Странен проблем с очите

  • 2 743
  • 16
Късогледа съм от дете. Диоптрите ми са -6.5 и -7 . Нося лещи. На 18ти имах полет със самолет от Щатите. Изкарах общо около 24 часа без да махам лещите и без да спя. Не съм усетила никакъв дискомфорт в очите. Като се прибрах, свалих лещите и легнах. На другата сутрин като ги сложих, установих,че не виждам добре, сякаш съм качила диоптрите. Предположих,че е от лещите и сложих нови. За момент ми се стори,че са ок, но като излязох навън се оказа,че положението е същото. Реших да изчакам няколко дни, да видя дали не се дължи на умората. Днес обаче отидох на преглед във Вижън. Направиха ми пълно изследване- очни дъна, налягане, ретини, очен нерв- всичко си е добре. Освен това като ми измери диоптрите лекарката каза,че би трябвало лещите да са ми добре, в смисъл да виждам добре с тях.
Не си внушавам- има неща, по които познавам ,че не виждам както преди 5 дни. Надписи, които преди съм виждала по пътя за детската градина например, сега не ги чета, номерата на колите разчитам от много по -малко разстояние, рисунките на хладилника ги виждах добре от стола на който седя в кухнята- дребни неща по които забелязвам разликата.
Как става това за 24 часа буквално,защото преди да излетим виждах перфектно? И защо лекарите не откриха нищо?
И един малко по-страничен въпрос. Някой от вас ползвал ли е методите на Норбеков за премахване на късогледството и с какъв резултат?
Виж целия пост
# 1
За другото не мога да ти кажа за съжаление, но относно Норбеков, на моя приятел брат му така преди време си е свалил диоптри.
Виж целия пост
# 2
 Hug,

ПРИВЕТ МИЛА,

и аз преди години се стреснах като теб, с основание,защото за месеци невиждах нищо ooooh!,
направих си магнитен резонас ВЪВ ВМА на главата и се
оказа че имам СПАЗЪМ/усукани/НА  о4ниТЕ нерви: ОТ ОБЕЗБОЛЯВАЩО ХАП4Е ЗА ЗЪБ, НО МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУ4И И ОТ АСПАРТАМ =подладител !!! ИМА ГО ВЪВ ПО4ТИ ВСИ4КО КОЕТО ЯДЕМ !! #Crazy Sick #Cussing out от детските дъвки до соковете,лютеницата,кетчупа...

ПИЙ АНТИОКСИДАНТИ И РИБЕНО МАСЛО+САМА СИ ИЗТИСКАЙ ПОНЕ 3 МЕС. НАТУРАЛНИ СОКОВЕ ОТ 4ЕРВЕНИ И ОРАНЖАВИ ПЛОДОВЕ И ЖЕЛЕН4УЦИ ! И организма ти ще ти изхвърли отровите...

Ако има6 ? ПИТАЙ
Виж целия пост
# 3
Hug,

ПРИВЕТ МИЛА,

и аз преди години се стреснах като теб, с основание,защото за месеци невиждах нищо ooooh!,
направих си магнитен резонас ВЪВ ВМА на главата и се
оказа че имам СПАЗЪМ/усукани/НА  о4ниТЕ нерви: ОТ ОБЕЗБОЛЯВАЩО ХАП4Е ЗА ЗЪБ, НО МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУ4И И ОТ АСПАРТАМ =подладител !!! ИМА ГО ВЪВ ПО4ТИ ВСИ4КО КОЕТО ЯДЕМ !! #Crazy Sick #Cussing out от детските дъвки до соковете,лютеницата,кетчупа...

ПИЙ АНТИОКСИДАНТИ И РИБЕНО МАСЛО+САМА СИ ИЗТИСКАЙ ПОНЕ 3 МЕС. НАТУРАЛНИ СОКОВЕ ОТ 4ЕРВЕНИ И ОРАНЖАВИ ПЛОДОВЕ И ЖЕЛЕН4УЦИ ! И организма ти ще ти изхвърли отровите...

Ако има6 ? ПИТАЙ

Съветът, който ти дават тук е много добър, но аз ще добавя че трябва да потърсите консултация дали е нещо подобно или е нещо друго. Защото, поставянето на тази диагноза, както виждаш не е ала-бала работа и чак образното изследване е дало отговор на тревогите на Джулия...

Направи консулт с очен специалист, който има практика в болница. Очните лекари, които се занимават само с очни прегледи на първа линия (за очила) може да нямат този специфичен опит.

Инак, загуба на акомодацията обикновено е причитнена не от самото око, а от някаква друга структура в организма и се иска прецизен преглед.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев
Виж целия пост
# 4
СЪЩО  СИНУЗИТА ДАВА ТАКЪВ СТРАНИ4ЕН ЕФЕКТ, А И МОЖЕ ДА НЕ ЗНАЕ6 4Е ИМА6 СИНУЗИТ, МИНИ ПРЕЗ УНГ КАБИНЕТ Peace ooooh!

НО С ЯДРЕННОМАГНИТНИЯТ РЕЗУНАНС ЩЕ СПЕСТИ6 РЕНГЕНОВОТО ОБЛЪ4ВАНЕ !! Peace

ДАНО СИ ИЗДЕЙСТВА6 НАПРАВЛЕНИЕ ЗА ЯДР.МАГН.Р-С,ЗАЩОТО НЗОК ГО ПЛАЩА,АКО СИ ЗДР.ОСИГ-НА, ИНА4Е Е НАД 150 ЛВ. baby_neutral

УСПЕХ МИЛА Blush
Виж целия пост
# 5
МИНИ И ПРЕЗ НЕВРОЛОГ, ТОЙ ЩЕ ТИ ПРАВИ РАЗЛИ4НИТЕ ИЗСЛЕДВАНИЯ /малко странни:ще ти зака4а по теб разни кабели и машини/ И ЩЕ ТИ ПУСНЕ НАПРАВЛЕНИЕТО ЗА ЯМР !!! Peace

 Peace
Виж целия пост
# 6
Hug,

ПРИВЕТ МИЛА,

и аз преди години се стреснах като теб, с основание,защото за месеци невиждах нищо ooooh!,
направих си магнитен резонас ВЪВ ВМА на главата и се
оказа че имам СПАЗЪМ/усукани/НА  о4ниТЕ нерви: ОТ ОБЕЗБОЛЯВАЩО ХАП4Е ЗА ЗЪБ, НО МОЖЕ ДА СЕ ПОЛУ4И И ОТ АСПАРТАМ =подладител !!! ИМА ГО ВЪВ ПО4ТИ ВСИ4КО КОЕТО ЯДЕМ !! #Crazy Sick #Cussing out от детските дъвки до соковете,лютеницата,кетчупа...

ПИЙ АНТИОКСИДАНТИ И РИБЕНО МАСЛО+САМА СИ ИЗТИСКАЙ ПОНЕ 3 МЕС. НАТУРАЛНИ СОКОВЕ ОТ 4ЕРВЕНИ И ОРАНЖАВИ ПЛОДОВЕ И ЖЕЛЕН4УЦИ ! И организма ти ще ти изхвърли отровите...

Ако има6 ? ПИТАЙ

Съветът, който ти дават тук е много добър, но аз ще добавя че трябва да потърсите консултация дали е нещо подобно или е нещо друго. Защото, поставянето на тази диагноза, както виждаш не е ала-бала работа и чак образното изследване е дало отговор на тревогите на Джулия...

Направи консулт с очен специалист, който има практика в болница. Очните лекари, които се занимават само с очни прегледи на първа линия (за очила) може да нямат този специфичен опит.

Инак, загуба на акомодацията обикновено е причитнена не от самото око, а от някаква друга структура в организма и се иска прецизен преглед.

Поздрави,
маг.фарм. Антон Вълев


 Peace

ПОДСКАЖЕТЕ Й ПРИ КОИ ТО4НО ВИДОВЕ ЛЕКАРИ - СПЕЦИАЛНОСТИ ДА МИНЕ , 4Е МОЙТО ПРЕМЕЖДИЕ БЕ ПРЕДИ 10Г... newsm78


  bouquet
Виж целия пост
# 7
Момичета, на мен ми е странно защо лекарката не открива промяна в диоптъра ,а аз виждам по-зле.Сега ми прави впечатлени и нещо друго- разшириха ми зениците за прегледа вчера към 3 следобяд. Зениците ми още не са се върнали в нормалния си вид. Малко са се свили, но все още са твърде разширени. Това май не е нормално?  newsm78
Виж целия пост
# 8
Първият въпрос е имаш ли астигматиzъм? Предполагам, че са ти го иzследвали в клиниката. Тъй като от личен опит zнам, че почти няма толкова висок диоптър беz стигматиzъм, принципно бих ти препоръчала да минеШ на твърди лещи. Свикването с тях е много по трудно, но астигматиzмът се коригира до 0. Това по принцип.

Сега на въпроса ти... гледам, имаш раzлични диоптри... да не си си раzменила лещите в контейнера? На мен ми се е случвало и бях като сляпа  Whistling
Виж целия пост
# 9
Ако желаете мога да Ви посоча много добри очни лекари в ИСУЛ и в МА.
Виж целия пост
# 10
ZNAM 4E V OKRUZNA BOLNITZA IMA EDNA O4NA DOKTORKA GOLJAMO SVETILO, 2 MOI PRIJATELKI /BEZ TE DA SE POZNAVAT/ SA MI KAZVALI ZA NEJA 4E SA DOVOLNI ...MOGA DA I VZEMA KOORDINATI TE AKO TI E BLIZO !? Peace
Виж целия пост
# 11
Момичета, на мен ми е странно защо лекарката не открива промяна в диоптъра ,а аз виждам по-зле.Сега ми прави впечатлени и нещо друго- разшириха ми зениците за прегледа вчера към 3 следобяд. Зениците ми още не са се върнали в нормалния си вид. Малко са се свили, но все още са твърде разширени. Това май не е нормално?  newsm78

A NE TE LI POSAVETVA DA MINE6 I PREZ DRUGI L-RI OSVEN O4EN, SMENI JA ?! Praynig
Виж целия пост
# 12
Голяма глупост се оказа.
Днес бях решила да ходя на ядрено магнитен резонанс. Сутринта като станах обаче не знам защо се разрових из шкафчетата си и си намерих от старите лещи - на Baush and Lomb soft lens. Сложих ги и ...с тях си виждам  перфектно. Тези новите (взимам ги директно от производителя, приятел ни е) Pure Vision били супер ново поколение, с голяма проускливост на кислород и т.н, можело и нщем да се стои с тях- не виждам с тях! Реших,че може да е дефектна нещо точно тази леща- смених ъа , отворих нова- пак не виждам?! Реших,че или производствено са сложили вътре по -малък диоптер и са допуснали грешка, или просто моят организъм има проблем с тях . Странното е,че не ми драскат или дразнят, а не виждам.
Както и да е, радвам се ,че се разрешиха така нещата , сега ще звънна и във Вижън да попитам нормално ли е зениците ми още да не са се свили съвсем.
Решила съм да пробвам да сваля диоптрите с метода на Норбеков. Ще пиша за резултатите. Благодаря на всички , които ми отговориха:)
Виж целия пост
# 13
Току що звънях във Вижън- 2-33 дни се свисали зениците...много странно, едно време ставаше за няколко часа newsm78 Или поне такъв спомен имам.
Виж целия пост
# 14
Има капки, след които zениците се свиват zа няколко часа. Има и по евтини капки, при които това трае до няколко дена Close. За 33 дена не съм чувала, де ама може и да има и такива...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия