Нов вирус с ужасна температура - вече 5 дни?

  • 12 658
  • 14
Здравейте! Дъщеря ми от 5 дни вдига температура, който спада с панадол и след 4-5 часа пак се вдига. Освен това малката кашля сухо, като магаре се мъчи. Други оплаквания няма. Свекърва ми и мъжа ми са я водили на лекар в петък и лекарката им казала, че е ларингит, най-вероятно вирусен. Днес вече е вторник, а температурата не спада, тая нощ дори я втресе, едвам я свалих.
Знаете ли да върлува в момента такъв вирус, защото за пръв път ми се случва такова нещо. Изписали са й аугментин, ако не се подобри до 2-3 дни. От вчера вечерта го давам. Толкова силно кашля, че чак си повърна вечерята.
Аз също си мисля, че след като толкова време поддържа температура, явно ще е вирус, но не смея да чакам да се влоши и дадох антибиотика.
Има ли други майчета с дечица с такъв вирус?
Виж целия пост
# 1
Добре си направила, че си започнала АБ може да има и бактериална инфекция , защо не отидете все пак на контролен преглед
Виж целия пост
# 2
Не съм чула за такъв вирус.Нашия в момента е болен, но е с гнойна ангина, без кашлица.Два дни след започването на АБ продължаваше да вдига Т, но то е нормално докато подейства лекарството.
Ако се съмняваш в нещо, заведи детето и за друго мнение.

Другото, което си мислех докато четях, е че аз за ларингит АБ не съм давала.Пил е само сиропи за кашлица и Ериус - противоалергичния сироп.

Абе най-добре потърси друг лекар, да чуеш още едно мнение.Аз съвети не смея да ти давам. Peace
Да оздравявате бързо!
Виж целия пост
# 3
Бих те посъветвала да я заведеш пак на лекар. От петък до сега може да са се поусложнили нещата с тази кашлица.
Виж целия пост
# 4
Моето момченце в момента е на оправяне от такова подобно чудо...
започна с много висока Т над 39 градуса,на втория ден започнахме АБ Цефзил,продължаваше да вдига Т до 4-я ден,на втория ден се появи суха кашлица,водих го пак,сменихме Хустагила със Синекод,вечер давах Аериус,а стигнахме и до макар и минимална доза Урбазон,защото в един момент толкова много се закашляше,че не можеше да диша и му се повдигаше за повръщане Cry
Първоначалната диагноза беше гнойна ангина.
Вчера го водих на контролен преглед(всичко започна миналия вторник следобяд),док каза,че е значително по-добре и че гнойната ангина е прерастнала в ларинго-трахеит,вече не вдига Т и кашлицата е влажна и се кърти,продължаваме с още една опаковка АБ обаче,Синекод и вечер притивоалергичният Аериус.
Аз се побърках от притеснение,а той се измъчи миличкият ми.
Дано се оправите бързичко,но и моят съвет е да го заведеш пак на лекар!
Виж целия пост
# 5
Бих те посъветвала да я заведеш пак на лекар. От петък до сега може да са се поусложнили нещата с тази кашлица.
Да не те плаша но втрисането е характерно за пневмониите. Така, че най-добре на лекар!
Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 6
Ами понеже детето не е зле, общото състояние е запазено и си мисля, че втори преглед е нужен след поне 2-3 да давам АБ, зада се види има ли ефект. Като сваля температурата всичко е наред, жизнена е, играе си, е, не се храни добре, но като цяло не бих определила състоянието й като зле. Просто тая температура е много упорита и се чудех правилно ли дадох АБ или тряваше да изчаквам, но ме достараша и го дадох. За пръв път караме ларингит и просто не знам как да подходя, другите кашлици и т.н. вече лесно се ориентирам и се справяме само със сиропче, но това е много упорито.
Виж целия пост
# 7
И моята дъщеря го мина тоя вирус(даже още не напълно) и осем дена беше с ужасно висока темрература-единия път стигна до 41,5.Гласа е пресипнал,зачервено е гърлото ,кашлица и хрема.Изписаха ни антибиотик,но аз съм привърженичка на класическата хомеопатия и така се лекуваме.(по бавно,но без антибиотик).Направи възпаление и на ухото,но постепенно се оправяме.
И е много заразен-сега в къщи всички сме болни.
Виж целия пост
# 8
Да не те плаша но втрисането е характерно за пневмониите.

Втрисането се получава от рязкото вдигане на висока Т.
Виж целия пост
# 9
Доколкото зная, докато детето вдига температура, все още не е ясно какво е възпалението/ инфекцията. Това е т.нар. остра фаза. Защо тогава давате антибиотик? Какво лекувате? След като сте се убедили, че антибиотикът не сваля температурата?
Наистина не разбирам.
Преди около 10 дни детето ми беше с много висока температура и я поддържаше 6 дни. Отпаднал, не се хранеше. Давахме температуропонижаващи само над 38,5 - 38,7.
След 6тия ден видимо се подобри. Не разви усложнения - ангина, отит, пневмония и пр.
Какъв е смисълът от изпитите антибиотици? Вашето спокойствие или страхът на лекарите?
Виж целия пост
# 10
Миналата седмица и моята дъщеря 6 дни беше с температура, вдигаше до 39,5. Беше и със силно зачервено гърло според личната с налепи. Свалях температурата с нурофен и всяка вечер слагах компрес с извара и се оправи. Вече 3 дни е добре. Защо за вируси давате антибиотици?
Виж целия пост
# 11
Ей като започнете тъй,дава го защото лекар го е изписал.
В началото като незнаех нищо за ларингита и аз съм давала АБ,но вече не.
Кашлицата при ларингита е много упорита,може и две седмици да продължи.Предполагам кашлицата и вече не е ларингитна,а къртеща.Не е лошо отново да посетите лекар най-малкото сиропа за кашлица да промени.
Виж целия пост
# 12
Да не те плаша но втрисането е характерно за пневмониите.

Втрисането се получава от рязкото вдигане на висока Т.
Да така е, но висока Т с втрисане и кашлица изискват внимание, защото това са едни от симптомите при пневмония.
Виж целия пост
# 13
И при нас има деца с такъв вирус. А има и деца с Т повръщане и диария.
Виж целия пост
# 14
Здравейте! Вчера вечерта ходихме на педиатър пак да ни преслуша и да ни види. Гърдичките са чисти, дишането е нормално. Остава диагнозата ларингит, който се е превърнал в трахеит. И да, кашлицата вече се превръща в къртеща.
Колкото до антибиотика, и вторият лекар го потвърди, така че се радвам, че съм взела правилното решение. Тази вечер малката въобще не кашляше както предната вечер. Температура все още има, почти 38 градуса, но не се чувства така както в началото. Лекарката ми каза, че трябва да минат поне 48 часа от първия прием на антибиотика, за да се свали температурата, така че очаквам тая вечер или утре вече да я свали.
Аз също не давам антибиотик за щяло и нещало, но опитът който имам с детето си е водещ. Усеща се кога детето кашля лошо и нещата вървят към антибиотик и кога е просто настинка и ще мине със сиропче. Не съжалявам, че го дадох, детето наистина е по-добре.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия