След кърмене си цока ръцете!

  • 1 184
  • 17
Здравейте мамита!
 От известно време след кърмене бебо си налапва пръстите и се почва едно шумно цокане и дъвчене. Притеснявам се да не би да остава гладен и за това да ги смуче, но ми направи впечетление че лапа средният и безименният пръст и ги пъха м/у венците като се опитва да ги дъвче. Дали не го сърбят венците newsm78, само на два месеца е? Моля ви дайте идея какво може да е!
Виж целия пост
# 1
може и венци да са, но може и да си утолява сукателен рефлекс
Моят хищник също си пъха или юмруче или показалеца и  се лигавчи, но пък е на 5 месеца newsm78 а зъби още няма изкарали
Виж целия пост
# 2
Привет и от мен!
Presi, моя малък син също е на два месеца и също си цока юмручето. Днес си мислех, как довечера ще пусна запитване във форума. Изпреварила си ме..струва ми се, че това цокане не  е от глад, защото веднага след това му подавам гърда, но той не я приема
Виж целия пост
# 3

не вярвам да е от глад.. мойта така си осмукваше и дъвчеше точно тия две пръстчета (рядко си нацелва палеца  Wink), а също и юмручето..
просто си е намерило пръстите детето Mr. Green и се занимава да не му е скучно  Laughing
Виж целия пост
# 4
Майтапа настрана, свиквайте, защото от тук насетне няколко години ще си лапат ръцете. Когато бебето има силен сукателен рефлекс самото сукане явно не ми(у е достатъчно дори да продължава дълги часове, както беше при нас.
Това, което правят бебетата ви е съвсем нормално, дори е постижение - не е лесно да откриеш как да си налапаш ръката.
Успех!
Виж целия пост
# 5
И ние сме в клуба на двумесечните "ръцеяди". От известно време любимото му занимание е да си смуче юмручето. Не го свързвам с глад, по-скоро подозирам че си открива ръцете. Плюе биберона и лапа юмручето.
Виж целия пост
# 6
Здравейте мамита!
 От известно време след кърмене бебо си налапва пръстите и се почва едно шумно цокане и дъвчене. Притеснявам се да не би да остава гладен и за това да ги смуче, но ми направи впечетление че лапа средният и безименният пръст и ги пъха м/у венците като се опитва да ги дъвче. Дали не го сърбят венците newsm78, само на два месеца е? Моля ви дайте идея какво може да е!

И ние на тази възраст започнахме с това занимание. Същия номер правехме и не само с два пръста а и с юмруче и даже и с двете ръчички едновременно #Shocked.
Виж целия пост
# 7
при нас е същото, но не е от глад
Виж целия пост
# 8
Ми да се включим и ние-почти подкарахме 2-я месец, но от самото начало сме си така с пръстчета или юмруче в устата. В началото всеки път го бърках с глад, но не всеки път е от това. Обачеееее - бабите като я видят беба как си цока ръчичката и веднага -Гладно е детето #Crazy А току-що сме папали стабилно, даже малко сме повърнали. Ама иде ми и двете да ги  #2gunfire
Виж целия пост
# 9
Хахах ми и ние се включваме Simple Smile Мисля си че старателно се опитва да си напъха целия юмрук в мъничката устичка за сега неуспешно Wink
И аз мисля че след кърмене не е от глад Simple Smile
В една книга четох че е по добре в случай като тия да се дава биберона защото по лесно се отвиквало от нея от колкото да си смуче палеца... Мамета вие ми кажете вярно ли е това?
Виж целия пост
# 10
...
В една книга четох че е по добре в случай като тия да се дава биберона защото по лесно се отвиквало от нея от колкото да си смуче палеца... Мамета вие ми кажете вярно ли е това?
И педиатърката ин беше на това мнение, обаче пък от друга страна съм чела, че джвакането на биберона би могло да подпомогне възпаление на средното ухо така ли се казва на български newsm78
Затова оставих да цока по юмрука, сега се мъчи да цока палците на крачетата и като видя, че е захапал палеца му връчвам чесалото за венците и така хем венците начесане, хем палеца е вън от устата
Виж целия пост
# 11
И педиатърката ин беше на това мнение, обаче пък от друга страна съм чела, че джвакането на биберона би могло да подпомогне възпаление на средното ухо така ли се казва на български newsm78
Е т'ва ме уби! Не знаех за това, но все ми се струва, че е по-добре да суче биберон, особено като погледна спящата си голяма дъщеря и пъхнатия в устата й палец. Сега упорито слагам ръкавички на Ева, а биберона не е задължително условие при нея. Понякога не го иска за нищо на света. Кой знае?! Деца! Всяко е много различно от другите Laughing
Виж целия пост
# 12
В една книга четох че е по добре в случай като тия да се дава биберона защото по лесно се отвиквало от нея от колкото да си смуче палеца... Мамета вие ми кажете вярно ли е това?

вЕрно е Simple Smile бибата я взимаш после, а пръста си остава Sunglasses и разбира се важи за бебета, които са съгласни да джвакат биба, защото моето малкото не е! с каката нямах проблем, бибата беше голямо улеснение Sunglasses
Виж целия пост
# 13
Хахах ми и ние се включваме Simple Smile Мисля си че старателно се опитва да си напъха целия юмрук в мъничката устичка за сега неуспешно Wink
И аз мисля че след кърмене не е от глад Simple Smile
В една книга четох че е по добре в случай като тия да се дава биберона защото по лесно се отвиквало от нея от колкото да си смуче палеца... Мамета вие ми кажете вярно ли е това?

да! по лесно е с биба отучването. ето мнението и на една мама от форума Диди Стефанова: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=25084.msg485127#msg485127
Виж целия пост
# 14
НА тази възраст е трудно да се различи смукането на пръстите поради незадоволен сукателен рефлекс и смукането им само с опознавателна цел. Бебето всичко изучава с устата си. Открива ръцете си и естествено е да ги смуче. Никога не съм се притеснявала от смукането на пръстите, когато бебето ми почна да си открива ръцете. Даже се дразнех, когато близки и познати бързаха да му дърпат ръката от устата да не би да се научело така. Имах увереност, че давам гърдата достатъчно често (при всеки признак на неспокойство и глад), че да е задоволен сукателния рефлекс на малката и не се притеснявах от приучване към пръста. Биберон не съм предлагала, бебето го отказа категорично когато почнах да кърма при поискване (един месец след раждането). И наистина след известно време детето спря да си смуче пръстите. Опозна ги достатъчно явно Simple Smile Е, инцидентните смукания въобще не ги броя, те са в реда на нещата при всички бебета...

По принцип смукането на ръчичките при малки бебета е признак на глад. Но ако се случва точно след хранене (при положение, че бебето е сукало докато само е пуснало гърдата), може и да е опознавателно сукане. За да избегнете биберона или привикването към пръста, аз бих ви посъветвала да предлагате гърдата при всяко лапане на ръчичката, пък ако бебето няма нужда от сукане, бързо ще я пусне.

Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия