Мусака Инка;)

  • 679
  • 3
Продукти:
1гл.лук
около 600-700г картофи
500гр кайма(аз използвам на Тандем)
3моркова
2 лъжици доматено пюре
1/2 чаена чаша грах
1 кубче зеленчуков бульон
1/2 чаена чаша царевица
червен пипер
черен пипер
олио
сол
чубрица
даф.лист
Заливка:
2 яйца
1кофичка кислело мляко


Запържваме лук+моркови.В теджерата слагаме малко олио и вода и прибавяме всичко(лук,морковчетата,картофките,които са на много ситно,каймата,доматеното пюре,малко олио,1 бульон+даф.лист).Слагаме още вода,ако е нужно.Разбъркваме всичко.Картофките трябва да омекнат.Не спираме да бъркаме,за да каймата да не стане много на бучки.Накрая добавяме грахчето+царевицата и подправките.
слагаме във фурната.10-15мин преди да извадим мусаката,слагаме и заливката.
Виж целия пост
# 1
Значи всичко се сварява и чак тогава във фурната.....  chef
Това е един добър вариант за пестене на ток, защото остава да се изпече само заливката. Аз пък станах голям фн на Нетрадиционната мусака на мама Svetli1, при която картофките също се сваряват и намачкват на пюре....
И твоята ми звучи вкусничко и както няма друго за хапване ще взема още ей сега да я забъркам...
Виж целия пост
# 2
Направих я! Стана страхотна!  bouquet То няма как иначе, защото при варенето картофките омекват, докато при обикновената мусака, дето си се варят във фурната картофите стават като дървени Confused

П.П. Мъжът ми май, че вече не гледа толкова скептично на "висенето" ми във форума  bowuu Laughing
Виж целия пост
# 3
майчето радвам се,че ти е харесала  bouquetМоят приятел си облиза пръстите,когато я направих за 1 път:)Измислица е,но е вкусна Grinning
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия