Сурови или варени плодове за пюрето?

  • 972
  • 8
Мами, кажете с какви плодове приготвяте пюретата на бебоците? Моите момичета са на 8 месеца почти и им правя пюрета с варени плодове. Използвам рецептите от един английски сайт и там пише, че плодовете трябва да се обработват. Не се ли унищожават обаче витамините по този начин?
Моля дайте мнение!
Виж целия пост
# 1
Защо не им даваш сурови плодове? Много по полезно е за тях, аз примерно за моя син му правя, следното:
слагам различни плодове според това какви имам, последния път сложих, КРУША, ЯБЪЛКА И СИНЯ СЛИВА, КЪМ ТЯХ ПРИБАВИХ 2 БИСКВИТИ „ЗАКУСКА” и всичкото го пасирах, стана като пюре и много му хареса. А днес смятам да му сложа банан, ябълка и круша, пак защото това имам, вместо бисквити можеш да сложиш малко каша. Засища го и го изкарва 4 часа, че и повече.
Виж целия пост
# 2
Аз под пюре разбирам пасиран сварен плод. На 8 месеца няма пречка да им даваш и пасиран суров плод, но чисто формално погледнато аз на това не му казвам плодово пюре.
Виж целия пост
# 3
Подкрепям Виви!
Достатъчно големи сте за да хапвате сурови плодове,пък и сега има такова разнообразие Simple Smile!
Виж целия пост
# 4
Аз не намирам никакъв смисъл от варените плодови пюрета,всички витамини се унищожават ,а целулозата си стои в почти същия вид.
Виж целия пост
# 5
Аз никога не съм давала варен плод, а витамините естествено, че като минат термична обработка се унищожават.
Виж целия пост
# 6
До 6-тия месец само обработени,купешки общо взето.Сега всеки ден поне един път суров плод,да трупа витаминен запас за зимата Joy
Виж целия пост
# 7
Пресен банан, или праскова, или диня...

  chef
Виж целия пост
# 8
Аз давам и готови пюрета, и сурови пасирани плодове, но предпочитам вторите.
Дребоса ги яде с кашата следобед и засега много им се кефи. Пък са и много по-полезни от сварените, които за мен не са по-различни от компот.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия