гама-глобулин като имуностимулант за деца

  • 4 651
  • 4
здравейте мами. много бих искала да разбера мнението ви за инжектиране на гама-глобулин на деца, които често боледуват. имам две, които са породени - на 4г. и на 2 и 8 месеца. Откакто тръгнаха на детска градина постоянно боледуват, а и преди това са карали пневмонии и ангини, но сега вече е прекалено. казаха ми, че гама-глобулина стимулира имунната система. представлява човешки белтък, но пък двама лекари питах и те казаха, че от 10 години не се практикува и предизвиква алергични реакции. Много ви моля, ако някой знае нещо по темата нека пише.
Виж целия пост
# 1
Възможно е вече да не се слага.На дъщеря ми като бебе са и слагали(4-5мес)защото се разболя от Варицела,а тя направо срива имунитета особенно на такова малко бебе.
Защо не пробваш нещо друго имуностимулиращо-Респивакс,ехинацея или нещо такова което естествено трябва да изпише лекар.
Темата ти е за здравния и ще ти я преместят.
Виж целия пост
# 2
Благодаря за съвета. Нова съм във форума. Пробвала съм хомеопатия, но нищо. Също така и Умкалор, както и Изопринозин и какво ли не, но ще се поинтересувам и за ехинацеята. За Респивакса не съм чула добри отзиви.
Виж целия пост
# 3
не ми говори за гама-глобулин...  Tired ooooh!
Мине се не мине време и майка ми пристигаше и обявяваше: сваляйте гащи, ще ви боцкам с гама-глобулин...  Close Close
Е, няма по-омразен спомен от детството ми...  ooooh!
Вярно е, че ние с брат ми много боледувахме и сега, като майка я разбирам...
Но си мислех, че не се практикува вече.
Има ред други имуностимулатори и модулатори. Съвременни и на хапове.
Виж целия пост
# 4
Първо прочети листовката на това което искаш да им вкарваш в кръвта.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия