заспива много рано...

  • 1 700
  • 15
Дайте съвет,мами!Дани е почти на два месеца,а от няколко дена заспива още в 19.30ч.Храним се 6 пъти на 3 часа по110мл.Обикновено я къпя в 8 вечерта,в 9 папка и ...сън до сутринта.Но напоследък заспива толкова дълбоко ,та чак едвам я разбъждам.Жал ми е и сигурно ще кажете че не трябва да я вдигам,но съм сигурна че ако не я изкъпя няма да спи сладко-сладко през нощта Rolling Eyes.Какво да правя???
Виж целия пост
# 1
При нас на същата възраст беше абсолютно същото. Вики едвам устискваше до 19 ч., случвало се е да пропуска и по 2 къпания, но не съм я събуждала, а на сутринта си я къпех. Не се притеснявай , най-вероятно е временно. Grinning
Виж целия пост
# 2
И при нас беше така. Когато заспиваше го къпех на другия ден сутринта. Случвало се е даже да заспи на шезлонга и да спи там цала нощ. Не смеех да го преместя, но беше малък и там му беше широко. Не се притеснявай, ще премине. Simple Smile
Виж целия пост
# 3
Измести къпането по-напред. Не го буди детенцето.
Виж целия пост
# 4
Какво значи заспива и после не се ли събужда да хапва?По кое време става след това?Не сме имали такива проблеми защото за храната се е събуждала винаги Laughing
Виж целия пост
# 5
София до скоро заспиваше в 18 ч. и спеше до 6 ч. сутрин, а на вашата възраст само ядеше и спеше, съвсем малко бодърстване. Къпех в 18 ч. 2 пъти в седмицата, като порасна вече всеки ден, но сега ляга късно.
Виж целия пост
# 6
Измести къпането по-напред. Не го буди детенцето.

 newsm10

ще добавя само, че е хубаво поне до 6 м. бебето да се къпе всяка вечер.
Виж целия пост
# 7
ще добавя само, че е хубаво поне до 6 м. бебето да се къпе всяка вечер.

И защо?
Виж целия пост
# 8
ще добавя само, че е хубаво поне до 6 м. бебето да се къпе всяка вечер.
Тук не се препоръ4ва. Не 4е се забранява ... но не е необходимо. В литературата за бебетата пише 4е 2-3 пъти седми4но е нормално да се къпе новородено и малко бебе, а след като запо4нат да се движат пове4е, да се захранват, да се изправят, да пълзят... тогава ТРЯБВА всеки ден.
Аз ли4но по заблуда /това което знам от преди от БГ/ къпех абсолютно всяка ве4ер ... после про4етох и това и разредих ...
Виж целия пост
# 9
И аз като не се събудеше на часа за къпане и станеше много късно го къпех на другия ден.
Ама сега не е много от тези дето спят и винаги се къпем навреме. А пък ако не сме си в къщи - пропускаме и само го измивам.
Виж целия пост
# 10
Къпи бебочка през деня...
Къпането всеки ден ... единственият смисъл е ако на детето му доставя удоволствие...един вид глезкане и игра.
В началото наистина не е необходимост.
Виж целия пост
# 11
За нея е удоволствие банята и не пропускаме вечер!Първо масаж,после баня малко игра докато капне тотално ,млякото и ....заспива без да гъкне.Защо не е хубаво да се къпе всеки ден???
А незнам ако не я събудя в 8ч., дали няма да се пробуди към полунощ освирепяла и изнервена от глад Mr. Green
Виж целия пост
# 12
Защо не е хубаво да се къпе всеки ден???

кожата на бебчета е много нежна и много се изсушава от всекидневните бани. Не е чак вредно да се къпе бебето всеки ден, но не е препоръчително. Освен това не е и необходимо, защто  бебето не се цапа

Виж целия пост
# 13
Защо не е хубаво да се къпе всеки ден???

кожата на бебчета е много нежна и много се изсушава от всекидневните бани. Не е чак вредно да се къпе бебето всеки ден, но не е препоръчително. Освен това не е и необходимо, защто  бебето не се цапа



Да, така е, маха се естествения защитен слой на бебешката кожа, който при новороденото е много важен.
Виж целия пост
# 14
И аз съм на това мнение,че НЕ Е нужно бебето да се къпе всеки ден,заради по-горе казаните причини да не се повтарям.Откакто се е родил Мишо,го къпя през вечер.  bath1
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия