"ОБРИВ"

  • 6 437
  • 21
Здравейте!
След като джипито ми ми каза,че не знае какво ми има и ми изписа някакви хапове,за да "пробва" дали ще помогнат,искам да ви помоля за малко помощ.Не искам да ангажирам никого с диагнози и назначаване на лечение по интернет Simple Smile)))),само искам,ако на някого му се е получавало същото нещо,да ми каже,ако знае от какво е било,или пък ако имате някакви предположения,да ги споделите.Ето това е въпросната гадост : http://i204.photobucket.com/albums/bb287/t_todorova/DSC02849.jpg .Появи ми се от вътрешната страна на китките,до свивката на лактите.Задната част на прасците,сгъвките на колената,по-горната вътрешна част на бедрата ,както и по корема.Не боли,не сърби.Изглежда подкожно...като мънинки-мънинки спукани капилярчета.Едно време,като съм играла волейбол ми се е получавало така,но само на китките - като удариш топката отдолу,ако е по-твърдичка.Но сега категорично отричам да съм се самопребила с волейболна топка.Правя някакви упражнения и пия л-карнитин,като не мога да твърдя,че се подлагам на зверски тренировки - смятам ги за нормални.
Някакви предположения ? newsm78 Ще ви бъда много благодарна !
Виж целия пост
# 1
А защо вместо да "пробва" да лекува, ДжиПи-то не те прати на кожен?.....
Виж целия пост
# 2
Нямала направления сега,каза в началото на юли.А аз съм без пукната стотинка в този един момент и вариантът с частен преглед отпада за няколко дни.
Иначе сега видях,че от вътрешната страна на бедрата ми са се получили доста добри,вече лилави точици....
Виж целия пост
# 3
За какво се съмнява личният лекар?
Аз не бих чакала да ми даде направление , отивай да се лекуваш
Виж целия пост
# 4
За спукани капиляри - изписа ми Рутаскорбин,за стягане на кръвоносните съдове...
Иначе да,преди малко реших,че утре отивам на доки - със или без направление,щото ме е страх да не си докарам някоя беля от чакане,знам ли го какво е Simple Smile
Виж целия пост
# 5
[За спукани капиляри - изписа ми Рутаскорбин,за стягане на кръвоносните съдове...

[/quote]


 #Crazy
Виж целия пост
# 6
[За спукани капиляри - изписа ми Рутаскорбин,за стягане на кръвоносните съдове...



 #Crazy
[/quote]


 Rolling Eyes Какво те учуди ? На снимката не си личи много,но на живо си прилича баш на кръв ...
Виж целия пост
# 7
отиди на кожен лекар
Виж целия пост
# 8
На мен ми се получиха такива преди две години при алергия от Авелокс.И моя личен тогава се чудеше ,защото прилича на кръвоизливчета под кожата ,но си беше алергия.Изчезнаха сами след 3-4 дни като спрях АБ(а се появиха чак на 4-5 ден от приема му) и  изключих някои храни,които предизвикват алергии.
Виж целия пост
# 9
Аз реших да спра л-карнитина,за да видя дали е от него.Допускам,че е,защото доста време не съм спирала да го пия,което не е особено умно от моя страна.Също така допих една стара опаковка,в която имаше 6-7 капсули.Не беше толкова стар,всъщност,но допускам,че може да се е скапал от жегата у нас...Не знам,ще си проличи.Благодаря ви за отговорите  Hug
Виж целия пост
# 10
Подобни подкожни кръвоизливи/петехии/ се получават при ниски тромбоцити.Непременно си поискай пълна кръвна картина с утайка.Може и да си пуснеш в някоя лаболатория без направление-струва 6-7 лв.
Виж целия пост
# 11
Подобни подкожни кръвоизливи/петехии/ се получават при ниски тромбоцити.Непременно си поискай пълна кръвна картина с утайка.Може и да си пуснеш в някоя лаболатория без направление-струва 6-7 лв.

Този пост ми е безкрайно полезен,защото ме подсети,че една приятелка преди години имаше този проблем ...  ooooh! Благодаря ти ! Още утре отивам по всички видове доктори,но ще започна с кръвната картина !
Виж целия пост
# 12
и ако и кожния не знае - потърси ревматолог. не мога да видя добре на снимката, но някои васкулити имат подобна картина... и си помисли имаш ли и друго, което те притеснява напоследък - болки в стави, мускули, главоболие, по-дълга от обичайното мускулна треска, зарителни нарушения и каквото и да е, ако е възникнало скоро...
Виж целия пост
# 13
Направих си ПКК днес.Никой не ми го разгледа,за да ми каже какво ми е и какво не ми е,според кръвната картина.Затова го поствам тук - http://i204.photobucket.com/albums/bb287/t_todorova/DSC02861-1.jpg
Виж целия пост
# 14
Направих си ПКК днес.Никой не ми го разгледа,за да ми каже какво ми е и какво не ми е,според кръвната картина.Затова го поствам тук - http://i204.photobucket.com/albums/bb287/t_todorova/DSC02861-1.jpg

Добри са ти изследванията. Тромбоцитите PLT-197 са малко ниски, но пък са доста над долна граница, така че вероятно ти трябва компетентно лекарско мнение и още изследвания. Л-карнитина, като странично действие да не би да разрежда кръвта? Прочети листовката и ако е така спри да пиеш каквото й да е. Ниски тромбоцити в лекарствените листовки се опоменават като тромбоцитопения.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия