Какво ядете вие и децата ви?

  • 1 375
  • 7
Не знам дали на тази тема мястото и е тук и моля,ако не е да бъде извинена.Но аз мисля,че е много важно когато кърмим каква храна консумираме и каква храна ще ядат децата ни един ден.Нямам предвид дали избягвате млечните продукти или бобовите храни и т.н. заради колики и алергии ,а дали се стараете да се харните здравословно.Аз от известно време се опитвам да не ям много 'боклуци' (сладко,маргарин и всякакви храни приготвяни с него,готови храни,храни с много консерванти,колбаси и т.н.),но ми адски трудно.Вече нищо свястно не остана на пазара и не знам какво да ям.Кисело мляко,сирене и кашкавал обожавам,ама като слушам напоследък какво се изприказва...дали са истински???Пилешко и риба също страшно много обичам но и за тях чета гадории,плодовете и зеленчуците са ни гумени и наблъскани с химии,какво да ядем????Моля ви споделете какво ядете и най-вече какво давате на децата си,как избирате храните за тях?Аз например закусвам овесени ядки с сурови слънчогледови и тиквени семки,сушени фурми(обожавам ги,но за съжаление сигурно са наблъскани със захар),ям плодове  и зеленчуци през деня,трудно ми е да различавам качествените от не и не знам кои са плодовете и зеленчуците на сезона,трудно се ориентирам,а и нямам голяма финансова възможност.Ям още сурови ядки,понякога жито.Ядем кисело мляко 'На баба',не знам защо точно то,просто ми хареса,преди ядях Култура,но се начетох на какво ли не за нея.Краве сирене Ла Крима-харесва ми на вкус и уж не е при храните с растителни мазнини,Кашкавал 'На Баба',хубав е на вкус.Ядем още картофи,кафяв ориз,пилешко,рядко телешко,маслини,яица,ръжен хляб"болярски хляб" на фирма Ритърн-уж ми го похвалиха,зехтин за салати,мазнина на манджите не слагам,само понякога като печем картофки или нещо друго на фурна слагам зехтин,знам че като се загрее и се разпада на вредни части и е канцерогенен,но не знам какво мога да използвам,пържено не ядем и ...май това е.А иначе толкова обичам сладко и пържени картофки и...все боклуци.Моля ви споделете какво ядете,какви продукти,какви марки,как приготвяте храната..И много важно как подбирате тази за децата си?
Виж целия пост
# 1
Аз също искам да попитам, какво може да се яде по време на кърмене. Ако някой знае забранените храни да пише.
Виж целия пост
# 2
Винаги съм се старала да се храня здравословно. От както се роди малката ни принцеса с татко и сме се побъркали да четем етикетите на храните. Ядем без консерванти и пазарувам предимно храни без Е-та. От скоро намерихме мъничка мандра в провинцията, от която си купуваме сирене, кашкавал и млека. Определено не ям млека /кисели, или прясни/ без да съм сигурна, че са от истинско мляко. Същото е и с месото. Даваме да ни гледат зайци и прасе в едно село близо до Пловдив и се храним само с такова месо. Скъпичко е, но си заслужава. От години не ям салами и луканки. Правим си сами филе "Елена" и си ядем от него. Дори пушените и сушени меса от магазин не купуваме, защото съдържат Е 250, което е адски вреден консервант /натриев нитрит/, който е канцерогенен и се натрупва в организма. Плодовете и зеленчуците също ги отглеждаме сами, или си купуваме от познати български производители, които знаем с какво се пръскат и торят.

Та така - трудничко ни е, но пък се стараем. Успех и на вас.
Виж целия пост
# 3
Винаги съм се старала да се храня здравословно. От както се роди малката ни принцеса с татко и сме се побъркали да четем етикетите на храните. Ядем без консерванти и пазарувам предимно храни без Е-та. От скоро намерихме мъничка мандра в провинцията, от която си купуваме сирене, кашкавал и млека. Определено не ям млека /кисели, или прясни/ без да съм сигурна, че са от истинско мляко. Същото е и с месото. Даваме да ни гледат зайци и прасе в едно село близо до Пловдив и се храним само с такова месо. Скъпичко е, но си заслужава. От години не ям салами и луканки. Правим си сами филе "Елена" и си ядем от него. Дори пушените и сушени меса от магазин не купуваме, защото съдържат Е 250, което е адски вреден консервант /натриев нитрит/, който е канцерогенен и се натрупва в организма. Плодовете и зеленчуците също ги отглеждаме сами, или си купуваме от познати български производители, които знаем с какво се пръскат и торят.

Та така - трудничко ни е, но пък се стараем. Успех и на вас.
Добре де,а как си сигурна,че в това което купуваш наистина няма е-та,и че млечните продукти са истински.И какво да направим като нямаме села и никои познат не отглежда животни или зеленчуци,а и както споменах вече и финансова възможност почти нямаме.И ние искаме да хапваме хубави храни.
Ако има някои от Пловдив,които е сигурен за качеството на някои храни,моля да пише кои и от къде ги купува
Виж целия пост
# 4
Ми малките мандри и кланници нямат финансова възможност за много и допълнителна обработка. Все още се намират такива, ползващи едновремешните начини на правене на тези храни - без консерванти.
Мога да ти напиша на лични от коя кланница край Пловдив пазаруваме ние. За целта пътуваме поне веднъж на 2 седмици до там.
А хората по селата, които си гледат плодове и зеленчуци в двора, не пръскат безразборно... като за пазара. Номера е да имаш познати... Е, ние имаме и съм сигурна, че това което ни дават е по-добро от пазара и магазина. Peace
Виж целия пост
# 5
Ми малките мандри и кланници нямат финансова възможност за много и допълнителна обработка. Все още се намират такива, ползващи едновремешните начини на правене на тези храни - без консерванти.
Мога да ти напиша на лични от коя кланница край Пловдив пазаруваме ние. За целта пътуваме поне веднъж на 2 седмици до там.
А хората по селата, които си гледат плодове и зеленчуци в двора, не пръскат безразборно... като за пазара. Номера е да имаш познати... Е, ние имаме и съм сигурна, че това което ни дават е по-добро от пазара и магазина. Peace
Много  ще съм ти благодарна,ако ми напишеш на лични за кланницата...там всякакво месо ли има и сигурно ли е че е чисто?
А и да те питам как мога да открия някоя качествена малка мандра?
Виж целия пост
# 6
Писах ти на лични.
Виж целия пост
# 7
Хубава тема Peace

И аз правя преход към здравословно,природосъобразно хранене.Отнема ми вече близо 2 години и все още не мога да се похваля,че се храня здравословно на 100%.
По принцип месо и въобще всякакви животински продукти е най-добре да се избягват съвсем.И то не само,защото предлаганите на пазара са тъпкани с хормони и още какво ли не.Добре е наистина,ако имаме откъде да се снабдим с месо,мляко и яйца от домашни животни...но ако няма,по-добре без тях.На мен лично ми е смешно как месото и прясното мялко продължават да се смятат за изключително важни храни,без които не можем Laughing
По принци много има писано за здравословното хранне,и като цяло различните автори си противоречат за някои неща,но основното,което се потвърждава от всички е:
Предимно сурова храна от растителен произход(плодове,зеленчуци,житни,ядки)
Ограничена консумация на месо,риба,млечни,яйца
Никакво бяло брашно,захар,сол,въобще рафинирани продукти и мазнини са вредни.
Пържената храна също.Въобще единствената топлинна обработка,която се счита ако не полезна,то поне не вредна колкото пърженето,е варене или приготвяне на пара,при това само на продукти,които трудно можем да консумираме сурови,напр.картофи.

Изглежда ужасно трудно и човек си казва"Добре,аз какво да ям в крайна сметка,след като 90% от продаваното по магазините за храна всъщност ми трови здравето бавно и неусетно?

Важното е поне да сме информирани.Ето,вие четете етикетите-това е чудесно.Все още са малко тези,които го правят. Grinning

За любители на сладкото като мен-аз минах на мед Heart EyesДобре е,ако има откъде да се вземе от някой пчелар.Имам позната-разбирач и тя ми купува,а скоро ще я накарам и да ме обучи,за да си взимам сама.
Мед със счукани ядки и стафиди става разкошен десерт.Понякога добавям и какао,понеже съм си любител Blush

За София-все още на Женския пазар се намират продукти,отглеждани от бабите,които ги продават.

Биопродукти-освен,че са по-скъпи,БИО е равно на екологично чисто,но БИО не винаги е равно на здравословно.И там яко четене на етикети си трябва.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия