Безглутенов сухар?

  • 5 433
  • 7
... има ли изобщо и ако да откъде мога да купя. Бебчо е предразположен към алергии и ми се иска да му давам такъв в попарата, но в магазините, в които проверих продавачките ме гледаха така Shocked
Виж целия пост
# 1
Май няма такова нещо
Виж целия пост
# 2
И аз не съм срещала такова чудо, но пък в Била съм виждала едно нещо подобно на сухар или бисквити ....не съм много сигурна, спомням си само, че бяха оризови и на стояха на едни едри гранули. Ако някой се сети за име да пише.
Всъщност защо търсиш сухари, за попара ли?
Виж целия пост
# 3
При положение, че хлябът (и съответно сухарът) се прави от пшенично, ръжено или каквото и да е брашно от зърнени култури (с изключение на царевица и ориз), ми се струва малко вероятно да има безглутенов сухар.
По-удачен вариант ти е посочила Jade - в Билла се продава т.нар Екструдиран ориз (натурален, без глутен), който е във вид на сухари. Аз го ползвам понякога за попара, а често го давам на бебко да си гризка. Доколкото си спомням, беше на щанда със сухарите, а марката му е Ham-Let, унгарски.
Дано да съм помогнала.
Виж целия пост
# 4
Няма такова нещо, за съжаление. Безглутенови са единствено бисквитите на прах на Плазмон. По БГ схемата на захранване глутен може да даваш след 6тия месец. Освен това непоносимостта към глутена - цьолиакията, няма общо с алергиите. Поне така ми обясни преди време нашия педиатър. Ако детето прояви тази непоносимост към глутена, то това ще се случи когато и да го въведеш.

 Hug
Виж целия пост
# 5
Благодаря момичета за отговорите! Ще се възползвам от съветите ви! Hug
Виж целия пост
# 6
Няма такова нещо, за съжаление. Безглутенови са единствено бисквитите на прах на Плазмон.
 Hug
Бисквитите Плазмон са със глутен, пише го на опаковката
Виж целия пост
# 7
Има в кутия бисквите на прах на Плазмон и те са без глутен.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия