Сайтове за плетене на една или две куки?

  • 10 387
  • 4
Някой виждал ли е такова животно в нета? Много съм се въодушевила да се понауча да плета. На една кука или пък на две. Имам някои основни знания, ама като няма около мен мами и баби - няма кого да попитам.
Та ще съм много признателна ако някой даде линк. Може и на английски или на руски да е.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Чрез търсене в гугъла можеш да откриеш много подробни сайтове на английски. Наскоро издадоха и някаква книга "Плетене за начинаещи" или нещо от сорта - в Мобилис я има, но не знам дали си заслужава. Доста е трудно да го хванеш по картинки Sad. Аз така оплетох цяла блуза като самоук майстор и после падна голям смях Simple Smile)) Сигурна съм, че ако си настоятелна ще се научиш, но с цената на много много труд. По-добре намери някоя приятелка, която плете и я покани на гости Simple Smile
Виж целия пост
# 2
малко късно с евключвам по тази тема,но се надявам,че aseim2 ще я следи.
Аз мога да плета много добре на една кука,на две-не съм толкова добра.Търсила съм и аз модели в нета,но не откривам нищо особено.Има едни в Rozali.com в раздел За дома,Ръкоделие,но не ми се струват нещо особено.
Купих си  книга за плетене на 2 куки от книжарница Пингвини.Струва ми се добра,още не съм я прегледала докрай,но мисля,че схващам какво обясняват в нея,,а и най-важното - хубаво е каквото прочетеш да го оттренираш...
За модели бих ти препоръчала списания,има разнообразни.Но ако не знаеш да плетеш е хубаво да ти покаже някоя баба или леля кое как се прави.По книга не съм сигурна,че ще разбереш всичко...(ако изобщо не си плела)
Ако имаш други въпроси пиши.
Виж целия пост
# 3
Ето сайт за плетене на  1 кука:
http://klk.pp.ru/kruchok/motiv/kr_motiv.htm

Ето и уроци за 2 куки и др.:
http://club-rukodelie.com/needls/uroki.html
Виж целия пост
# 4
Аз плета на 1 кука.

Има страшно много модели в Нета, повечето са в руски сайтове или чужди.
От един руски сайт, а по-точно от форума към него, където жени, които плетат и изобщо се занимава с ръкоделие, споделят опит, идеи и плетки, си бях свалила доста схемички за плетене на 1 кука.

Не помня точното име на сайта, но като напишеш в Гугъла "Мелисса" и ще ти излезе.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия