дефиниция за БОГ

  • 1 560
  • 28
Даа,много се е писало по-най различни сходни теми,но ми се иска да разбера какво си мислят хората конкретно за Бог?В смисъл как си го представят?Обичат ли го?Страхуват ли се от него?Какво е за вас това нещо към което насочвате молитвите си?Как го разбирате?Благодаря предварително на всички които ще ми отговорят.Наистина винаги съм се питала за това какво ли си мислят другите.Надявам  се да се получи хубава темичка:hug:
Виж целия пост
# 1
Не си виждала Реза?!
Виж целия пост
# 2
  Blush Blush ми срам,не срам не съм  Rolling Eyes моля, ако някой има нещо да напише по темата,да пише конкретно и ясно       
Виж целия пост
# 3
Конкретно ли искаш:бог е прекрасното същество,към което често ми се налага да редя молитви:боже,боже,моля те въздействай на мъжа ми ,когато се върне ,да изпадне в умопомрачение и да не обръща внимание на банковата си сметка.Нека да е забравил последните ми клетви,за да мога пак да ги използвам.
Виж целия пост
# 4
Бог го отъждествявам с Природа - всичко, което е в мен, в нас, и извън нас и касае всички, от една спора на пържутка до възрастен син кит включително. От червенокепестия кълвач, надничащ от дупка на кестен на главната улица до хвърчащите по земята листовки на НДСВ из квартала ми. Всичко, за което някога съм мислил, мисля, или може би някога ще мисля.
Виж целия пост
# 5
Прекалено е лично, наистина не мога да го споделя тук. Само това че, Бог е част от живота ми, Бог е любов, Бог е надеждата ми.
Виж целия пост
# 6
Бог е най-голямата измама, която някога е разказвана. Помислете си, религията всъщност е убедила хората, че има невидим мъж, който живее на небето и гледа всичко, което правите, всяка минута и всеки ден. И този невидим мъж има специален списък с десет неща, които не иска да правите. И ако все пак направите някое от тези неща, той има едно специално място, пълно с огън, дим, мъчения, страдания и ще ви изпрати там да живеете и страдате, да горите, да се мъчите, да плачете, да крещите завинаги и винаги, до края на времето.

Но... той ви обича! Той ви обича и се нуждае от пари! Винаги се нуждае от пари!

Той е всесилен, съвършен, всемогъщ, всезнаещ, всемъдър, но някакси просто не може да се оправя с парите. Религията прибира милиарди, не плаща никакви такси и винаги се нуждае от още малко. Говорете ми за страхотна измама... Holy Shit!

Но искам да знаете, това е откровено, щом става дума за вяра в Бога, аз наистина опитах. Наистина, истински опитах. Опитах се да повярвам, че има Бог, който ни е създал по свой образ и подобие, обича ни много и следи всичко внимателно. Но трябва да ви кажа, че колкото по-дълго живеете, колкото повече се оглеждате, толкова повече разбирате, че нещо е адски преебано. Нещо не е наред тук - войни, болести, смърт, разрушение, глад, мръсотия, бедност, мъчения, престъпения, корупция... Нещо определено е сбъркано. Това определено не е добра работа. Ако това е всичко, на което Бог е способен, то аз не съм впечатлен. Такива резултати нямат място в резюмето на едно върховно същество. Такива лайна могат да се очакват от скапан чиновник с лошо отношение.

И да си остане между нас, във всяка една прилично управлявана вселена, този мъж щеше да бъде изритан навън на всесилния си задник доста отдавна. И все пак, ако наистина има Господ, то разумните хора ще разберат, че той е най-малкото некомпетентен или може би, просто може би, не му пука изобщо. Което аз уважавам в един човек, и което би обяснило доста от тези лоши резултати.

Но хората се молят, молят се за най-различни неща, нали знаете, сестра ви има нужда от операция на топките, брат ви бил арестуван за сране в мола... Но най-много от всичко искате да чукате оная червенокоска от супера. Молите ли се за това? Молете се за каквото си искате.

А Божият План?

Помните ли това? Божият План? Много отдавна Бог измислил Велик План, вложил много мисъл в него, решил, че е добър План и го пуснал в действие. И за милиарди милиарди години Божият План си действал съвсем добре.
В един момент идвате вие и се молите за нещо. Е, да предположим, че нещото, за което се молите, не е в Божия План? Какво искате от Него да направи? Да си промени Плана? Само заради вас? Не е ли това доста арогантно? Все пак е Божи План. Какъв е смисълът да бъдеш Бог, ако всеки тъпанар с молитвеник може да дойде и да ти преебе Плана?

Има и нещо друго, друг проблем: да предположим, че на вашите молитви не се отговори. Какво си казвате? "Божия воля"? Е, ако е Божия воля и Той така и така ще направи каквото си иска, защо по дяволите изобщо се молите? Изглежда ми пълна загуба на време.

Няма Бог. Няма. Нито един. Никога. И никога не е имало.
Виж целия пост
# 7
Прости му, той не знае какво говори
Виж целия пост
# 8
Бог е Любов!
Виж целия пост
# 9
Бог е най-голямата измама, която някога е разказвана. Помислете си, религията всъщност е убедила хората, че има невидим мъж, който живее на небето и гледа всичко, което правите, всяка минута и всеки ден. И този невидим мъж има специален списък с десет неща, които не иска да правите. И ако все пак направите някое от тези неща, той има едно специално място, пълно с огън, дим, мъчения, страдания и ще ви изпрати там да живеете и страдате, да горите, да се мъчите, да плачете, да крещите завинаги и винаги, до края на времето.

Но... той ви обича! Той ви обича и се нуждае от пари! Винаги се нуждае от пари!
Гледали сме Zeitgeist, но не е за това темата.
Виж целия пост
# 10
Бог е най-голямата измама, която някога е разказвана. Помислете си, религията всъщност е убедила хората, че има невидим мъж, който живее на небето и гледа всичко, което правите, всяка минута и всеки ден. И този невидим мъж има специален списък с десет неща, които не иска да правите. И ако все пак направите някое от тези неща, той има едно специално място, пълно с огън, дим, мъчения, страдания и ще ви изпрати там да живеете и страдате, да горите, да се мъчите, да плачете, да крещите завинаги и винаги, до края на времето.

Но... той ви обича! Той ви обича и се нуждае от пари! Винаги се нуждае от пари!
Гледали сме Zeitgeist, но не е за това темата.
Взе ми думите от ръцете...
Фил,явно много те е впечатлил филма за да го цитираш дословно.
Виж целия пост
# 11
Поне наистина да го беше цитирал...
Виж целия пост
# 12
Не цитирам изобщо филма, и не виждам какво общо има между Zeitgeist и темата
Виж целия пост
# 13
Не цитирам изобщо филма, и не виждам какво общо има между Zeitgeist и темата
Да, не цитираш, а би трябвало.
Освен ако не си George Carlin, в което се съмнявам силно. Я да видим тук... и тук...
Виж целия пост
# 14
Така вече може, съгласен съм.
Но не цитирам филма, а първоизточника.
И не го цитирам, а го превеждам.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия