Нашият цветущ език и една усмивка от мен

  • 1 653
  • 28
Тази сутрин си пих кафето със смях и реших, че сутрешната ми усмивка трябва да споделя точно с вас! Simple Smile

Събрали се учени - лингвисти на симпозиум, за да обсъждат езиковите проблеми. По едно време така се обърнала посоката на дискусията, че всеки взел да хвали колко съвършен е неговият език, как дадено чувство можело най-добре да се изрази и т. н. Нашият представител слушал, слушал, па накрая му писнало да слуша глупости, станал и теглил следната реч:

"Дами и господа,

моите почитания към вашите езици, но няма по-богат и цветист език от българския. Ето тук съм ви приготвил няколко примера в подкрепа на твърдението ми:

1. Кажете, има ли някой език на тази планета, на който да има дума, означаваща нещо средно между "капе" и "тече"? Няма такъв. Аз съм проверил специално. А на български има - "църцори".
2. Има ли някой език, на който да има 4 степени на сравнение - няма. А на български има - далече, по-далече, най-далече, на майната си.
3. Има ли език, в който да има минало незапомнено време? Хе хе - няма. А на нашенски има - Бил съм се напил.
4. Имате ли вие бъдеще евентуално време в миналото? Нямате. А ние имаме - щял съм бил да работя.
5. Колко начина имате по заобиколен начин да кажете "не знам", когато ви питат нещо? Общо взето всичките се свеждат до един: "I don't know" "No idea" "I got no clue". А вижте ние колко по-заобиколно можем да го кажем: "Казва ли ти някой!", "А сега де!", "ебеш ли му мамата!", "а - сега ме хвана!"
6. И накрая, господа - хайде кажете - има ли език, в който да има една такава дума, която да може да замести всяка друга дума в този език? Няма! А на Български има - това е думата "такова".
Ха де!
Виж целия пост
# 1
А, да това се завъртя тия дни в клюкарника. Много е готино Laughing Joy
Виж целия пост
# 2
А Мира, ни дей ве оспорва, моля. Нека си се накефя.
Хонде сори, че повтарям темата Sad. Амъ тоз клюкарник като не го чета. Започвам Wink
Виж целия пост
# 3
хехехе, колко пъти сам давала подобни примери  Mr. Green
Виж целия пост
# 4
Много ми хареса. Mr. Green
Виж целия пост
# 5
на кой друг език бъдещето време на глагола "правя" не е "ще го направя", а "Ще видим"?  Wink
Къде другаде като ти кажат "Мии, сигурно", това озна4ава 4е всъщност нищо не е сигурно?Simple Smile
Виж целия пост
# 6
....Хонде сори, че повтарям темата Sad. Амъ тоз клюкарник като не го чета. Започвам Wink
Да не мислиш, че аз го чета. От една камара време не ми остава време да надникна по другите форуми. Но онзи ден прелистих само заглавията и ми са наби на очи. Отворих темата и вътре беше тая писаница.

Не се кахъри. Пускай си каквото ти е на душа. И други не посещават клюто
Виж целия пост
# 7
 Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
наистина си ни е цветущ езика .... а я се замислете за израза 'правя секс' с колко варианта ще го заместите .... според Слави има повече от 20 израза ... не ми е удобно да ги напиша всичките Embarassed
Виж целия пост
# 8
....... според Слави има повече от 20 израза ... не ми е удобно да ги напиша всичките Embarassed
Давай, давай ний сме мръсници Twisted Evil
Виж целия пост
# 9
....... според Слави има повече от 20 израза ... не ми е удобно да ги напиша всичките Embarassed
Давай, давай ний сме мръсници Twisted Evil

А има и такива, които са с двойно значение, ама пак натам бият.... Mr. Green
Пример: търкалям се, кютеча се, въргалям се и т.н. Joy
Виж целия пост
# 10
Или "Да му таковам таковато на таковато"... Нещо такова ...
Виж целия пост
# 11
Посмяхме си се от сърце в офиса.  Joy Joy JoyХайде някой да каже и 20 значения... Praynig
Виж целия пост
# 12
Хехех, много приятна темичка Hug
Да дам и аз пример. БаЩа ми каzва вместо, че му е студено "раздзиндзирика ми се дзиндзирикалото" Mr. Green Mr. Green Mr. Green
Виж целия пост
# 13
 smile3532...ха ха...посмях си се и аз..."Щял съм бил да работя"...накефи ме яко Mr. Green Mr. Green Mr. Green

Виж целия пост
# 14
Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy Joy
наистина си ни е цветущ езика .... а я се замислете за израза 'правя секс' с колко варианта ще го заместите .... според Слави има повече от 20 израза ... не ми е удобно да ги напиша всичките Embarassed

Хайде давай, че ни стана интересно  smile3503
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия