Предстои ми погребение на приятел :( Как да не се разплача?

  • 4 165
  • 23
Днес си отиде приятел  Flowers Rose Дано душата му намери покой и близките му имат сила да преживеят загубата...

Освен тъгата, която изпитвам се притеснявам, че утре като отидем да го изпратим за последно с колегите ще се разрева яко. Такава съм си - хипер емоционална. Макар да си давам сметка, че е нормално да плачеш на погребение не мисля, че по този начин ще дам кураж на близките, а и не искам колегите да ме виждат така.

Дайде някоя идея как мога да подтисна сълзите и да не влошам повече положението.
Виж целия пост
# 1
Не ги подтискай.
Не мисли, че всички ще гледат теб, всеки ще плаче.

Съболезнования ...
Виж целия пост
# 2
Не подтискай емоцията, изплачи си сълзите, изпрати приятеля си.
Никой няма да погледне с насмешка на това, нито ще се коментира после от колегите ти. Всички сме различни и по емоционалност и по начин на отреагиране. Не се срамувай от това.
Виж целия пост
# 3
Дорис, подтискането на сълзите е ненужно. Близките му знаят, че това не е проява на безсилие от твоя страна.
Аз не отидох на погребението на една моя  приятелка преди година, не беше възможно, просто.Вечерта се обадих на дъщеря и, аз се разревах, а тя-не. И знаеш ли какво ми каза :"Поплачи си, Боби, майка много те обичаше".....
П.С Сетих се за нея и ми домъчня..... Sad
Виж целия пост
# 4
Съжалявам....Да почива в мир.
И аз ще те посъветвам да не
подтискаш емоциите, в такъв
случай не е и нужно.
Виж целия пост
# 5
Не мисля, че трябва да подтискаш сълзите....всеки изразява мъката си по различен начин.

Аз пък никога не мога да заплача на погребение, а съм присъствала на няколко и все на много близки хора. Сигурно изглеждам ужасно безчувствена, но и една сълза не ми се отронва. Понякога завиждам на хората, които могат да плачат в подобни случаи.
А не че не ми е мъчно и не съм обичала човека, напротив....
Виж целия пост
# 6
поплачи си , не е срамно ...
Виж целия пост
# 7
Моите съболезнования.... Sad Cry
Виж целия пост
# 8
Плачи, когато ти се плаче. И се опитай да говориш с някого, ако ти тежи.
Виж целия пост
# 9
Плачи ако ти се плаче.
Това, че някой не плаче, също не означава нищо...
Скоро (още ми е пред очите) погребахме близък, жена не отрони сълза толкова беше съкрушена, изглеждаше като луда
Виж целия пост
# 10
...
Скоро (още ми е пред очите) погребахме близък, жена не отрони сълза толкова беше съкрушена, изглеждаше като луда

Може да е била на успокоителни, често се дават в такива случаи ...
Виж целия пост
# 11
поплачи си , не е срамно ...
Напълно подкрепям. Хората не сме от желязо. Моите съболезнования Sad
Виж целия пост
# 12
Искрени съболезнования и от мен.Преди 20-тина дни катастрофира и почина и мой много добър колега и приятел.В деня, когато ми казаха за това не спрях да плача, сърцето ми се късаше от болка.
След 3 дни, в деня на погребението болката беше пак така разкъсваща ,но вече сълзите ми бяха пресъхнали.
Не е срамно да плачеш, изживей мъката си.
Бог да дава сили на близките. Flowers Rose Flowers Rose
Виж целия пост
# 13
поплачи си на воля..
моите саболезнования Flowers Rose Flowers Rose
Виж целия пост
# 14
Поплачи си ....не  е нужно да подтискаш сълзите ...Съболезнования
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия