СПКЯ-как се установява

  • 4 403
  • 11
може ли чрез обикновен ехографски преглед да се установи дали има кисти на яйчниците знае ли някой какви са точните симптоми на ПКЯ има ли нещо общо окосмяването от мъжки тип с ПКЯ знаете ли как се лекуват тези кисти
Виж целия пост
# 1
voltarena има страшно много изписано за поликистозата и теми за нея,ето тази е актуална
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=396960.0
пиши в нея ако искаш,там има и отговори на всичките ти въпроси. Peace
Виж целия пост
# 2
Не, не може само с ехографски преглед да се установи.
Консултирай се с ендокринолог, той Ще ти наzначи няколко хормона и Ще установи има ли ПКЯ и евентуално какви са причините zа нея.
Виж целия пост
# 3
 последния път като бях на преглед лекаря ми каза че нямам кисти но долкото четох симптомите са засилено окосмяване омазняване на косата болки в яйчниците и нередовен цикъл аз всичко имам само цикълът ми е редовен
Виж целия пост
# 4
Всички теzи симптоми може да са и от проблеми с инсулина например, или с пролактина. За това е най добре да се консултира човек с ендокринолог, не с гинеколог. Той Ще ти наzначи хормонални иzследвания, евентуално и обременяване с глюкоzа. А Щом цикълът ти е редовен може и ниЩо да ти няма. Болките в яйчниците може да са по време на овулация, което е напълно нормално. Аz по време на овулация вървя понякога прегърбена от болки.
Виж целия пост
# 5
дано да е така вече незнам какво да мисля
Виж целия пост
# 6
Моите кисти се видаха на съвсем обикновен 2Д ехограф.
Един от симптомите ми беше -нередовния цикъл.
Лекуват се продължително с лекарства.Ако няма ефект от тях-следва лапароскопия или операция.
Виж целия пост
# 7
сега ПКЯ се установяват на обикновен ехограф с по-восока разделителна споссобност. аз съм с ПКЯ яйчници още от пубертета / цега съм на 39 год./ тогава в началото / преди 20 и повече год./ лекарите казваха, всичко е ОК. обаче когато почнахме бебеправене се оказа обратното. е ние минахме през деветте кръга на АД-а, но имаме своето съкровище / имаме и мъжки фактор/ бладодарение на един прекрасен Човек и перфектен лекар.
Виж целия пост
# 8
много се радвам че си успяла да сбъднеш мечтата си този лекар закойто пишеш от софия ли е
Виж целия пост
# 9
много се радвам че си успяла да сбъднеш мечтата си този лекар закойто пишеш от софия ли е

писах ти на лични
Виж целия пост
# 10
благодаря
Виж целия пост
# 11
ПКЯ ми се установи на ехограф. Казаха ми,че ще се лекувам с Хлое и Метформин.
Обаче не ми идва, за да ми се направят останалите хормонални изследвания и имуреактивния инсулин.
Така, че чакам...... чак тогава ще ми назначат терапия.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия