Училище за деца на чужденци (англоговорящи)

  • 4 515
  • 11
Здравейте!

Мои приятели ще се наложи да поостанат в БГ. Идват от Англия.

Детето им ще е четвърта година ученик (не казвам 4-ти клас, защото там тръгват от 6, но не зная това пред-училищна ли е или редовен клас).

Знаете ли къде учат децата на служителите на чужди фирми у нас, децата на работещите в посолствата?

Ще съм благодарна за всяка информация, че времето хей-сега ще дойде..  bouquet
Виж целия пост
# 1
Преди време беше станало дума за англо-американското училище,

http://www.aas-sofia.org/

и някой (Деметра, ако не се лъжа), каза, че там учели децата на дипломатите и служителите на чужди фирми. Училището е скъпо, но таксите влизали в пакета с бенефити, така че родителите не си ги плащали директно от джоба. Успех на приятелите ти!
Виж целия пост
# 2
Към всяко училище, може да се направи програма за дете което трябва да му се помогне в адаптация към език.

Детето българче ли е.
Виж целия пост
# 3
Благодаря, Блажка!

Ще препратя инфото. Хубави почивни дни  bouquet
Виж целия пост
# 4
Момичета, ако имате инфо за други варианти за училище, моля, пишете.

Цените в училището, препоръчано от Блажка, за моите приятели не са подходящи...

Те ще си ги плащат сами (няма да бъде част от социален пакет от работодател напр.).

Други училища с обучение по английски учебни програми да знаете?

Дороти, не, не е...
Виж целия пост
# 5
Доста деца се насочват към други 2 варианта. Единият е ЧУ "Св. Георги". Намира се в кв. Лозенец, до Американското посолство. Учи се на англ. с доста учители-чужденци. Таксата обаче също е високичка. Мисля, че варира между 5500-7000 Е в зависимост от екстрите, които ползваш - транспорт, спортове... Лицензирано у-ще са от МОН, т.е. ще имат бълг. диплома.
Сещам се за още един вариант. Там също съм чувала, че ходят доста чужденци. Казва се Американо-английска академия http://www.nespirai.com/Kontakti/Kontakti.html . Не знам какви са таксите, но предполагам, че са доста по-нормални в ААУ. Но те нямат лиценз от МОН. Не знам каква диплома излизат от това у-ще, но на сайта сигурно е обяснено. Учат само на англ.

Ако проучиш таксите и нещо повече, моля те, впиши ги и в темата за Клуб "Родители - Частно образование".
Ако твоите познати се интересуват от ЧУ у нас, ще помагаме със съвети. Но всичките са по бълг. образователна система, като се изключат ААУ, Френския лицей, училищата към посолствата.
Виж целия пост
# 6
КаНиМа в такъв случай може да се обърнеш и към РИО - София, те да кажат, кое как става и какво препоръчват.
Виж целия пост
# 7
Странджата,
Благодаря за насоките.

Прочетох някои неща за Св. Георги - противоречиви мнения. За второто училище - на сайта му има инфо само за летния им лагер, ще се свържа с тях да разбера нещо и за редовното училище.

Ако имам някаква полезна информация, ще я подам, където ме помоли.

Благодаря  bouquet

Дорототи, имаш ли представа кой отдел в Инспектората се занимава с деца на чужди граждани.
Виж целия пост
# 8
Канима, на наши приятели гърци децата учат в тази Американо-английска академия (не занех, че се казва така, ориентирах се по това, че е в Дружба, а от тях знам, че децата учат в училище в Дружба, което е за английскоговорящи). Ами да ти кажа майката не е особено доволна и дори ще мести едното дете сега от 5 клас  в българско училище, защото те са тук вече 3 година и децата се справят вече отлично с езика. Но явно е вариант все пак това училище, особено за 1 година.
Виж целия пост
# 9
Странджата,
Благодаря за насоките.

Прочетох някои неща за Св. Георги - противоречиви мнения.

Аз лично не съм му фен на това ЧУ и децата ми не учат там, но определено това, което пише тук за него, са пълни глупости. Така че не се подлъгвай по писанията във форума за него. За чужденци, ако не изберат ААУ, може би това е най-добрият вариант.
Виж целия пост
# 10
Странджата,

във форума за родители-частно образование сигурно някои от хората се познавате. Има ли сред вас някой, чиито деца учат там, и на чието мнение би могло да се разчита?
Благодаря
Виж целия пост
# 11
Странджата,

във форума за родители-частно образование сигурно някои от хората се познавате. Има ли сред вас някой, чиито деца учат там, и на чието мнение би могло да се разчита?
Благодаря

Aко искаш, направо пиши там. Предполагам, че има мами оттам, но аз лично не ги познавам. Със сигурност обаче има мами от ЧДГ на това у-ще. Градината се казва "Чуден свят". Също е много добра.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия