как да се справя с косата ми

  • 1 405
  • 10
Имам спешна нужда от съвет относно косата ми!
До скоро бях със дълга коса и така съм от детските години. Не смеех  да я подстрижа защото все си мислех че няма да ми отива, но вече се уморих от това вечно връзване и скубане и реших да променя визията си с нова прическа , пък и малко разнообразие!
Подстригах се на черта и страшно се харесах! Но снощи след измиването на косата ми сега изглеждам по съвсем друг начин  Sick Косата ми е твърда жилава и суха, косъмът ми е дебел и плътен и сега стърчи на всички посоки  ooooh! и вече нямам вида след фризьора а приличам по-скоро на лелка!
Въпросът ми е, дали има продукт който да нанасям след миене на косата и тя да пада естествено и да не седи на всички страни? Косата ми долният край е филирана именно заради обема който имам но въпреки всичко сега седи дебело и без форма!
Благодаря за всички съвети предварително!
Виж целия пост
# 1
Според мен, най-добре отиди при фризьорът си и го попитай как и с какви продукти да третираш косата си, за да има този вид който е бил след подстрижката.
Виж целия пост
# 2
В момента си пускам косата дълга от едни средни пластове и ми е много познато стърченето във всички посоки (с чуплива коса съм).
Ползвам ето този продукт без отмиване на Клоран: https://www.echemist.co.uk/Product.aspx?ProductId=4707 , хидратира, омекотява и изглажда косъма и го прави много по-склонен към опитомяване, като обемът се запазва  Peace Моята коса е тънка ( и също е суха)  и не знам дали на по-плътен косъм би имало същия ефект, но го препоръчвам, защото досега е най-удачното, което съм ползвала в опитите си за укротяване на косата  Peace
Виж целия пост
# 3
моята коса не е много къса, но имам сходни проблеми -  след миене е стърчаща във всички посоки, безформена.. ужасна. правя следното -  на мокро слагам малко (малко!!!) пяна. суша до някъде и мажа с балсам без отмиване. после доисушавам. или оставам да изсъхне на въздух. (само че съм забелязала, че не със всяка пяна се получава. някои само отежняват и склечкват. а и няма гаранция,че действа на всички коси.  Wink )
идеята е във балсама без отмиване - избери подходящ за твоята коса ! прави чудеса със непокорната коса.
Виж целия пост
# 4
Благодаря ви момичета! Аз вчера си купих това и днеска ще видя ефекта му след първо нанасяне.
 
https://cdn.bg-mamma.com/7Vu6/0f5fab58.jpg
Виж целия пост
# 5
Според мен трябва след всяко миене да я оправяш със сешоар и четка, иначе няма да стане. И моята коса е с твърд косъм и е доста трудно се справям с нея.
Виж целия пост
# 6
Може да използваш и кристали за коса...След измиване на косата се нанасят..по краищата й..
Виж целия пост
# 7
Имам спешна нужда от съвет относно косата ми!
До скоро бях със дълга коса и така съм от детските години. Не смеех  да я подстрижа защото все си мислех че няма да ми отива, но вече се уморих от това вечно връзване и скубане и реших да променя визията си с нова прическа , пък и малко разнообразие!
Подстригах се на черта и страшно се харесах! Но снощи след измиването на косата ми сега изглеждам по съвсем друг начин  Sick Косата ми е твърда жилава и суха, косъмът ми е дебел и плътен и сега стърчи на всички посоки  ooooh! и вече нямам вида след фризьора а приличам по-скоро на лелка!
Въпросът ми е, дали има продукт който да нанасям след миене на косата и тя да пада естествено и да не седи на всички страни? Косата ми долният край е филирана именно заради обема който имам но въпреки всичко сега седи дебело и без форма!
Благодаря за всички съвети предварително!
Все едно четях за себе си, аналогичен случай съм на твоя, със същата прическа и същата коса, но аз се справям с четка и сешоар винаги след къпане иначе съм съм като разплетена кошница. Wink
Виж целия пост
# 8
Може да използваш и кристали за коса...След измиване на косата се нанасят..по краищата й..
То това е задължително и аз без тях не мога.
Виж целия пост
# 9
Ох и кристали имам но проблема е че съм скарана с четката и никак не се справям  Embarassed
Днеска си сложих от дневният флуид и ефекта е че просто косата ми е една идея по-мека но отново си стръчи във всички посоки  ooooh! След малко ще се снимам и приложа материал!
Виж целия пост
# 10
Ох и кристали имам но проблема е че съм скарана с четката и никак не се справям  Embarassed
Днеска си сложих от дневният флуид и ефекта е че просто косата ми е една идея по-мека но отново си стръчи във всички посоки  ooooh! След малко ще се снимам и приложа материал!
Давай снимкиииииииии.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия