флоурни добавки през бременността и хранителен режим на бременната

  • 880
  • 2
Доктор Слънчева, здравейте.
Сега съм бременна с второто си дете. Първото кърмих до 1 годинка и 8 месеца и дотогава всичко беше наред. Но след като спрях да кърмя започа поява на алергични обривчета. Мисля че е към яйца. Племенницата ми е с алергия към белтъка на кравето мляко. Въпроса ми е трябва ли да спазвам някакъв хранителен режим през бременността и след това  по време на кърменето, за да предотвратя евентуални алергии.
Имам и втори въпрос - сина ми има кариес на ранно детство. Сега имам ли нужда от допълнителен прием на флоур през бременността, за да се развиват правилно зъбките на бъдещото бебе. Пия вода Девин -розов етикет основно и Банкя понякога. Питах моята генеколожка и тя каза , че може да взимам флоурни добавки, но ме е страх и да не предозирам нещата. Моля за компетентното ви мнение и ви благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
През време на бременността трябва да приемате табл. Флурид в стандартната за възрастни доза и след това на бебето да се дава Зимафлуор по 4 капки всеки ден еднократно между храненето до 2 годинки. След тази възраст дозата се променя.
При деца обремененеи с алергия се препоръчва кърмене или хранене с нипоалергични млека. За майките кърмачки се препоръчва изключване на прясното мляко от ежедневното хранене.
Виж целия пост
# 2
Благодаря ви много. Hug
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия