Как протича варицела при деца в процес на хомеопатично лечение?

  • 5 385
  • 3
Съмнявам се, че дъщеря ми прави някаква нетипична варицела и изведнъж ми просветна, че може причината да е хомеопатията
Тъкмо описах положението в друга тема и се сетих,, че и тук е редно да питам  Mr. Green http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=408025.0

Иначе последното нещо с висока потенция го е пила преди 10 дни, след това е относително здрава - останаха малко сополки и мноого рядка кашлица.
Вашите деца как са изкарали варицела в такъв етап?
Виж целия пост
# 1
Директно на въпроса ти - моите деца изкараха варицелата много лесно с хомеопатия и абсолютно нищо друго. Какво значи нетипично? Това което си описала в другата тема ми изглежда по-скоро леко протичане на варицелата. При нас беше същото. Ако има пъпки и по главата, в косата, е силно вероятно да е варицела. Иначе и моята педиатърка ми обясни навремето, че напоследък пъпките на варицелата не са толкова типични при всички деца и затова е важно да се погледнат от специалист, за да се каже дали наистина е варицела. Бързо оздравяване!
Виж целия пост
# 2
 Rolling Eyes на мен пъпките ми приличат точно на тези  от претопляне - ситни, не много червени и повечето с връхче - по-тъмна точица все едно.

Ами и лекраката и сестрата се пулиха доста време. в понеделник клоняха, че е нещо друго и да изчакаме развитие. Вторник като им казах, че температурата е стигнала 39, а и пъпчиците се бяха увеличили... а и това, че са по главата... май клоняха към варицела, но определено не са варицелните пъпки  newsm78
А може ли за 3 дни да го изкараме и то толкова нетипично?
Тоо няма и как да обява в яслата, че е било варицела за да си пускат пак карантината.
Виж целия пост
# 3
Моят син изкара варицелата много тежко (което отдавам на прекараната седмица преди това гнойна ангина), с хиляди пъпки  (което отдавам на хомеопатичното лекарство). За ангината пи mercurius 9CH, ако не се лъжа, а за варицелата  -три дни rhus toxicodendron 9CH, три дни rhus toxicodendron 12 CH и три дни rhus toxicodendron 30Ch. Кризата продължи точно три дни с много висока температура (40 градуса), много пъпки с всякаква големина с връхче, пълно с безцветна течност, ужасно подути лимфни възли на врата и много рев. След третия ден температурата спадна, но пъпки излизаха още три дни. Напълно се оправи на деветия ден. Предполагам, че при всяко дете е индивидуално, но за мен варицелата не е безобидно заболяване.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия