уголемени яйчници след стимулация!?

  • 4 977
  • 6
Здравейте!
Този месец правих стимулация. Според лекуващия ми лекар тя е много "качествена". Имаме си и 7 оплодени яйцеклетки, които се развиват идеално... Трансфер, обаче, няма да има  Cry защото яйчниците ми били много големи, лигавицата недостатъчно голяма, а и някакъв джоб с течност се бил образувал... Някоя от вас имала ли е подобен проблем и знае ли какво мога да направя през следващия месец, за да подредя нещата благополучно  Rolling Eyes Д-р ми каза да почивам повече и да не се притеснявам, при някои жени се случвало... но нямало нищо фатално, следващия или по-следващия месец сме щели да направим трансфера... това стечение на обстоятелствата, обаче, доста ме изнерви, защото никой не ми беше казал, че подобно нещо може да се случи... Ако някоя от вас е преживяла нещо подобно, моля ви, споделете...
Виж целия пост
# 1
аз също имах уголемени яйчници от стимулацията 5/6 см. извадиха 17 яйцеклетки и въобще не е стоял въпроса за прекратяване на процедурата. останаха си такива до към 4 - я месец от бременността и после се свиха. лакарите казваха че е нормално след стимулация.
Виж целия пост
# 2
При мен също бяха много уголемени, и аз имах течност в корема, на мен ми извадиха 15 яйцеклетки, даже бях с лека хиперстимулация, а трансфера ми беше на 3 ден, въобще не е ставало на въпрос да няма такъв, според мен шанса при теб така става по-малък, защото ще замразявате, а при размразяването не се знае колко ще оцелеят, все пак ти желая много успех
Виж целия пост
# 3
Според мен, лекарят под "джоб" с течност може да е имал предвид хидросалпингс и за това отлага трансфера. Бенджи, говори с лекаря си и уточнете какъв е този джоб.Ако е хидросалпингс, то течността, която се излива от него е токсична за ембрионите и обрича процедурата на неуспех.
Виж целия пост
# 4
На мен левият ми яйчник е 8/8, а десния - 6/7. Лекарят ми каза, че понеже съм много слаба - 45кг. ако яйчниците не намалеели можело да се стигне до прекратяване на бременността  Confused и да, джобът май е хидросалпингс, но на мен преди няколко месеца ми прекъснаха тръбите уж, за да не се образуват подобни джобове... увериха ме, че замръзването нямало да се отрази съществено на качеството на оплодените яйцеклетки... дано другият месец всичко е ОК, защото ако чакането се проточи ще се напрегна много емоционално... Благодаря ви за куража!   bouquet
Виж целия пост
# 5
Странно го обяснявяш, за каква прекратявяне на бременност говориш б между другото при бременност яйчниците се уголемават, защото произвеждат хормони и какъв е този джоб-не се ли разбра какво точно има предвид и защо не ти препоръча лапароскопия ако е хидлосалпингс, но пък от друга страна излиза , че не е ако си правила , както казваш операция на тръбите за това....другото за подутите яйчници е също странно, от какво са подути ,нали не си била в стимулация, а ще ти трансферират замразени ембриони и освен това за да не се получават функционални кисти преди инвитро е добре да се пият поне 1 месец противозачатъчни и те биха регулирали функцията на яйцниците. Разгаваряй отново с доктора си.
Виж целия пост
# 6
Sunnyside bendjiwilli   е писала горе че е имала стимулация този месец.А ще трансферират замразени тепърва  Peace
bendjiwilli не се отчайвай по-добре че не сте направили трансфер,защото джобя за който ти е споменал бекаря аз ъм почти сигерна че е хидросалпингс.А всички добре знаем че с него процедурата е обречена на неуспех.Жалко че при прекъсването на тръбите не са си свършили явно добре работата.Те затова повечето лекари предпочитат направо да махат тръбите.
Обаче сега като се замисля  Thinking дори и да има джоб с хидросалпингс нали тръбите са прекъснати  Thinking това не означава ли че течността няма да премине към матката  Thinking или не е гаранция.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия