Физиологичен или психологичен проблем?

  • 1 384
  • 4
Здравейте, д-р Слънчева. 
Имам син на 2 години и 7 месеца, който редовно се напишква в гащите. Да, знам, че на неговата възраст много деца са все още с памперси, но знам също, че след махането на памперса децата най-много за няколко месеца привикват да ползват гърне или тоалетна.
Аз започнах да го слагам по малко на гърне, когато беше на 7 месеца - без да го насилвам, без да го стресирам, без да махам памперса. Беше на около година и половина, когато махнах памперсите (в летните жеги) и оттогава - вече повече от година почти всяко пишкане е в гащите. Не си поставям някакви максималистични цели като например винаги да си казва сам и т.н., проблемът ми е, че той отказва всяко мое предложение да седне на гърнето, за да пишка (както и да пишка в тоалетната, навън и където и да било освен в гащите, върху мебелите, килима и т.н.). Старая се да не викам, да не го стресирам, обяснявам, но резултат няма.
Когато го питам "не усещаш ли, че ти се пишка", той отговаря "не". Може би наистина не осъзнава? Дали има някакъв начин да установя има ли в действителност някакъв проблем, който да му пречи да задържа?
*Да отбележа, че много отдавна вече ака само в гърнето - сам си го взима и сяда на него с удоволствие.
Виж целия пост
# 1
В тази възраст това е нормално. Пикочният мехур е мълък и трябва да се подканя да пишка през 2,30- 3 ч.
Виж целия пост
# 2
Разбира се, че го подканям да пишка, но се сблъсквам с категоричен отказ да седне на гърнето. Може би все пак е по-скоро психологическа бариерата, не знам. Ако е това, ще чакам и ще се надявам да отмине. Просто се притесних да не би да има и някакъв обективен проблем - да не усеща по никакъв начин, че трябва да пишка.
Виж целия пост
# 3
Най-вероятно не! Просто изчакайте 1-2 м. и нещата ще се променят. Party
Виж целия пост
# 4
Много Ви благодаря, дано наистина постепенно нещата си дойдт по местата.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия