Новата ваксина SYNFLORIX

  • 22 741
  • 15
Здравейте д-р Слънчева,

На 22 юни педиатърката на дъщеря ми й постави ваксината против морбили, паротит и рубеола, която се слага на 13 месеца по имунизационен календар и се поема от ЗК. Между другото педиатърката ми препоръча новата пневмококова ваксина Synflorix, която е против менингит, пневмония и отит и която, както разбрах, е пусната на пазара съвсем от скоро.
Разпитах тук-там за новата ваксина, но педиатрите не са работили с нея, понеже е нова, но всички са чули, че е много добра...Дано това не е само реклама!
Аз съм склонна да я закупя (въпреки високата й цена), но се чудя как тази ваксина се съвместява с останалите, задължителните по календара. Между тях няма пневмококова ваксина, защо такава не е задължителна според българския имунизационен календар? Thinking
Как да преценя дали е целесъобразно да я поставят на дъщеря ми? Трябва ли да направя консултация с имунолог? 
И още: предвид възрастта на дъщеря ми (13 месеца в момента), каква схема на прием на Synflorix Вие бихте ми препоръчали, колко приема и кога, като имате предвид, че последна ваксина й е поставена сега на 22 юни?


Предварително Ви благодаря за отделеното време!
Виж целия пост
# 1
Има смисъл, защото пневмококовите инфекции са най-чести при децата до 5 годинки. За Вашата възраст трябва да се поставят две поредни през един месец и трета(реимунизация) след 1 година от последната. Подобна е на Превенар но е е с по-добри характеристики по отношение на имунитета и поносимостта.
Виж целия пост
# 2
Много Ви благодаря за отговора!  Hug
Относно схемата на прием, нашата педиатърка ми предложи следната: на 16 месеца да постави една ваксина и втора (реимунизация) след 1 година.
Вие ми предлагате общо 3 приема, моля да ми обясните малко по-подробно защо, така че аз да мога да обясня на личната лекарка защо искам да постави ваксината 3 пъти, а не 2 пъти както тя предложи.

Още веднъж благодаря за отзивчивостта Ви!
Виж целия пост
# 3
Не знам защо така Ви е предложила- това е схемата към ваксината по инструкция.
Виж целия пост
# 4
Разбирам, ще разговарям с нея отново и ще й обърна внимание.

Желая приятен ден!
Виж целия пост
# 5
здравейте д-р Слънчева.Дъщеря ми е на 35 дена и бих искала да и сложа ваксината синфлорикс.Бихте ли ме посъветвали кога да е първата имунизация и останалите две дози през какъв интервал от време трябва да се направят.
Виж целия пост
# 6
Здравейте д-р Слънчева,

На 22 юни педиатърката на дъщеря ми й постави ваксината против морбили, паротит и рубеола, която се слага на 13 месеца по имунизационен календар и се поема от ЗК. Между другото педиатърката ми препоръча новата пневмококова ваксина Synflorix, която е против менингит, пневмония и отит и която, както разбрах, е пусната на пазара съвсем от скоро.
Разпитах тук-там за новата ваксина, но педиатрите не са работили с нея, понеже е нова, но всички са чули, че е много добра...Дано това не е само реклама!
Аз съм склонна да я закупя (въпреки високата й цена), но се чудя как тази ваксина се съвместява с останалите, задължителните по календара. Между тях няма пневмококова ваксина, защо такава не е задължителна според българския имунизационен календар? Thinking
Как да преценя дали е целесъобразно да я поставят на дъщеря ми? Трябва ли да направя консултация с имунолог?  
И още: предвид възрастта на дъщеря ми (13 месеца в момента), каква схема на прием на Synflorix Вие бихте ми препоръчали, колко приема и кога, като имате предвид, че последна ваксина й е поставена сега на 22 юни?


Предварително Ви благодаря за отделеното време!
Пневмококовите ваксини са задължителни от 2000 година (САЩ) и от 2002-2003 във всички страни от ЕС.
Естествено за никакви "консултации с имунолог" и реч не може да става- това е работа за Педиатър.
Синфлорикс няма показание над 2 годишна възраст и затова над тази възраст не се ползва.
Превенар има показания до 6 г възраст (59 месечна възраст), а не до 5г възраст.
http://www.immunize.org/catg.d/p2010.pdf

"...Give 1 dose to unvaccinated healthy children age 24–59m."

Новата Превенар също ще има показания за до 6 годишна възраст.
Виж целия пост
# 7
Има смисъл, защото пневмококовите инфекции са най-чести при децата до 5 годинки.

Не само за това. И поради неспособност на децата да отговарят добре (имунно) на капсулни антигени до възраст 2-3годинки.
Затова се и набляга на ранната схема - 2,4,6 и трета доза- 12-15м възраст!
И ЗАТОВА Пневмо 23 НЕ е рутинна детска ваксина, ползването и под 3 г възраст е неефективно, а над 3г възраст->> само по специални и редки показания. В НИКОЯ страна от ЕС и САЩ Пневмо 23 не се ползва рутинно при деца, нито влиза в имунизационните им календари.

Пневмо23 НЕ Е рутинна детска ваксина!!
Виж целия пост
# 8
Дъщеря ми е на 5 месеца ,преди няколко дни и сложиха трети пентаксим,другия месец ще и сложим 1-ви прием synflorix.На какви интервали е най-доре да се слага и колко приема да се направят\3 или 4\
Благодаря предварително!
Виж целия пост
# 9
Здвавейте, за съжаление чак сега чувам за тази ваксина и то от интернет. Видях, че вече е в имунизационият календар на България и се приема по схема като Пентаксим. Искам да попитам следното: моето дете е на 11 месеца мога ли да започна поставянето сега и знаете ли дали ще се поеме от здравната каса? Благодаря.
Виж целия пост
# 10
Цитат
Пневмококовите ваксини са задължителни от 2000 година (САЩ) и от 2002-2003 във всички страни от ЕС.

Някои държави в Европа имат вклю4ена пневмококова ваксина в препоръ4ителните си календари.
Виж целия пост
# 11
Здвавейте, за съжаление чак сега чувам за тази ваксина и то от интернет. Видях, че вече е в имунизационият календар на България и се приема по схема като Пентаксим. Искам да попитам следното: моето дете е на 11 месеца мога ли да започна поставянето сега и знаете ли дали ще се поеме от здравната каса? Благодаря.

И на двата въпроса отговорът е "да", доколкото аз знам. Peace
Виж целия пост
# 12
Цитат
Пневмококовите ваксини са задължителни от 2000 година (САЩ) и от 2002-2003 във всички страни от ЕС.

Някои държави в Европа имат вклю4ена пневмококова ваксина в препоръ4ителните си календари.
Във всички страни от ЕС пневмококовата ваксина е в задължителния календар.
Справка:
www.euvac.net
Виж целия пост
# 13
Уважаема Д-р Слън4ева.
В4ера поставиха пневмококовата ваксина на сина ми по новия имунизационен календар. Той е на три месеца. Педиатърката ни каза, 4е не трябва да се дават температуро-понижаващи лекарства ако вдигне темп. детето. Но той вдигна 38,2 градуса и съответно ту я сваляше до 37,2-3 и пак се повишаваше и така в промеждутък от 1 4ас ту се понижаваше, ту се повишаваше температурата. Вси4ко това продължи 5-6 4аса. Не знам дали е нормално така бързо да се сваля и повишава температурата на едно толкова малко дете, не му дадох нищо за понижаване, само соцетени компрес4ета лежа цяла нощ. Лекаракат ни каза, 4е действали по инструкции - да не се дават темапературо-понижаващи лекарства. Мога ли да давам някакво лекастрво за понижаване на темп. ако е висока, 38, 2 например при реимунизацията др. път.
Виж целия пост
# 14
Цитат
Пневмококовите ваксини са задължителни от 2000 година (САЩ) и от 2002-2003 във всички страни от ЕС.

Някои държави в Европа имат вклю4ена пневмококова ваксина в препоръ4ителните си календари.
Във всички страни от ЕС пневмококовата ваксина е в задължителния календар.
Справка:
www.euvac.net
Този сайт е един от най-4есто използваните от мен.
Продължавам да не съм съгласна със задължителноста и фигурирането в календарите на вси4ки страни в Европа.
За Испания,където съм аз,е одобрена през 2001,но не фигурира в календара,заплаща се от родителите.Календарът ни е препоръ4ителен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия