рехабилитация за бебета

  • 15 419
  • 20
Искам да попитам дали има такива майки, чиито бебета са ходили на рехабилитация. На нас ни диагностицираха намален мускулен тонус на долните крайници, тъй като той не може да стои на краката си( докторката ни каза, че е очаквала нещо подобно понеже той се роди с инфекция и с дръги усложнения; прекара 20 дена в кувиоз, интобиран).  Моя син Йоан е на 5 месеца и върви едричук за възрстта си. Когато го държим изправен не стои на краката си, а ги огъва. Казаха ни че досега вече в трябвало да се държи и да пружинира. Затова ще ни изпратят на рехабилитация.
Моля ви, ако има майки, чиито деца са ходили на рехабилитация споделете. Имаше ли някакъв ефект и след колко процедури се наблюдава подобрение?
Знам, че ми предстои скоро да се запозная с този въпрос, но ми се искаше да получа и инфо от майки, които вече са посещавали рехабилитационен център по подобна диагноза.
Виж целия пост
# 1
versay ,моето мнение е да си направите консултация с детски невролог.
Без да те плаша но моето дете се роди 4.200 и също не правеше работи които би трябвало да ги прави на 5 месеца и всички казваха че е от килограмите,след време се оказа че проблема не е в кг.Така че направете си консулт с д.невролог за твое успокоение и тогава ако всичко е наред лесно ще започнете рехабилитации.Препоръчвам ти доц. Литвиненко-гр. София
Виж целия пост
# 2
привет ,
аз също се присъединявам kevi_geri. Даже направете на две независим места консултация. По принцип всяко детенце започва по различно време да стои, седи и т.н. Има и много деца, които нямат проблеми около раждането по едрички и мързеливи, които дори и на 6 месеца не се държат на крака и нямат проблем по нататък. Но за ваше успокоение се консултирайте .А по повод това след колко процедури, няма формула. Всяко дете дърпа различно.Успех
Виж целия пост
# 3
Да, тук доста от майките водят децата си на рехабилитация още от бебета. задължително се консултирай с детски невролог. Можеш също да зададеж въпросите си на д-р Чавдаров в темата http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=318698.0. В тази болница правят рехабилитация на децата от 0-18 години.
Виж целия пост
# 4
Ами аз вече направих консултация с педиатър-невролог и тя, както и нашата педиатурка твърдят, че детето е наред. Но аз не мога да приема че пет месечно бебе не може да се задържи на краката си, когато го изправим. След тези две консултации отново посетихме педиатъра, която се грижеше за сина ми в неоонтология след раждането( именно тя ни препоръча рехабилитация) и тя ни посъветва да си платим за 10 часа рехабилитация и след това да го заведем при нея на преглед. От там ако няма подобрение ще ни прати при някакъв мнг добър невролог в Пловдив.
Ще видим. От утре започваме да ходим на рехабилитация!
Виж целия пост
# 5
За тази възраст препоръчвам Ина в Детска консултативна поликлиника /към МА/. Адресът /ако не се лъжа/ е ул. Найден Геров 1 в София. Имам и телефонния й номер, ако решиш да се свържеш директно с нея. А иначе добре са те посъветвали и другите - потърси поне още едно мнение на детски невролог.
Виж целия пост
# 6
успех!
рехабилитацията няма да увреди детето, но липсата на такава при дете с проблем - определено ще даде отражение
затова смело давайте с рехабилитацията
сина ми от 2-ри месец почна рехабилитацията си
след 3-ти месец рехабилитация се забеляза подобрение
при нас
деца с по-сериозни проблеми нямаха такъв бърз напредък...зависи то проблема, от детето...от много неща
10 рехабилитации не са достатъчни за нищо обаче....поне месец терапия за някакъв напредък
Виж целия пост
# 7
Водя синът си на рехабилитация от 3-тия му месец и съм много доволна от резултата. Определено ако е направена от специалист ще има ефект, но както се отбелязала catnadeen, 10 прецедури не са достатъчни.  Peace

Успех и дано консултацията с детски невролог да донесе добри вести!  Praynig
Виж целия пост
# 8
За тази възраст препоръчвам Ина в Детска консултативна поликлиника /към МА/. Адресът /ако не се лъжа/ е ул. Найден Геров 1 в София. Имам и телефонния й номер, ако решиш да се свържеш директно с нея. А иначе добре са те посъветвали и другите - потърси поне още едно мнение на детски невролог.


Ние бяхме там веднъж на рехабилитация, след около седмица пак ще ходим.Моето бебче е на 4 месеца.
 
svetkavitsa би ли споделила дали си доволна, как протичаха упражненията и след колко време имаше подобрение. Ако не те притеснявам,  разбира се.

Виж целия пост
# 9
Elisana, ние започнахме малко по-късно да ходим на рехабилитация / на 1г. и 4-5м/, но от двете години, които сме там, съм виждала Ина да работи и със съвсем малки бебета. А детето ми ходи благодарение на тази рехабилитаторка. Ходили сме на няколко места, но от нея съм най-доволна.  Хубавото е, че освен че работи с детето, Ина обяснява и обучава майката как и какво да прави у дома, защото /няма да се лъжем/ тези 5 дни, които отпуска Здравната каса са абсолютно недостатъчни.
Elisana  "след колко време имаше подобрение".

Мисля, че зависи от проблема.

Ако имаш други въпроси, не се притеснявай и питай. Надявам се, че съм била полезна.
Виж целия пост
# 10
моето мнение че рехабилитацията помага и то ного при нас след всеки курс се наблюдаваше подобрение. Прочетох че трябва да си платите за рехабилитатор ние сме от варна и тук има спец. център даже два за рехабилитация но от соц. грижи издават направления с които посещаваме центъра проверете може и в вашия град да има подобни направления и пожелавам всичко да си дойде на мястото в най скоро време
Виж целия пост
# 11
Здравейте! Бихте ли ми казали адресите на рехабилитационните центрове във Варна
Виж целия пост
# 12
 И на мен ми стана интересно за кои два центъра става дума.Единият вероятно е в ДМСГ Виница. Другият къде?
Виж целия пост
# 13
да този в виница но в момента издават направяления и за карин дом
Виж целия пост
# 14
 Може и да издават, но там не приемат, имали 72 чакащи деца.
 А от септември всичко ще се плаща в Карин дом. Стига толкова благотворителност.
 Тогава може да успеем да се вредим.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия