Усещал ли е някой симптомите на бременността СЕДМИЦА след ЗАЧЕВАНЕТО?

  • 153 916
  • 128
# 75
Видях че има различни начини за отчитане на седмиците:
Като този пример:
     4 седмица след 1 ден на последния Ви менструален цикъл
     3 седмици + 1 - 7 дни (лекарско пресмятане)
     2 седмица след оплождането
     8 – 14 ден от ембрионалното развитие


 Исках да се включа по тази тема като съм писала седмиците след оплождането и първите симптоми кога са  ми били т. е. между първата и втората седмица след оплождането. Мисля че това е по заглавието на темата. Освен Ако зачеването се смята от  някакав още по-далечен момент.

И смятам, че израза че "съм бременна от 4 седмици" е по -правилен, вече как ще се наложи да се смята е друг въпрос но от гледна точка на това че преди 6 седмици с мъжа ми не е имало физическата възможност да  правим  нещо - не виждам как бих могла да кажа че съм брременна от тогава. А вече лекарите да го смятат както искат.
А и основният ми въпрос е по темата:
 И да осетиш симптомите толкова рано, или било и малко по-късно - какво може да направиш като разбереш,  че си бременна като дори лекарите не правят нищо? newsm78
Благодаря за линка който получих ще се влюча там. Wink   bouquet
Виж целия пост
# 76
Исках да се включа по тази тема като съм писала седмиците след оплождането и първите симптоми кога са  ми били т. е. между първата и втората седмица след оплождането. Мисля че това е по заглавието на темата. Освен Ако зачеването се смята от  някакав още по-далечен момент.

Хубаво.  Peace
Но освен за признаците, си разказала за лекарското отношение, изразила си някакви негативни чувства в тая връзка и за това ти бе даден линк към тема, в която ще срещнеш разбиране, споделен опит и ценни съвети.  Simple Smile

И смятам, че израза че "съм бременна от 4 седмици" е по -правилен, вече как ще се наложи да се смята е друг въпрос но от гледна точка на това че преди 6 седмици с мъжа ми не е имало физическата възможност да  правим  нещо - не виждам как бих могла да кажа че съм брременна от тогава. А вече лекарите да го смятат както искат.

Това, че си в 6-та седмица по лекарското броене е много по-важно от това как ти си броиш седмиците, защото лекарите назначават изследвания, термин и т.н., а не ти. Просто така е прието, не търси логика. На първата ти визитация лекарят е можел да ти назначи кръвен тест за бременност - b-HCG, но не е задължително.
Факт е, че в 4-та г.с. (по лекарското броене, по твоето - 2 седмица или няколко дни след закъснението) рядко се вижда нещо на УЗИ, освен промени на матката (които и преди менструация настъпват). След 10-тина дни закъснение се вижда "точката". След 6 г.с. идва ред на прослушването на сърдечните тонове.

Отделно ще изследват големината на ембриона, за да определят с по-голяма точност в коя седмица си.

Ето ти и тема за първия преглед при гинеколог за установяване на бременност: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=246590.15 - ако ти е интересно, иначе при теб това е минало  Peace

По последния ти въпрос - ако имаш някакви притеснения, нещо нетипично (кървене, болки), е важно да се съобщи на лекаря и тогава се прави по-стрикно наблюдение, евентуално се предписват някакви препарати. Иначе основно се спират цигари, кафе, вредни храни и навици, и се радваш на новината.  Grinning

Лека и безгрижна бременност!

П.П. Калкулатор за изчисляване на седмиците: http://www.bg-mamma.com/pages/calculator/
Виж целия пост
# 77
От една година бебеправим и всеки месец се чувствам бременна. Да ама не. Всеки месец ми идва М. Всичко е от самовнушение. Вече се убедих. 
Виж целия пост
# 78
От една година бебеправим и всеки месец се чувствам бременна. Да ама не. Всеки месец ми идва М. Всичко е от самовнушение. Вече се убедих.  

Много си права и при мен е така! Какви неща прави внушението само....
Виж целия пост
# 79
 Wink  Zdraveite Wink! Da mila use6tatse predi da mi doide i mislq, 4e vednaga sled kato se e implantira razbrah  i tova ne be6e 14 den kakto kazvat , 4e togava e ovulaciqta. Po rano be6e. Zapo4na s leko sutre6no gadene, apetit , probojdaniq v sarceto, 4esto hodene v WC i prez no6ta,poduvane na korema i to na celiq korem. Napravih si test 4 dni predi cikala i e polojitelen, vtorata 4erta e slaba, no q ima. Dano vsi4ko e nared s men. Celuvki Hug
Виж целия пост
# 80
Аз нищо не съм усетила, но ако бях се съсредоточила  сигурно щеше де си измисля хиляди признаци! Laughing
Виж целия пост
# 81
Момичета,
аз пуснах тази тема преди време,когато започнахме да бебеправим с мъжа ми за 2-ри път... Имам момиченце на 4 годинки и решихме че е време за второ,но тъй като с първото стана от раз,сега така се бях вманиячила да се вглеждам в тялото си,че щях да се побъркам.Бебо отново стана веднага,но единствения симптом до  2-рия месец беше зацапването при имплантация(2-ва дни преди очаквания М.) И така - бях сигурна че е станало,взех тест на следващия ден и отчете 2 ярки чертички  Grinning  Докато през първата бременност имах мноого симптоми още в самото начало и дори се чудех от какво съм болна сега е по различно.

Успех на всички мами и спокойствие!  Hug  Hug  Hug
Виж целия пост
# 82
Най - ранния симптом който усетих и при двете ми бременности (първата успешна, втората не) е прерязване в областта на яйчниците, все едно да си срежеш пръста с хартия.Много ясно и запомнящо се друг път не ми се е случвало.Дано да има трети и успешен опит при мен.Късмет момичета.  bouquet
Виж целия пост
# 83
zdraveite nie se opitvame da zabremeneia sas vtoroto si dete ve4e 4 meseca i ne se polu4ava,moliavi momi4eta daite savet Cry
Виж целия пост
# 84
zdraveite nie se opitvame da zabremeneia sas vtoroto si dete ve4e 4 meseca i ne se polu4ava,moliavi momi4eta daite savet Cry

Здравей,

Само спокойствие,наслаждавай се на моментите с любимия.Ще стане но не го превръщай във фикс идея,все пак 4 месеца не е толкова дълъг период за да се тревожиш и търсиш съвет.Пожелавам ти скоро да се похвалиш! Hug

Ако все пак опитите продължат,а резултат няма,може да посетиш лекар за успокоение!

Успех!
Виж целия пост
# 85
zdraveite nie se opitvame da zabremeneia sas vtoroto si dete ve4e 4 meseca i ne se polu4ava,moliavi momi4eta daite savet Cry

Успех и от мен и без паника! Бебо ще стане скоро....Ако в бализките няколко месеца няма нищо - тогава можеш да се замислиш и да пуснеш някои изследвания...
Виж целия пост
# 86
Според мен се усеща. Ние бяхме на почивка, бях решила да попуша малко цигари, защото после сериозно ще правим бебе и нямаше да пуша и пия. Ами нито ми се пушеше, нито ми се пиеше алкохол, в компанията ме майтапеха, че и една бира не мога да изпия. Чуствах се, като болна. Мислех си, че може да съм бременна и на др. ден, след, като се върнах ме си направих тест(3 дни преди М), беше отрицателен. На първият ден от закъснението си направих нов, вече беше положителен. Успех на всички. Важното е да сте спокойни и не се изнервяте.
Виж целия пост
# 87
 :)Blagodaria vi za podkrepata momicheta.Nadiavam se skoro naistina da se pohvalia s dvete 4erti4ki Hug
Виж целия пост
# 88
Да се включа и аз в темата.Като се замисля аз още нямам кой знае какви симптоми и се надявам да си остане така,но сега като връщам лентата назад има едно нещо което ме изумява.Имам ротвайлерка която е много любвеобилна ,а радостта и доста груба и като цяло винаги придружена с много "прегръдки" и скачане по мен което винаги завършва с "удар" в корема или блъскане което не е с цел да ми причини болка.Странното е ,че от около 3-4седмици тя все едно ми пази корема.Спря да скача по мен да ляга по корема ми и прочие силови издевателства.Единственото което прави е от време на време когато се гушка да постави муцуната си много внимателно ниско долу на корема ми  Crazy направо ме изумява .Все едно е друго куче,а не моето и така.При мен май тя първа усети ,че има нещо  ooooh! срам и позор май  Joy
Виж целия пост
# 89
Да се включа и аз в темата.Като се замисля аз още нямам кой знае какви симптоми и се надявам да си остане така,но сега като връщам лентата назад има едно нещо което ме изумява.Имам ротвайлерка която е много любвеобилна ,а радостта и доста груба и като цяло винаги придружена с много "прегръдки" и скачане по мен което винаги завършва с "удар" в корема или блъскане което не е с цел да ми причини болка.Странното е ,че от около 3-4седмици тя все едно ми пази корема.Спря да скача по мен да ляга по корема ми и прочие силови издевателства.Единственото което прави е от време на време когато се гушка да постави муцуната си много внимателно ниско долу на корема ми  Crazy направо ме изумява .Все едно е друго куче,а не моето и така.При мен май тя първа усети ,че има нещо  ooooh! срам и позор май  Joy
И аз имам такава калпазанка - много любвеобвилна ротвайлерка. Mr. Green Забелязах същото при нея. Аз усетих симптомите си рано - 5 ден и тя усети с мен. По принцип се държи по същия начин като твоята, но тоя път беше много внимателна и продължава да е. Превърнала се е към мен в един голям, тромав, нежен слон. Hug Joy Joy Joy
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия