Биопсия и кърмене

  • 572
  • 5
Имам два фиброаденома в едната гърда. От две години ги следим с ултразвук на всеки шест месеца. По време на бременността ми единият започна да расте - вероятно от хормоналните промени - и специалистката ме предупреди, че ако до следващия преглед не е намалял или изчезнал, ще поиска да направи биопсия. Прегледът ми е след шест седмици и аз започвам да се притеснявам. Бебка е на четири месеца в момента и нямам намерение да я отбивам скоро. Не знам какво да очаквам в случай, че се наложи биопсия - как ще се отрази на кърменето, ще трябва ли да отбия?

Ако някоя от мамите тук има личен опит или е чела в дебели книги нещо по въпроса, ще съм много благодарна за всякаква информация.

Личният ми лекар само се почеса по главата като го заразпитвах, за първи път му задавали такива въпроси....
Виж целия пост
# 1
Много съжалявам за случилото се.Аз имам същия проблем,но доки каза да спра да кърмя и тогава ще правим биопсия.Докато кърмя само ще следим ситуацията.Но в твоя случей незная.Стискам палци и всичко да се  наредо благополучно. Praynig
Виж целия пост
# 2
Не съм специалист, но мисля, че не е нужно да спираш с кърменето. Все пак говори с лекаря, който ще прави биопсията. Възможно е временно да кърмиш само от другата гърда. Дано се оправиш по-скоро, най-важното сега е да си добре и ще бъдеш, щом го следите. Hug
Виж целия пост
# 3
Не знам дали има разлика между биопсията тук и при вас - на мен са ми правили, изтегляха с голяма игла течност от образуванията. Това ми го правиха без упойка, така че ако няма проблем, можеш да кърмиш от другата гърда. Стискам палци всичко да мине наред Hug.
Виж целия пост
# 4
Здравей,
Аз съм оперирана от фиброаденом, но преди да родя. Бучката беше много близо до зърното и доста голяма. Биопсията ми я направиха със спринцовка с дълга игла, с която изтеглиха часто от бучката и я пратиха за изследване. Не мисля, че процедурата е опасна за кърменето по никакъв начин – просто те боцват.
На прегледа преди да родя ми казаха, че отново имам фиброаденом, но да отида като спра да кърмя на изследване
Пожелавам ти всичко да е наред  Hug
Виж целия пост
# 5
Много ви благодаря за отговорите, момичета! По-спокойна съм сега.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия