Кърма за кисело мляко?

  • 1 152
  • 14
Извинете за тъпия въпрос, но защо кърмата не става на кисело мляко? Вчера изцедих едно бурканче от пюре и го подквасих,  че моето дете е с лактозна непоносимост, но не се хвана. Каква ли може да е причината Confused
Виж целия пост
# 1
За квасене май няма да стане Laughing,но от тук можеш да почерпиш други идеи
http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=236968.0
Успех и да кажеш как си я оползотворила в крайна сметка Grinning
Виж целия пост
# 2
Ами според мен причината е, че се опитваш да квасиш човешко прясно мляко с краве кисело. Ако не се лъжа същото нещо ще се получи ако опиташ овче прясно да заквасиш с краве кисело. Освен това кравето мляко се сварява преди да се закваси, май не може ако е сурово, а кърмата вари ли я ? Да ме поправи някой ако съм писала глупости  Embarassed
Виж целия пост
# 3
Ами според мен причината е, че се опитваш да квасиш човешко прясно мляко с краве кисело. Ако не се лъжа същото нещо ще се получи ако опиташ овче прясно да заквасиш с краве кисело.
Така е - млечнокиселите бактерии са различни, доколкото знам.
Виж целия пост
# 4
Не съм сигурна,че е заради различните млека,вкъщи откакто се помня,овчето мляко се кваси и краве кисело мляко от магазина,няма с какво друго,и се получава.Друга трябва да е причината.
Виж целия пост
# 5
по-скоро заради антибактериалните свойства на кърмата..
Виж целия пост
# 6
Явно бактериите, които "квасят" не ядат от човешкия вид мляко. Опитвала съм се да квася краве мляко с козе кисело и все става едно рядко... Обкновено в киселите млека има лактобацилус булгарикус, ацидуфилус, бифидус и казеи. Гугъл-ни какво ядат тия бацили и виж дали го има в чоешкото мляко, ако проявяваш научен интерес към темата  Flutter
аз, всяко мляко има антибактериални свойства, за съответния животински вид.
Виж целия пост
# 7
А като се прави крем карамел или нещо друго с кърма вари ли се тя преди това?!  Embarassed

И заслужава ли си, според вас, да се купи малък фризер само заради кърмата? нямаме излишни пари, иначе да съм купила вече, но се чудя дали все пак да не купим? Слагам във водата за къпане, но не къпем всеки ден, а излишната кърма вече няма къде да я съхранявам.  Sad
Виж целия пост
# 8
Мисис Т., а не е ли опция да намалиш цеденето, за да нямаш толкова излишък?
Виж целия пост
# 9
Да се вари кърма е безсмислено - разрушават се ензимите и всички "живи" неща, в нея, които я правят толкова полезна...
Виж целия пост
# 10
Бу, аз цедя само вечер късно и/или преди обяд, защото бебето прави 7 часова пауза нощем и потичам. Но това са дневно към 300 мл и тях няма какво да ги правя.  А камерата ни се понапълни (че и на свекърва ми) още от хиперлактацията в началото.  Crazy Пък и последните дни малката сука начесто и явно пак ми се е увеличила кърмата.
Виж целия пост
# 11
Да цедиш за облекчение, но не докрай не е вариант? Grinning Само питам, може да ти е по-лесно и по-леко, ако млякото се регулира така, че и големите паузи да не са проблем и да не трябва да цедиш - или да й даваш леко да посуче, както си спи?
Виж целия пост
# 12
Ами аз от първите седмици насам не се цедя докрай. Когато изобщо не се цедя, гърдите ми се втвърдяват нощем и тече страшно много, дори и бебето като суче към 5-6 ч и към 8-9 явно не може да изпие всичко и са си пълни (както стана днес, например, и към обяд вече потече и изцедих 170 мл от двете като имаше още  Rolling Eyes ) Вечер суче на 1-1.5 часа от 18-19 до към 23 ч и може би затова стимулира толкова, а има и дни по цял ден така  Thinking
В същото време ме е страх да не ми пък намалее кърмата, ако се "застоява" за по-дълго време  Confused , а искам да си я кърмя дълго и така сякаш за по-сигурно, да знам, че има  Confused А за ставането нощем - радвам се още, че в повечето нощи мога да поспя 4-5 часа накуп и не искам да ставам, ако тя не ме "вика".  Laughing
Виж целия пост
# 13
Бу, аз цедя само вечер късно и/или преди обяд, защото бебето прави 7 часова пауза нощем и потичам. Но това са дневно към 300 мл и тях няма какво да ги правя.  А камерата ни се понапълни (че и на свекърва ми) още от хиперлактацията в началото.  Crazy Пък и последните дни малката сука начесто и явно пак ми се е увеличила кърмата.
има банки за кърма,можеш да я даваш там.провери по местоживеене дали има,това е едно добро решение.успех
Виж целия пост
# 14
Мисля, че не си заслужава да купуваш фризер, за да съхраняваш кърма. По добрия вариант е да оставиш кърмата да се регулира според нуждите на бебето. Банката за кърма също е добро решение  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия