документи резервация за почивка в Гърция

  • 1 044
  • 13
Здравейте,
На мястото което сме си харесали в Гърция ни искат 100 euro предплата. Трябва ли да очаквам и да поискам от тях документ за тези 100 euro, където евентуално да пише и условията при които ще почиваме. За първи път ще почиваме в чужбина и не знаем каква е процедурата.
А може би е по-добре през агенция? Споделете вашият опит.  Hug
Виж целия пост
# 1
Еrica знае. Тя ще почива в Гърция, на самосиндикален принцип.
Аз, мин. година чрез агенция всичко тук си заплатих. Там 1лв. не са ни взели... (по-скоро 1Е)
Виж целия пост
# 2


По принцип трябва да ти пратят потвърждение на резервацията, където да пише условията (цена на
нощувка и ако има нещо допълнително към това)

Като цяло имай предвид (не искам да те плаша), но това не е документ, който ако те излъжат да си
върнеш паричките  Tired
Най-сигурно е с агенция  Peace
Тази година аз резервирах и платих капаро, но съм спокойна тъй като момичето, което се грижи от
другата страна е приятелка на приятелка и едва ли ще има проблем  Peace
Все пак не забравяй, че големите хотелски вериги си пазят клиентите, но при тях пък за резервация се
дава само номер на кредитна карта  Crazy
Виж целия пост
# 3
Проблем с гърците винаги може да имате, на наши приятели след направена резервация, там  са им поискали повече пари  Laughing
Ние бяхме миналата седмица до Александруполис и деня преди пристигането ни се обадиха да ни отменят резервацията, защото някакви искали да останат Shocked
Неможех да го асимилирам в първия момент, за първи път ми се случва подобно нещо, но това не е всичко след като резервирахме от тук по телефона друг хотел и пристигнахме там ни казаха, че неможе да останем с кучето, а изрично го подчертах това по телефона Mr. Green
Нямам думи, дано при вас всичко е наред, аз все пак търсих три звездни хотели на брега и нямах никакъв избор, а и с куче Crazy
С една дума много са несириозни  и нас българите не ни обичат!
Виж целия пост
# 4
Хм, ами явно  ще трябва през агенция да минем. А коя да е тази агенция  newsm78 И дали ще се оскъпи? Ние сме си избрали апартамент в халкидики - тип студио, незнам това има ли значение  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 5
Миналата година бяхме на Тасос и платих депозит 120 евро. Изпратиха ми Accomodation. Нямахме никакви проблеми.
Виж целия пост
# 6
Хм, ами явно  ще трябва през агенция да минем. А коя да е тази агенция  newsm78 И дали ще се оскъпи? Ние сме си избрали апартамент в халкидики - тип студио, незнам това има ли значение  Rolling Eyes




Ами виж какво могат да ти предложат агенциите. По някога имат по-добри оферти, от това което ти можеш да си намериш.
На първо време за големи агенции се сещам за астрал, онтравъл, алфа тур.... сигурна съм, че има още много - просто с тези
3те съм пътувала и не съм имала проблеми  Peace
Виж целия пост
# 7
Здравей,
да , задължително трябва да ти пратят потвърждение на резервацията, а пък ти си носи и платежното , с което си превела капарото.
Ние също при посещение в Гърция за Нова година (преди 1 година) поискахме потвърждение, че са ни запазили места, но в нашия случай дори не ни искаха капаро, защото на мястото, на което бяхме нямаше особен наплив Wink
За съжаление гръцките хотели май не са свързани в големите хотелски системи за онлайн резервация като hostelbookers.com и др.
И не съм забелязала да не ни харесват гърцита, напротив. Това си е до човека, както винаги.
Аз винаги организирам сама пътуванията ни - път (ако не е с кола), маршрути, спане... не мисля и нямам нужда да ползвам агенция. Преценявам си плюсове и минуси. Ако съм внесла малко капаро не бих се притеснявала, но 100 евро са си сума.И все пак като цяло предполагам, че няма от какво да се притеснявата, особено ако хотела е с някакво име. Порови се в интернет евентуално ако има отзиви. обикновено, ако има отрицателни мнения по-често се споделят.
Дано имате късмет  и хубаво лято Sunglasses
Виж целия пост
# 8
Хотелчето е много малко. Няма нито положителни нито отрицателни отзиви за него в нета.  newsm78 Незнам агенциите дали въобще са го чували.  Rolling Eyes
Миналата година бяхме на Тасос и платих депозит 120 евро. Изпратиха ми Accomodation. Нямахме никакви проблеми.
Какво значи това Accomodation- някакъв документ ли е? В превод ясно какво е Wink
А потвърждението на резервацията какво би представлявало- просто мейл, че са получили парите или  newsm78
Оф, дано няма проблеми, че май на късмет най-много ще разчитам.
Виж целия пост
# 9
Мисля, че няма да имаш проблем. В случая ми изпратиха една бланка, в която пише следното накратко:

We are hereby pleased confirm that a booking for accommodation (1 Studio ) has been made by ....
Names...
For holiday accommodation at ........., Skala Potamia, Thassos, Greece.
 
A deposit of  ..... Euros has  been
paid to confirm this booking. From 21 of  June until 28 of June 2008 (dipparting).
 
 
 
The balance of ....... euros is payable on arrival.
 

Подобен документ ми изпратиха и при резервирането на апартамент в Рим - CONFIRMATION FORM.
Виж целия пост
# 10
fros- това по мейла или на хартия го получи?
Виж целия пост
# 11
Досега само по мейл са ми потвърждавали и не е имало проблем.
Виж целия пост
# 12
По мейла го получих.
Виж целия пост
# 13
И аз си мисля, че няма да имаш проблеми - давай  #2gunfire
Обикновено повечето проблеми са ни в главата, не реални, аз се опитвам понякога да не се замислям толкова (в границите на разумното де  Grinning)
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия