Болка в уретрата

  • 22 055
  • 5
Здравейте, сладурки. След дълго ровене из нета стигнах до задънена улица с моя здравословен проблем. Надявам се, че някоя от вас ще даде идея и насока. Последните няколко месеца лекувах цистата си, на който не обърнах достатъчно внимание миналата година и обиколих безброй пъти гинеколожката и нефроложката ми. След терапия с два антибиотика слава богу последните изследвания бяха чисти. Освен рутинните микробиологии на урина и секрет последния път направих и изследвание на микоплазма, уреяплазма и днк тест на хламидии, за които настоях след обстойно проучване, тъй като никоя от лекарките не прояви сама инициатива да намекне за тях. Поредно доказателство за това как човек сам трябва да проучва всичко за здравето си и да не се оставя на лекарите. Както и да е за щастие всичко беше отрицателно, което до някъде ме изуми, защото притесненията ми продължаваха. Или по-точно една досадна болка ниско долу според мои усещания на изхода на уретрата. Забелязах, че тя се появи по време на терапията ми с амоксиклав и така и си остана. Не знам дали има връзка с него. С времето престанах да и обръщам внимание, но все пак не мисля че е нормална. В началото не бях сигурна дали не идва от някъде другаде, но гинеколожката ме убеди, че всичко и изглежда нормално. Самата болка е режеща и наподобява типичната за цистита с тази разлика, че е ниско долу, а не по-нагоре. Странното е, че не я усещам при уриниране и известно време след това. Дори напротив най-добре се чувствам с пълен мехув, когато всичко ми е подуто. Непрекъснато алармирах и двете лекарки за тази болка, но нито една от тях нямаше никакви идеи. Последният път при нефроложката, когато отидох с чисти резултати отново и намекнах за нея, но учудващо за мен тя не установи какво е. Предложи да пробваме да пия спазмалгон една седмица и след това да пробвам с билкови хапчета този път уринал. Учудващо спазмалгона почти заличи болката, но само за часовете на неговото действие. Преди бях пробвала един ден с но шпа, но той нямаше такъв ефект.  Терапията с неуренал също не ми повлия преди. Пробвах и цистона, който си пиех сама преди месеци, но и той нямаше ефект. Уринал все още не съм взела и се чудя вече какво да правя и дали да ходя на друг лекар. Замислих се дали да не мина пак през гинеколожката за по-обстоен преглед или да ходя при уролог. Опитвах се да търся някакви болести с подобен симптом, но нищо конкретно не можах да намеря и вече не знам на къде да поема.
Ще се радвам много, ако някоя от вас се е сблъсквала с нещо подобно и даде идея в каква насока да вървя и какви други изследвания евентуално могат да се направят. Благодаря ви много предварително.
Виж целия пост
# 1
Когато аз изкарах цисита имах същата болка - леко като боцване понякога при започване на уринирането, но по-често след спирането и известно време след това, дори се е появявала когато не ми се ходи до тоалетна - а го свързвам с това, когато краката ми позамръзнат! Пих Уростим и Цистон заедно ве продължение може би на 2 месеца и се оправих! Но и до ден днешен като ми изстинат краката и просто ей така се появява тази болка - лекувам я колкото и странно да ти звучи с шише топла (почти гореща) вода между краката и наистина успокоява, това ми го каза моя нефролог! Обясни ми следното: макар че по принцип не се препоръчва горещо на инфекция това си е остатъчна болка и топлината ще я успокои! Може да порбваш, а мкожеш и да потърсиш второ мнение от гинеколог и нефролог, за да си сигурна! Успех и се оправяй Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Благодаря за идеята мила. Ще пробвам да видим дали ще подейства. Поне някаква надежда, че това е донякъде нормално и не съм луда, защото вече и в това почнаха на ме обвиняват. Все едно имам някаква изгода да си измислям. Та затова вече нямам голямо доверие. Може би ще отида на варианта ново посещение и на двете и ще искам за последен път упорито отговори иначе ще преминавам на други специалисти.
Виж целия пост
# 3
за нищо мила! и мен са ме обвинявали, че си измислям ама да не ти пука! успех
Виж целия пост
# 4

И аз от 7 месеца имам  същите симптоми. Всичко започна от настиване на краката. Правих си всякакви изследвания, но всичко е в нормата. И мен ме мислеха за луда.... newsm78 Последната гинеколожка ми каза, че страдам от слаба имунна система и ми предписа пробиотици и цистон. Пия ги още, болката намаля, но скоро пак започна да се усилва.  Rolling Eyes Лошото е, че тъй като изследванията са ми в норма личната ми лекарка не иска да ме прати на нефролог... Има ли смисъл да ходя при такъв специалист или не? В отчаянието си записах час за ирисова диагностика... Моля ви за съвет  Praynig
Виж целия пост
# 5
Здравейте, виждам, че темата е от преди няколко месеца и ме е яд че не съм я видяла навреме. Момичета и аз имам съшия проблем Sad и много, много ме тормози. Изпитвам болка ниско долу, един вид върху самата "нея" и по точно там от където пишкам, нещо точно като боцване, както го описвате, но понякога е много дразнещо и ужано неприятно. Ту се появява, ту изчезва, няма определен момент кога ме боли- дали преди уриниране, по време или след- случвали са се и трите варианта... а най- лошото е че тази болка я изпитвам и по време на секс  #Cussing out Cry Cry Cry Просто е нещо ужано, не можеш да се отпуснеш, само мислиш за това дали ще те заболи или не, пречи ми дори и да свършвам  Embarassed Историята е дълга. Тези леки болки са ми се появявали и преди години, но само за малко и са изчезвали от самосеби си, а и тогава още не водех полов живот. Март месец тази година получих цистит и възпаление на единия яйчник точно заради истиване на краката  #Cussing out тук искам да вметна нещо към всички момичета и жени- пазете си не само кръстовете, но и краката, те също са много, много важни, гъзарията определено не топли, води само до проблеми, от които после само можете да проклинате лекомислието си !!! Та тогава го излекувах цистита и всичко се оправи....до лятото. Тогава пак се появи, но този път без често уриниране, а само като болка- същатата тази болка, която обясних в начлото, но и малко по- нагоре точно върху пикочния мехур. Ходих при нефроложка, каза че лигавицата на пикочния ми мехур е леко възпалена. Пих антибиотик, разни уростим-и и уро-... още нещо си и от тогава до сега пих отвара от няколко билки. Уж се бях пооправила, но уви болката пак се появи и този път е само ниско долу...за съжаление не мога да определя дали все още я изпитвам по време на полов акт, т.к. приятеля ми е в чужбина и не съм имала контакт от 2 месеца и нещо, но предполагам, че би се усещала. Т.к. аъм атудентка във Варна, а съм от друг град, помолих майка ми да ми вземе направление от личната този път за гинеколог или уролог, но тя пак ми е дала за нефролог...Този път мисля да отида тук във Варна, т.к. в моя град нефроложката, при която ходих- една лелка, да не кажа баба- нищо против възрастта й, но имам чувството, че за нея най- големия лек беше да спра да нося прашки, да не пия газирано и да не ям люто и пикантно. Е! прашки спрях да ги нося, ама пак същото #Cussing out #Cussing out #Cussing out газирано по принцип го бях отказала по- рано, люто и пикантно не ям много често, но да не говорим тези препоръки (безпрашките) колко са абсурдни и дори смешни- в крайна сметка имам цистит или нещ там на пикочните пътища, а не проблеми с черния дроб!
Тук за Варна от това, което прочетох препоръчват проф. Ненов в ДКЦ ЧАЙКА, но гледам и че в Света Марина са реновирали отделението по нефрология и предполагам, че и там има добри специалисти и най- вече апарати за изследвания ... някъде прочетох за доц. Сапунджиев, че преди бил и той в терапията, но дали още е там не зная. Можете ли да ме насочите към някой добър специалист? Нямам предпочитания дали ще е мъж или жена, но някак си имам чувството, че мъж би бил по добър .. хахха  Blush
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия