пак за жестовете

  • 1 641
  • 25
Здравейте
за едно проучване а българските жестове исках да запитам аудиторията - какви жестове използва за да покаже че нещо е скучно, оттегчително.
Представете си комсомолско събрание(ако някой си спомня още за тях) и искате да покажете на някой, който стои през няколко реда, че ви е скучно....?
Виж целия пост
# 1
Не му пиша в темата
Виж целия пост
# 2
Опулвам очи, завъртам ги като идиот и правя гримаса с устни  Grinning Това във ерата, когато нямаше интернет. Сега наблягам на емотиконите.
Виж целия пост
# 3
Ако ми е скучно ставам и излизам.
Виж целия пост
# 4
Имитация на прозявка; изкривяване на устата на една страна, докато веждите и очите отиват на горе; бавно дълбоко вдишване с театрално издишване с леко издуване на бузите....Брех, колко съм добра в това  Mr. Green
Виж целия пост
# 5
Прозяване. Често и продължително, с необходимата доза показност.
Виж целия пост
# 6
Прозяване, кашляне, въздишане и всякакви други начини за нарушаване на тишината, която е показател, когато нещо е интересно.
Виж целия пост
# 7
Зависи колко време ми е скучно. Мога да поизтърпя нечий монолог ако на говорещия му е особено важно да се изкаже. След 5-та минута просто спирам да го слушам. След 10-та вече ми е по-важно да спре да говори. Тогава абсолютно неделикатно се връщам в разговора, отваряйки нова тема.
Виж целия пост
# 8
 smile3507



Достатъчно красноречиво ли е?
Виж целия пост
# 9
Ооо, сега има различни модерни жестове - онзи с брадвата (длан на врата) , или демонстративно запушване на носа "вони!", класиката е въртене на зъркели, но той е по-женски, може леко презрително пръхтене или демонстративно въздишане....в НАТФИЗ ги учат всичките, сигурен съм  Peace
Виж целия пост
# 10
Прозяване, кашляне, въздишане и всякакви други начини за нарушаване на тишината, която е показател, когато нещо е интересно.

Ама питането е как показваме на някой от аудиторията, а не на цялата аудитория...
Виж целия пост
# 11
благодаря
а някой случайно да си бърка в носа - не за да извади сопол, ами за да покаже колко е скучно?
Виж целия пост
# 12
зоро, ти пиеш ли силни лекарства?
Виж целия пост
# 13
ако знаете колко такива карикатури има, та се зачудих дали някой не го прави наистина
Виж целия пост
# 14
Един достатъчно отегчен поглед е красноречив  Wink
едно барабанене с нокти
едно подпиране на главата с досада
безцелно драскане по листа
цъкане в телефона
и....
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия