нарастване на фоликул

  • 6 688
  • 14
Здравейте, чета редовно този форум, но сега съм много объркана и притеснена и се осмелявам да пиша.
Моля да ме извините ако правя нещо не по правилата на форума.
От няколко месеца се опитваме за бебе, т.е. спряхме да се пазим. Преди месец реших, че трябва по - сериозно да погледна на нещата и си купих тестове за овулация, които показаха  по-бледа от контролната, но ясно видима втора черта на 15 ден от цикъла /спазвам да не пия вода 3 часа преди теста, правя го в 18 часа/, която после изчезна, после на 19 ден усетих придърпване ниско долу и реших да направя ову тест /беше ми останал един тест/ беше с две много ясни и еднакво наситени  чертички, реших че тогава е овулацията и че имам късна овулация /цикъла ми е 30 дни като часовник, само последния път дойде вечерта, а не сутринта/, дойде ми на 13.06., на 24.06. /12ден/ отидох на преглед и лекарката видя два фоликула  по 9-10 мм в десния яйчник, каза че са много малки, казах й за ову тестовете миналия месец, днес на 17 ден отидох пак - един фоликул 13,1 мм, каза, че нямам овулация Sad((((((( и че трябва да ме стимулира с хапчета, но аз отказах, поради това което съм чела във форума. Незнам какво да мисла, може ли грешно да е видяла, защо нищо не обясни и не се опита да търси причината, може ли все пак да порасне достатъчно фоликула?????? Извинявам се за дългия пост и моля да мнение
Виж целия пост
# 1
Здравей Grinning
Разбира се, че е възможно да порасне фоликула, 13мм си е доминантен фоликул, ако го проследиш почти сигурна съм ще порасне.Фоликулите растат с около 1,5мм до 2мм на ден!Възможно е да имаш по къса лутеална фаза;Аз не съм съгласна с док да отсече че няма ову като не е проследила нещата Naughty
Успех и моя съвет е да си го проследиш Peace
Виж целия пост
# 2
мнооого благодаря, и аз така четох, че нараства с 1,5 - 2 мм на ден, но при мен май е по - бавно, но все пак нараства, аз поисках да отида след ден два пак, но тя каза че няма смисъл, да отида чак следващия месец, сега съм решила да продължа с тестовете за ову, или да отида при друг лекар, но незнам при кой, от три месеца съм в този град
Виж целия пост
# 3
Напълно съм съгласна с motoneti,но те съветвам ако не си го направила досега,да пуснеш всички репродуктивни хормони,и най-вече прогестерон,7 дена след доказана овулация,защото ако ЛФ при теб е по-малка от 10 дни,това би било проблем за евентуално задържане и ще се наложи да взимаш дуфастон или утрогестан(всеки лекар изписва различно).Другите хормнони предполагам знаеш как се изследват-3-5 ден-ЛХ,ФСХ,естрадиол,пролактин,тестостерон.Успех Hug
Виж целия пост
# 4
Според мен не може да се направи генерален извод само от един месец. Може да е било инцидентно.

Наистина, провери си в един МЦ всички хормони, на 3-ти ден, после около овулация, придружено с фоликулометрия.

Сигурна ли си в компетентността на лекарката, при която ходиш? Имаш ли й доверие?
Виж целия пост
# 5
Напълно съм съгласна с motoneti,но те съветвам ако не си го направила досега,да пуснеш всички репродуктивни хормони,и най-вече прогестерон,7 дена след доказана овулация,защото ако ЛФ при теб е по-малка от 10 дни,това би било проблем за евентуално задържане и ще се наложи да взимаш дуфастон или утрогестан(всеки лекар изписва различно).Другите хормнони предполагам знаеш как се изследват-3-5 ден-ЛХ,ФСХ,естрадиол,пролактин,тестостерон.Успех Hug
Аз пък съм съгласна за прогестерона, точно това имах предвид Peace
Но все пак за да си сигурна че имаш ову и оттам да изследваш в правилното време прогестерона, ако тази док не иска иди при друг лекар Peace
И още нещо щом вече се е явил доминантен фоликул имай предвид че сега ще си расте с нормалните темпове Peace
Виж целия пост
# 6
Според мен не може да се направи генерален извод само от един месец. Може да е било инцидентно.

Наистина, провери си в един МЦ всички хормони, на 3-ти ден, после около овулация, придружено с фоликулометрия.

Сигурна ли си в компетентността на лекарката, при която ходиш? Имаш ли й доверие?
Лекарката я избрах, защото е от Авис медика в Плевен, а във форума казват, че лекарите там са много добри. От три месеца сме в този град със съпруга ми и не познавам хората тук. Моля препоръчайте ми къде да отида, защото това да предложи да ми изпише хапчета/аз не се съгласих/ за стимулация на овулацията, а дори не иска да проследим до край  нарастването на фоликула  и ми каза само прави секс и ела следващия месец около 15 ден силно ме притесни. Моля кажете при кого да отида, за да не губя време и да проследим  този цикъл, следващия хормони и така. Благодаря за отзивчивостта и бързите ви отговори.
Виж целия пост
# 7
За мен се оказа голям проблем да намеря лекар за фоликулометрия във Варна.
Флоренция,моля те ако откриеш добър лекар за фоликулометрия (вярвам да намериш такъв в Плевен) да споделиш как точно протичат прегледите и какво точно се следи-нарастване на фоликул,размери,лигавица.... Praynig
Може да ви изглежда измислено,но като отида при лекаря аз задавам въпросите (естествено от това,което съм успяла да прочета в любимия ми форум Hug) и все не мога да сглобя картинката. #Cussing out
Виж целия пост
# 8
Флоренция, най-добре е да се обърнеш към специализирана клиника.

Момичетата тук са много доволни от тази

http://www.ivfpleven.com/index.php?l=16

Не е нужно да имаш някакъв сериозен проблем (дано въобще не се открие такъв), за да отидеш чак тогава в специализирана клиника. Просто там лекарите са по-запознати с материята и няма да ти предписват лекарства, без да изучат всичко по твоя МЦ от .... до....

Успех!  Peace
Виж целия пост
# 9
здравей флоренция
аз съм от плевен. също като теб придошла в града. в началото ходих при този при онзи докато разбрах, че свестни в Плевен няма (това преди 11-12год). до сега ходих само в софия. там родих и двете си деца. повече от година правим опити за трето. след като минаха 6-7мес  и почнах редовно да чета форума почнах мерене на БТ, тестове за О и накрая реших да отида на фоликулометрия. ходих при двама , които ги считат за добри лекари , но уви те виждаха кисти само (на 14 ден от М - при 22мм фоликул newsm78). накрая записах час в клиника "света марина" - д-р Любомирова- прекрасен доктор и човек. но Милето (добричката и винаги насреща Миле Hug)ти е дала линк също към много добра докторка д-р Конова. хормони и каквито и да е други изследвания ще ти назначат те, ако не ти ги назначат (в което се съмнявам) можеш сама да си ги назначиш и пуснеш в "Екзакта медика"- лабораторията им е много добра
ако имаш някакви други въпроси питай винаги. насреща сме
 Hug Hug
Виж целия пост
# 10
Много ви благодаря за подкрепата и съветите. Вчера си записах час при д-р Стойков, който е лекар от клиниката за репродуктивно здраве, за която Мileto ме е посъветвала, само че в друг кабинет в клиника Св. марина, за да не чакам. Утре след обяд имам час при него. И съм решила каквото каже да се доверя и да го направя, но ме е страх да не сбъркам, за да не си навлека повече проблеми и съвсем да объркам нещата. Явно има проблем, но ми се иска първо да потърсят причината и тогава да ме лекуват, а не просто да пия лекарства и да чакам какво ще стане. Mama nani  не бях чувала за д-р Любомирова, но се надявам да не съм сгрешила за този лекар. Мога ли да отида в лабораторията и без назначение от лекар да поискам изследване на хормони?Благодаря ви!
Виж целия пост
# 11
Мога ли да отида в лабораторията и без назначение от лекар да поискам изследване на хормони?Благодаря ви!
Можеш PeaceНо аз съм убедена, че док ще ти назначи поне това!
А иначе всички хормони освен прогестерона от 3-ти до 5-ти ден на цикъла, само прогестерона 7 дни след доказана овулация!
Успех, ще стискам палци да си намерила своя лекар и скоро да се похвалиш с две чертички Hug
Виж целия пост
# 12
Здравей, Флоренция!

Не се тревожи, че ще си навлечеш "повече проблеми". Тръгнала си по правилния път и то навреме. Което означава, че си разумен човек и правиш най-доброто за себе си, за да се сбъдне мечтата ти. Затворените очи не помагат, а пречат.

Успех ти желая!  Hug

Винаги си добре дошла в седмичната ни темичка, за споделяне, съвети или просто подкрепа и от други момичета, стремящи се към тази най-чиста и свята цел.
Виж целия пост
# 13
Флоренция повечето доктори работят на няколко места. Стойков и Любомирова (практикува и в тази лаборатория, която споменах по горе със здравна каса) работят и в Св. Марина. попаднала си при добър доктор. малко знам за Стойков, но съм чувала само добри отзиви за него. можеш естествено и сама да си назначиш изследванията, но първо поговори с доки, разкажи всичко и той/тя ще те посъветват какво следва от тук нататък. успех и да ни държиш в течение   bouquet
Виж целия пост
# 14
Здравейте, ще споделя с вас какво стана на прегледа и след това ще се включвам в седмичната тема. Разказах на лекаря за прегледа си и му показах снимките от ехографа, той ме поразпита за предишния ми цикъл,казах му, че на теста за овулация са се появили две еднакви черти на 19 ден от цикъла, той реши че няма нужда от преглед в момента, каза следващите пъти да посещавам клиниката за репродуктивно здраве /където той също преглежда/ и ми предписа план за изследвания, а именно: 1/ разширена спермограма, 2/ клостилбегит по 1 т. дневно от 5 до 9 ден, 3/ фоликулометри  м/у 10-13 ден от стимулирания цикъл, 4/ тест за хламидии АТИ /каза, че се прави за всеки случай при всички/  и след тези неща ако се наложи 5/ Тубарен фактор /LS/ - не запомних  какво значи това, защото бях много притеснена. И така сега чакам лелката на 13. 07. и започвам с тази програма. забравих да кажа, че на диагноза написа : St. secundata /ЛАП/ Anovulatio  - поне така го разчитам. Странното е, че се чувствам по - спокойна и вярмам, че един ден мечтата ми ще се сбъдне и не само моята, а на всички, които искат да имат деца. Благодаря ви Hug и ще се включвам в седмичната тема оттук нататък. Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия