Забременяване от непознат донор

  • 12 804
  • 68
Здравейте,
хвърлих набързо едно око на темите във форума, но не попаднах на конкретна, свързана със забременяване от непознат донор и за това отварям нова.
Има ли сред вас /или вашите познати/ самотни майки, които са се решили да си имат дете от непознат донор, независимо от къде - Дания или България - или такива, които обмислят подобна стъпка?
Ако да - моля ви, споделете опит, емоции, преживявания, съвети. При мен май натам вървят нещата след година-две и вече започвам сериозно да се интересувам от темата, за да имам време да обмисля внимателно всичко и да взема правилното решение.

Благодаря на всички предварително  Simple Smile

Виж целия пост
# 1
Имам приятелка, която е решила да забременее по този начин, за това ще следя темата, току виж съм й полезна с нещо.
Иначе, аз лично не бих го направила.
Виж целия пост
# 2
Аз също не бих го направела . Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Предполагам че става въпрос за т.нар. донорска инсеминация.Според мен е добре да се обмисли внимателно и мисля че в чужбина са по-подготвени за подобни процедури,защото се иска сериозно проучване на донора и много изследвания(тук чух че правят изследванията по веднъж,а по принцип трябва донора да се изследва 2 или 3 пъти през 6 месеца преди да използват ''материала'' му).Желая ти успех и хубаво обмисли нещата  bouquet
Виж целия пост
# 4
Да създадеш дете и да си самотна майка е сложно. Още повече от непознат донор. Неминуемо ще дойде деня, в който детето ще зададе въпроса "кой е и къде е моят баща". На твое място бих искала да мога да отговоря на такъв въпрос. Но предполагам, ти тези неща си ги обмислила, щом се решаваш на такава крачка. Аз не бих го направила.....
Виж целия пост
# 5
Добре де, а защо да не опитат по този начин жените, в семейството на които реално има проблем?  Thinking Аз лично не виждам нищо лошо в това, стига и съпругът да няма нищо против, разбира се. Така детето със сигурност ще е наполовина собствено. А ако става дума за самотна майка, тогава пък проблем наистина не би трябвало да има никакъв. Thinking В крайна сметка това е вариант при условие, че и ин-витрото не заработва. Незнам откъде се пораждат страховете. Предполагам, че донорите се подлагат на достатъчно изследвания преди да се вземе материал. Така си мисля, че трябва да е поне. newsm78 И е наистина някакво решение за двойките с репродуктивни проблеми или самотните майки, които мечтаят за свое собствено детенце.
  
Виж целия пост
# 6
  .........В крайна сметка това е вариант при условие, че и ин-витрото не заработва........ 

Какво, какво?   Rolling Eyes
Виж целия пост
# 7
Кой казва, че не трябва да опитат? Както си преценят хората. Но в случая доколкото разбирам става въпрос за жена без съпруг. Ако има съпруг/ партньор е много по-лесно впоследствие за самото детенце.
Виж целия пост
# 8
Не бих забременяла от непознат донор. Нямам такива познати.
Темата май ще иде в ДиС  Wink[/color]
Виж целия пост
# 9
И аз така разбрах, че става въпрос за жена, която няма съпруг или не може да си намери а репродуктивните и годинки намаляват. Не виждам нищо лошо, всяка жена иска да има дете и ако само това е начина защо не. Само не съм убедена, че в България ги изследват достатъчно. Обяснението е най-малкия проблем и винаги може да се намери начин, нима е по-лесно да обясниш на едно дете, че има бащо но той не иска да има нещо общо с него  или пък е алкохолик и е биел майката или нещо подобно . Успех каквото и да решиш! Hug
Виж целия пост
# 10
Има още 2 теми в искам бебе и проблемното..И според мен е кофти ситуация самотна майка и дете с неизвестен баща/ ама наистина неизвестен/. Споделих това мнение,обаче така ме нападнаха  ooooh!
Благородно е , да , да имаш дете-аз самата правя това,макар и на доста годинки вече. Обаче не ми стига акъла как ще му отговоря защо в акта за раждане пише баща неизвестен, носи моите имена и т.н....

Виж целия пост
# 11
Това е вариант, който работи отдавна в чужбина. Донорите се подбират прецизно, спазват се многобройни показатели и условия. За съжаление в България на това се гледа меко казано "странно" Tired Одобрявам го, при положение, че майката е преценила предимствата и недостатъците, има възможност, сила и кураж да отгледа детето и не се трогва от консервативни подмятания и коментари. Трябва да има близки хора, които да подкрепят морално и да дават кураж, със сигурност трудностите, с които би се сблъскала майката са големи, но според мен си заслужава Peace
Виж целия пост
# 12
..... Обяснението е най-малкия проблем и винаги може да се намери начин, нима е по-лесно да обясниш на едно дете, че има бащо но той не иска да има нещо общо с него  или пък е алкохолик и е биел майката или нещо подобно . Успех каквото и да решиш! Hug

 За мен пълната неизвестност е много по-лош вариант. Не искам да споря. Въпросът е силно деликатен и се надявам авторката добре да помисли преди да действа. Wink
Виж целия пост
# 13
Съвсем наскоро в едно холандско списание попаднах на статия за една жена с детенце от донор. Там пък ситуацията е още по-странна (поне за мен). Доколкото разбрах тук има един интернет сайт, в който можеш да се свържеш с донори. Тя си избира мъж със семейство и достатъчно деца, за да е сигурна, че няма да има после претенции към нейното. Уговарят се, една сутрин й носи "материалът" вкъщи и така... Забременява и си ражда детенце. Донорът също го вижда от време на време, за да може детето да знае кой е баща му. Не си спомням добре, но ми се струва, че тя искаше и второ дете от него... Ако те интересува мога да потърся списанието и да ти разкажа повече.
Мен лично ме впечатли, защото ми беше странен този факт с мъжа с друго семейство, който става донор и дори вижда детето. Ние "южняците" не знам дали бихме способни чак на такова нещо.  newsm78
При всички случаи уважавам желанието на всяка жена да стане майка. Но аз съм израстнала без баща от малка и много ми е липсвал. На една определена възраст човек има също така нужда да знае откъде е дошъл на този свят. И ми се струва някак тъжно да знаеш, че си наполовина от неизвестен "донор"... Аз моя баща поне го познавам, виждала съм го, знам в какво приличам на него.
Лично за себе си винаги съм си мислила, че ако нямам собствени деца ще си осиновя. Наистина не се преживяват моментите да си бременна, но пък майчинството не е само това. Толкова много деца имат нужда от любов и това е най-ценното, което всъщност дава една майка, била тя "истинска" или осиновителка.  Peace
Виж целия пост
# 14
за мен е поредният вариант...
ако и това не сработи - осиновяване..и така... които иска да има дете, нека пробва всичко.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия