бактерии и серклаж

  • 2 395
  • 1
Здравейте момичета!
Имам нужда от малко информация и помощ. Бременна съм в 17г.с. с близнаци и както се досещате ми предстои серклаж. Проблема е че вече проведох два курса на лечение с антибиотици за бактерии. Първо бяха кандида и бета-хемолитичен стрептокок гр.В. След първото лечение кандидата вече я нямаше, но остана стрептокока. След второто лечение стрептокока го нямаше, но за моя изненада се появиха ентерококи. След тези два курса и както може да се очаква вече съм чувствителна към почти всички антибиотици. А иначе като цяло нямам някакви оплаквания, като течение и сърбеж.
Момичета, изпаднала съм в ужас, защото според трима гинеколози аз трябва да се подложа на серклаж, въпреки ентерококите и не съм сигурна дали не рискувам прекалено много.
Всяко ваше мнение е важно за мен.
Виж целия пост
# 1
Нели, аз три пъти лекувах бета хемолитичен стрептокок, един път Е-коли и един път стафилокок през бременността #Cussing out
Също бях със серклаж. При мен веднага като го направиха, задължително вървя курс антибиотици.
Заради пустите бактерии през месец яко имаше амоксиклав - 3 курса, Амикацин и Ципрофлоксацин, който отказах.
Но бета хемолитичния стрептокок не е шега работа!!! Причинява изтичане на води, така че се лекувай!
 Заради близначетата е хубаво да имаш серклаж. Довери се на лекарите и най важното - не оставяй бактериите без лечение!
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия