. Не отговарям за себе си. Sick #2gunfire

Разбирам ви много добре. На ваше място, бих и вдигнала скандал и директно в очите бих им казала какво мисля за тази простотия. Поне ще ти олекне.
Виж целия пост
# 11
Била съм в такава ситуация - двете ми деца, на 6 и 7г. седяха на коленете ни, за порции да не говорим. Е, с тия хора вече нямаме какво да си кажем. Била съм и на сватба , на която нямаше НИТО едно дете! Не мога да ви опиша колко тъпо беше - ни шаферки, ни детски смях....Наредени само големи и още по-големи хора.И в двата случая младоженците бяха от доста заможни семейства  smile3534
Виж целия пост
# 12
Ами какво да кажем - манталитет и възпитание, може би малко стиснатост и характер? Дори да не са предвидили децата предварително, ей хора, това е ресторант, напълно е въможно да им се направят две порции допълнително. Да не говорим, че по принцип, когато подготвяш такова тържество, е редно да предвидиш 2-3 порции в повече още при кувертите. Ние така направихме и не сме имали никакви проблеми, когато едно приятелско семейство дойде с двете си деца, които трябваше да останат при баба си, но в последния момент нещо се объркало. Жената 5 пъти ми се извиняваше, че ги довела, 5 пъти и казах - няма проблем. И наистина нямаше.
Не ми се е случвало подобна простотия, макар да съм ходила и на "селски" сватби, но не бих си тръгнала, ще си поръчам от менюто, а след сватбата няма да пожелая да видя младоженците повече.
Виж целия пост
# 13
...Бългринът е АДСКИ СТИСНАТ. Сакън да не обеднее от излишна порция. Shocked Винаги и след всяка сватба има коментари за подобни неща.
Много обобщено и за мен не точно,а съм била на много сватби още от дете.Баща ми беше класен във военно училище и като станеха в горните курсове курсантите се женеха масово и непрекъснато ходехме по сватби-никога нашите нито са коментирали,нито е имало подобни случаи.Сега като ходя на приятели по сватби също не съм ставала свидетелка на подобни циркове,пък все на български сватби ходя Wink
Виж целия пост
# 14
И аз не съм присъствала на подобен ужас.
Честно казано - бих си отвела цялото семейство, никакви баби и дядовци да не остават.
Да се прецакат, че са платили излишни порции  Laughing

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия