Защо накиселява ?!?

  • 1 266
  • 11
Снощи за първи път приготвих зрял боб в глинено гърне.
Гърнето беше ново и от магазина в който го купих ми казаха да го накисна във вода за около 24 часа преди да го използвам, така и направих. Накиснах и боба от предната вечер, после всичко по реда си. След 3 часа готвене на слаб огън, вида и аромата бяха невероятни, но на вкус киселее  Sad
Моля за вашето мнение и съвети.
Виж целия пост
# 1
 newsm78 Смени ли водата след накисването
Виж целия пост
# 2
мдааааа, след като завря изхвърлих първата вода и като налях чистичка тогава сложих всичко останало  Rolling Eyes
Виж целия пост
# 3
Хм....., нямам идея, освен фасула нещо да е бил  Sick
Виж целия пост
# 4
Най-вероятно киселият вкус идва от доматите.
Като слагам домати, за неутрализация на киселия вкус (не обичам кисело), слагам и захар.
Виж целия пост
# 5
да обаче аз преди да сложа домати, го опитах усетих че е киселичко и изобщо не ги включих  newsm78
Виж целия пост
# 6
Да се чуди човек наистина newsm78 Аз от години бобчето го правя така и до сега нямам проблеми  chef Предлагам ти да го направиш още  веднъж и освен теб да го опита още някой - да не би да си внушаваш пък нещо. Самият керамичен съд едва ли би направил някоя беля, но знае ли човек newsm12
Виж целия пост
# 7
и двамата с мъж ми го установихме по отделно  Crazy единствено ако от новото гърне е станала белята, друга причина наистина не откривам  Tired
Виж целия пост
# 8
Единствено си мисля за боба. На мене един път така ми се получи като го накисвах 24 часа. Още преди да го сложа да се вари ме лъхна миризма на вкиснато. Беше лятно време и си мислех, че тогава от жегата се е получило това Confused Thinking
Втори път не ми се е случвало newsm78
Виж целия пост
# 9
Мисля, че вкисва. Аз кисна ли нещо толкова дълго го държа в хладилника, защото се разваля.
Виж целия пост
# 10
Единствено си мисля за боба. На мене един път така ми се получи като го накисвах 24 часа. Още преди да го сложа да се вари ме лъхна миризма на вкиснато. Беше лятно време и си мислех, че тогава от жегата се е получило това Confused Thinking
Втори път не ми се е случвало newsm78
Много е възможно, защото наготвения боб е най-бързо вкисващата се манджа smile3511
Виж целия пост
# 11
Пък като стана дума за накисване, последно чух компетентния съвет боба да се кипва и да се кисне в тази вода, но обезателно да се кипне, за да се усмъртят до дупка разните там неща, дето предизвикват тежест, подуване, газове и т.н. Ама убийте ме, не помня къде го слушах, но си беше подковано със съответните доводи де  Peace
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия