Цветна снимка във Варна-къде?

  • 4 130
  • 20
Здравейте!Решила съм да си направя цветна снимка,но незнам къде.Аз съм от Варна.Някой може ли да ме посъветва къде да я направя,кога,какво трябва да приготвя и т.н.
Благодаря ви!
Виж целия пост
# 1
аз също исках но доколкото разбрах само в софия има такъв апарат. затова се задоволих с т,нар триизмерен видеозон на Давидков.имам си ве4е два записа на беб4о.  но ако във Варна има аз също бих си направила. имам още малко време Wink
Виж целия пост
# 2
Аз имам предвид цветна снимка за проходимост на тръбите-дали са запушени. Може би не съм се изказала правилно.
Виж целия пост
# 3
не съм разбрала , извинявай. но като ходих при него разбрах 4е и за това може да се използва този водеозон, дано да ти помогне
Виж целия пост
# 4
Dion, аз също се замислям дали да не си направя цветна снимка, но не съм много запозната със самата процедура и има ли някакви рискове. Ти от колко време пробваш за бебче?
Виж целия пост
# 5
Здравей, dion.Със сигурност правят цветни снимки в "Майчин дом "-Варна и доколкото знам цената е 120лв.Аз моята съм я правила в Окръжна болница, но преди 3год. и не знам дали все още  правят там.Успех.Ако те интересува мога да ти дам тел. на "майчин дом", разбира се ако ги нямаш Wink
Виж целия пост
# 6
Всеки гинеколог може да ти направи цветна снимка като използва ренгена в окръжна или градска болница и ще ти излезе към 60лв. Прави се без упойка но ти дават обезболяващо като нош-па например, всичко продължава около 20мин. за това дали е болезнено има различни мнения но при мен поне беше нещо като менструална болка и двете ми тръби се оказаха запушени. Дано при теб всичко е наред
Виж целия пост
# 7
Пета добре те е насочила.
Искам само да добавя, че снимката не крие особени рискове стига да се направи професионално. Само дето е доста болезнена.
Единственото, което ти трябва е да си носиш превръзки. За след това ще ти изпишат антибиотик. Дори и да не ти кажат за него поискай си. Аз вдигнах 38,5 температура з-о бяха забравили да ми изпишат такъв. Ето го и единствения риск - могат да ти докарат възпаление. Желая успех!
Виж целия пост
# 8
Благодаря за съветите!
Ние се опитваме да си направим бебе от 1год. и 4мес. Сега сме решили за цветна снимка и със сигурност ще отида в Майчин дом да питам и да ми обяснят подробно.Страхувам се доста и се надявам да има положителен резултат.А при запушени тръби какво се прави?От това най се притеснявам.
Виж целия пост
# 9
Недей да се самонавиваш предварително. Ако се окаже така тогава ще му мислим.
Просто отиди и направи снимката.
Виж целия пост
# 10
Ако се притесняваш от болката може да си поискаш пълна упойка в “Майчин дом”. Трае около 15-20 мин. мисля и е около 20 лв.
Виж целия пост
# 11
малко офф, ама наистина ли една цветна снимка е 120лв?  Shocked
Виж целия пост
# 12
Във Варна в "Майчин дом" наистина е толкова.
Виж целия пост
# 13
Днес ходих на лекар в Майчин дом.Каза ми че преди цветната снимка е добре да се направи изследване за хламидии.Взеха ми кръв?!Незнам дали ще се види чрез кръв дали имам тази инфекция.Другата седмица ще отида и на посткоитален тест.Тогава ще ми е 13-ти ден и ще види дали имам овулация.За хламидиите да искам ли да ми вземат влагалищен секрет?С кръвта ще е достатъчно ли да се разбере?Много съм объркана...
Виж целия пост
# 14
За хламидиите - само влагалищен секрет.
Има два теста за проходимост на тръбите - цветна/ренгенова/ снимка и хидротубация. Хидротубацията е по-щадяща за жената, така че аз я предпочетох. Резултатът е един и същ.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия