Подсичане

  • 4 279
  • 53
Синът ми се е подсекъл много сериозно според мен, на 25 дни е. Притеснявам се, уж с крем Бочко да му мине, не минава. Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула, сега го намазах с Хип. Иначе и зехтин му слагам за предпазване. Незнам, дали би могло да е от кърпичките, знаете ли нещо с което да го премахна, сигурно го боли горкичкия. Някакъв лековит крем да знаете.... Сигурно ми стана объркана темата, но бързам и......Благодаря ви   bouquet
Виж целия пост
# 1
Напълно е възможно да е от кърпичките, както и от памперсите, които ползваш. На първо време смени марката памперси, и го мий с водичка, даже и с отвара от лайка, също помага. Моят син също се беше подсекъл мнооого страшно - оправи го единствено мазане с дефламол и гентамицин. Може да ги смесиш заедно, може и да ги редуваш. Оставяй го и по-задълго голичък между смяната на памперса да подиша кожата  Peace Аз после минах на Бочко и до сега си го ползвам, от тогава не се е подсичал, но му беше кръв дупето. Аз дори махнах памперсите за цяла седмица. Вярно си е играчка с пелени -постоянно сменяш и переш, ама не се спарява кожата, а и на тия жеги  Whistling
дано съм ти помогнала  Hug
Виж целия пост
# 2
За бързо излекуване на зачервено дупе- има едно лечебно кремче на Мустела.

След като го излекувах първия път, спрях с мокрите кърпи, всеки път мия дупето на чешмата и подсушавам добре. Някой път повивам без крем, някога слагам пудра, като ме удари настроението- бадемово масло.

В началото мажех с Пенатен и колкото повече мажех, толкова повече се подсичаше. Може и без нищо.
Виж целия пост
# 3
Сигурна ли си ,че е подсечено?Да не е запарена кожата от памперсите?Ако е второто,ще се оправи със стояне по голо дупе поне по 1 час/ден.Ако пък е много зачервено може да има гъбички вече ( ние бяхме така) и ще трябва да го види лекар.
И без да се обиждаш - как успя да се подсече ?Нали на всяко хранене сменяш памперса и миеш с вода?
п.п.Моето дете не го мажа с обсолютно нищо,но винаги я мия и досега никога не се е подсичала.
Виж целия пост
# 4
Преди време, беше на 8 месеца, беба се подсече за пръв път- наакала се през ноща, не се събудила и на сутринта дупето беше ужас. В една квартална аптека приготвят лекарства на място и аптекарката ми забърка едно кремче- всико мина с две мазания. Може би такъв или подобен крем приготвят във всяка аптека, в която се  правят лекарства на място.
Виж целия пост
# 5
Да не би да е от памперса - да не попива както трябва! Ако искаш опитай с друга марка.
Виж целия пост
# 6
Като начало смени кърпичките с вода.
Лайката помага.
И по-често по голо дупе в жегите.
Виж целия пост
# 7
Да не би да е от памперса - да не попива както трябва! Ако искаш опитай с друга марка.
Съгласна съм ,може това да е причината и затова да не помагат и кремовете.
Може и от кърпички да е-аз си ползвах една марка без проблем ,докъто бебето на моя
приятелка се подсече ужасно от тях.
Ако може наистина да постои без памперс-и мен така са ме съветвали при едно
доста неприятно подсичане.Мустелата също е вариант.Успех Peace
Виж целия пост
# 8
ако наистина е много сериозно , ама наистина сериозно и не минава от обикновените козметични кремове,има един антибиотичен крем Певизон , моята дъщеря се беше подсякла, когато бе на 10 дена, ама до кръв,минава много бързо  Peace
Виж целия пост
# 9
миене само с вода,може и лайка или смрадлика,но махни козметиката,че колкото повече толкова по-зле.Голо дупе за да диша кожата.Кърпите ги остави за известно време и пробвай други памперси,защото може да не му понасят сегашните.
Ако наистина преценявашш че е много зле,по-добре съвет с лекар защото може и да не е само чувствителна кожа. Peace
Виж целия пост
# 10
Моя син на 1 месец се подсече от кърпичките. От тогава ползвам само сенситив. Оправи се като смених кърпичките, миех го редовно и го мажех с Бочко.
Виж целия пост
# 11
Махни мокрите кърпички,измивай дупето със смрадлика и подсушавай много добре.Поне 2 часа на ден оставяй само по гащички,без памперс.Не е толкова страшно WinkСлагай на леглото нещо което не пропуща течност,отгоре памучна пеленка и оставяй бебето да си порита там.И кожата ще диша и бебчо ще е доволен Simple Smile
Виж целия пост
# 12
Най-добре направи консултация с педиатъра. Може да е от кърпички, памперс, какво ли не. Може и да са гъбички.
Виж целия пост
# 13
Моята дъщеря се е подсичала така, като беше бебе. Беше от мокрите кърпички на Памперс. Оправи се с една пудра, но дупето беше на рани и тя подсушаваше. Иначе я мажа с този крем, който се прави в аптеките (една мама по-горе спомена за него). Не й помагаше: Бочко, Пенатен, Мустела, Бадемовото масло, мас, зехтин, а от Судокрем стана още по-зле.
Виж целия пост
# 14
Пробвай със смрадлика.На нас много ни помагаше.
Може да попиташ и в някоя аптека да ти приготвят крем п-в подсичане.Щом проблема е сериозен,козметика няма да помогне.
Виж целия пост
# 15
Цитат
Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула,
Да не би да става на въпрос за Судокрем  Thinking
Опитай с Пенатен.Може и да има ефект от него.
Виж целия пост
# 16
И ние когато бяхме на 1 месец се бяхме подсекли много, при нас беше от кърпичките, когато започнах да я мия се оправи,също използвахме Судокрема.
Започни да миеш бебето на всяка смяна на памперса,но не си мисли, че ще изчезне за 2 дена, на нас ни трябваше около 2 седмици да се възстанови.
Виж целия пост
# 17
С хума ръсех.
Виж целия пост
# 18
Не го бърши с кърпички. Мий го. Виж дали кърпичките не са с алое - може да е от него. Ние ползвхме крема на Клоран против подсичане. Веднага подейства.
Виж целия пост
# 19
Мен са ме изписали подсечена от родилния дом. С цялата налична козметика и средства за онова време не е имало никакъв ефект. Накрая майка ми започнала да ме извежда по голо дупе с количката и да ми прави слънчеви бани (става въпрос за май месец). Оправила съм се като по чудо.
Виж целия пост
# 20
Наистина е по-добре да спреш да използваш кърпичките.Да миеш дупенцето на първо време само с водичка.

На нас много ни помага един крем на Биодерма-ABC Derm Change.Дава резултат след едно-две намазвания.

Разбира се всичко опира до кожа и най-добре да се консултираш с педиатъра,от какво точно сте се подсекли,защото може да са много причините,а съответно и начините ,по които да се третира.
Виж целия пост
# 21
Имоята бебка имаше проблем с подсичането, когато беше на 4 месеца. Нито Бочко, нито Чудокрем помогнаха. Единствена ни подейства още на втория ден Тридерм унгвент и Дермалибур на А-Дерма.
Виж целия пост
# 22
аз съм ползвала единствено и само Пенатен и никога не е имала червено дупе, освен веднъж но това бе алергична реакция от нектарини, чувала съм добри отзиви за Судокрем  Peace
Виж целия пост
# 23
http://papagal.net/index.php?main_page=product_info&products … 1af90991e8ccc3744
Винаги съм мазала сина ми с този крем-никога не се е подсичал!
Виж целия пост
# 24
И моята беба е леко подсечена,веднага спрях мокрите кърпи.При всяка смяна на памперса я чистя  с напоен памук с преварена вода а пък като се на ака я мия.Гледам като я сменям да поседи няколко минути голичка по дупе,използвам крем Судокрем и засега съм  доволна също така съм чувала и крем Бочко че той също е добър,но все пак зависи от бебешката кожа.Абе лято е нормално е бебета да бъдат подсечени с тия памперси ама да се чистят бързо все пак.
Виж целия пост
# 25
Преди време бях пускала подобна тема. Може да намериш някакви идеи, но ако е много сериозно, най-добре педиатър да го види.

http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=363050.0
Виж целия пост
# 26
Аз мажех с крем на Себамед против подсичане,но той е по-скоро превантивна мярка. Имахме случай,подобен на твоя и педиатърката ми беше изписала някакво лилаво мазило - не знам обаче как се казва Embarassed
Виж целия пост
# 27
ние не сме се подсичали но моя дружка си оправи детето със судокрем на мен ми го бяха подарили в родилния и и го дадох.тя каза че е много доволна и си го ползва Hugдано му мине  бързо на детето
Виж целия пост
# 28
И аз съм запасена с много кремчета против подсичане. Повечето от тях сте ги изброили, не видях да сте писали за разтвор от калиев перманганат, педиатърката ни го изписва два пъти при силно подсечено дупе.
Виж целия пост
# 29
Сетих се за още 2 крема, които на нас не ни помогнаха - Клоран и Себамед. Аз до колкото знам повечето кремове са ПРОТИВ подсичане, т.е. мажат се превантивно, но има само 2 от изброените, които лекуват - единия беше Клоран, другия май на Мустела.
А промивки със смрадлика на 25 дневно бебе не бих правила  Naughty
Виж целия пост
# 30
Аз съм правила промивки на Алекс със смрадлика, но той беше по-голям.
Аз за сега мажа със Судо крем.
Имам и разни други мед. мазила, но ми ги изписа педиатърката.
Виж целия пост
# 31
Лилавото мазило споменато по-горе е Пиоктанин.

Но задължително е да се посъветвате с педиатър.
Виж целия пост
# 32
Най-доволна съм от крема Вита мерфен за по-сериозно подсичане.
Недей да използваш мокри кърпички,можеш да смениш памперсите и не е лошо да го погледне педиатър или дерматолог.
Виж целия пост
# 33
мокри кърпички само ако сте на вън Peace задължително мий дупето след всяка смяна на памперса и ако мислиш че памперсите го стягат взимай един размер по-големи за да му е по-свободно около крачетата.аз при всяка смяна мажа с Бочко, ама хубаво и даже 1-2 пъти на ден сладам допълнително пудричка и досега не съм имала проблем Peace
Виж целия пост
# 34
Аз съм чула за гнетамицин че много помагало, но не знам без консултаци на лекар дали може да се маже с такава антибиотична паста...
Виж целия пост
# 35
С дъщеря ми съм имала много такива проблеми и единствено ме спасяваше Ексипиал - Бадемово масло. Но пък благодарение на последното подсичане /имаше някакъв вирус със разстройство/ успях да махна памперса защото разбра, че ако си казва няма да я боли дупето. Иначе беше страшен рев, късало ми се е сърцето като я гледам. Стигаше до положение да не може да ходи от болка.
Виж целия пост
# 36
Възможно е и отк кърпички да е и от памперси.Защо не пробваш с крем Рачев.На нас много ни помага.
Виж целия пост
# 37
Всички даваме съвети, но бебето е малко. Много зависи какво ще каже педиатъра.
Виж целия пост
# 38
Заведи я при педиатъра.Има
един мехлем,който се прави по рецепта
(мисля,че всички педиатъри го знаят).
Много е ефикасен.
Виж целия пост
# 39
Пробвай с Пиоктанин р-р да мажеш 3 дни мястото само вечер,и после 4 дни с  клотримазол,гаранция че ще се оправи,не ползвай мокри кърпички,защото те раздразват допълнително кожата и мии само с вода,и колкото се може по -дълго да стои по голо дупе.Със сигурност ще се оправи ,и ние така бяхме,даже на рана отиваше работата,какви ли не кремове и мазила и нищо не помогна ,накрая отидохме при лекар и ми каза това което ти казвам,мина за нула време. Peace
Виж целия пост
# 40
здравеи моята дащеря се е подсичала наи ве4е от мокрите  карпи като бебе използвах на памперс СЕНСИТИВ и нямах проблеми а относно кремовете сам много доволна от НИВЕА защитния крем на опаковката пи6е Wundschutz Creme сега малката е на 1г.8м.и го използвам още било за пъпки за ранички много помага ве4ер я мажа и на сутринта вси4ко е из4езнало препоъ4вам ти го но все пак избора е твои дано сам помогнала
Виж целия пост
# 41
Пак пиша "нека детето се види от специалист".
При Дияна пиоктанина помагаше, но при Алекс не, даже ставаше по-зле.
Виж целия пост
# 42
Първо да ви кажа "здравейте!". Днес се регистрирах и тепърва се запознавам с форума... Та, по въпроса за подсичането: моят син зверски се подсичаше, докато беше с памперс. Това, което му помогна почти моментално, когато се беше подсекъл до кръв, беше "Елоком". Не зная как се пишеше на латиница, но го помня много добре. В него има кортизон, който успокоява моментално. Много е икономично, защото се ползва само при нужда.
След това ми казаха една бабешка рецепта за мазило, с което му мажех дупето, докато не свали памперса и почти не ми се е налагало да ползвам "Елоком". Ето и рецептата, ако някой се интересува: 50гр.пчелен восък, 250гр.зехтин, 10-на зрънца медицинска дъвка. Трите неща се варят на водна баня, докато се получи хомогенна смес. Сипват се по разни кутийки и се съхраняват в хладилник...
Надявам се да съм била полезна!!! Wink
Виж целия пост
# 43
Това, което му помогна почти моментално, когато се беше подсекъл до кръв, беше "Елоком".
Елоком е лекарствен продукт от групата на локалните кортикостероиди.
Лично не бих го препоръчала за бебе на 25 дена.

Цитат
• Преди употребата на ЕЛОКОМ крем Вие трябва да уведомите Вашия лекар, ако сте бременна или кърмите;
Цитат
Ако се налага употребата на този лекарствен продукт при малки деца или върху кожата на лицето при деца, лечението трябва да се ограничи до 5 дни и не трябва да се използва превръзка. Да се избягва продължително лечение с Елоком, независимо от възрастовата група.
Цитат
Бременност и кърмене

Все още няма достатъчно информация относно безвредността на Елоком крем при бременни жени. Локалното приложение на кортикостероиди при бременнни животни може да причини ненормално развитие на плода, включително разцепено небце и вътреутробно забавяне на растежа. Следователно може да съществува, макар и много малък риск от подобни ефекти и за плода при хората.Не е известно дали локалното приложение на кортикостероиди може да доведе до достатъчна абсорбция за продуциране и откриването им в кърмата.Елоком крем трябва да се прилага при кърмачки само след внимателна преценка на съотношението полза/риск.
Цитат
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва повече от 5 дни върху кожата на деца;
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва за лечение на кожата под памперси, тъй като така се улеснява проникването на лекарственото вещество в кожата и това може да доведе до някои нежелани лекарствени реакции;
• ЕЛОКОМ крем не трябва да се използва в голямо количество, за лечение на голяма повърхност от кожата и за продължителен период от време (напр. всеки ден в продължение на седмици или месеци);

Все предупреждения от листовката на лекарството.
Виж целия пост
# 44
Дъщеря ми се подсече доста сериозно и се оправи от Имазаол крем.Но беше на 4м тогава.
Според мен проблема дойде от мокрите кърпички,а не от памперсите както каза педиатърката.
Аз дупето й го мажа само със Судокрем!
Виж целия пост
# 45
Най-вероятно проблема са мокрите кърпички. Превантивно ползвам Судокрем  и кремчето на Мустела.
Виж целия пост
# 46
Зимата се бяхме подсекли чак до кръв,Лекарката ни изписа едно кремче Тридерм.На второто намазване нямаше и следа от подсеченото.Не го миех със сапун ,а с мед.хума.
Виж целия пост
# 47
Двете педиатърки, които посещавам, че посъветваха да не ползвам крем Бочко, а цинков крем. Аз съм доволна от него.
Виж целия пост
# 48
Миене с вода с кърма, ако имаш, без сапун.  Peace Почистване с  памучен тампон с бебешко олио, вместо с мокри кърпички - това ни помогна много!  Peace
Виж целия пост
# 49
Моят съвет е да ползваш изключително рядко мокри кърпички.
Вода и много леко бебешко сапунче.
Намазваш с Бочко и така го оставяш по голо дупе, колкото се може по-дълго.
Докато мине подсеченото го слагай да си ритка върху някаква кърпа без памперс.
Виж целия пост
# 50
Синът ми се е подсекъл много сериозно според мен, на 25 дни е. Притеснявам се, уж с крем Бочко да му мине, не минава. Ползвах и един Чудокрем, но ефект пак нула, сега го намазах с Хип. Иначе и зехтин му слагам за предпазване. Незнам, дали би могло да е от кърпичките, знаете ли нещо с което да го премахна, сигурно го боли горкичкия. Някакъв лековит крем да знаете.... Сигурно ми стана объркана темата, но бързам и......Благодаря ви   bouquet

Вземи си крема за подсичане на SebaMed - невероятен е!
Виж целия пост
# 51
Нямах клавиатура и сега съм с няква черна с изтъркани букви и съм като саката....ужас....
Та, започнах да го мия и вече е по добре.....благодаря ви много..  bouquet   bouquet   bouquet....продължавам с хипа за да не сменям постоянно козметиката, на лекар ще ходим в понеделник, че онзи ден ни дадоха акта за раждане....
П.П. бесните ме хващат с тази клавиатура и не можа да пиша........ Close
Виж целия пост
# 52
горещо ти препоръчвам крем за подсичане Павлодерм дори и медицинската козметика не помага така както той за броени минути отсранява подсичането  Peace
Виж целия пост
# 53
Когато се роди бебка и малко след това и ние бяхме така, когато дойде нашата лекарка на посещение ни изписа Имазол паста и да сменим памперсите. Така и направих и се оправи. newsm10
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия