Изнервят ли ви децата ви?

  • 6 832
  • 79
Провокирана от темата на mama kenga, държа да ви кажа, че не всичко ми е наред.
Моят син ме докарва до лудост smile3511. Тази вечер от яд си праснах пръста в стола и сега е син и подут. Едвам пиша, ама и аз един инат smile3516.
 ArrowКак постъпвате в случаите когато не си дават децата ви играчките на други деца? Тази вечер имахме гости, отначало си играха добре, после като се започна....детето посегне към някоя количка, нашия му я дърпа от ръцете. Пищи, реве, не дава. Допреди месец намирах начин, казвах да даде да си поиграе другото дете, после той ще му я даде. Сега вече не хваща дикиш.
 ArrowКак постъпвате в случаите, когато не знае какво иска и реве, и на всяко предложено нещо рита, хвърля, блъска, наранява се, хапе се, удря ни и нас. Изпада в истерия, започва да хълца и да се захласва чак, сополи, сълзи.
 ArrowКогато не получи исканото нещо най-добрия вариант е да започне да крещи.
 ArrowНе мога да наготвя, защото е закопчан за крака ми в кухнята или си кара количките точно в краката ми.
 ArrowНе мога да измия чините или да ги наредя в миялната, защото или си бута стола до плота и започва да върши дивотии, да цапа, да събаря което му попадне на земята или в миялната пипа всичко.
 ArrowНе мога да прибера дрехите спокойно, защото аз ги сгъна, а той след мен ги рита и събаря или се търкаля в/у тях.
 ArrowНе мога да пусна прахосмукачка, защото си кара колата и колелото точно там където чистя или пък ми спира копчето, или пък изтръгва кабела от контакта.
 Confused:Кажете ми това нормално ли е? Нормално ли е да не можеш да седнеш спокойно на едно кафе, а трябва да си на стенд бай нон стоп.
 Sign ExclamationВ комбинация с всичко горно, аз викам по цял ден, мъжа ми като се върне запчва и той, и изобщо си имаме едно голямо викане нон стоп.
Страшно съм изнервена и чесно казано не знам какво да правя, изцежда ми силите все едно ме пие със сламка.
И това не е всичко, ама сега толкова се сещам! Има чувството, че си отглеждаме енергийно вампирче.
А вашите деца изнервят ли ви? Кажете ми поне дали има други зверове като моето? Как постъпвате, запазвате ли спокойствие? Защото май скоро ще пътувам към психиатрията!
Виж целия пост
# 1
Понякога ми идва да я очистя моята дъщеря.понякога й викам, друг път я плесвам по дупето или ръката(тайно, разбира се, че иначе ще ми вземат родителските права).Афродитке мъри, колко е часа, да не си се скарала с мтжа си и да спиш сега в хола, и да чаткаш по клавиатурата..... Grinning
Но като цяло теди е спокойна и добра и не ме ядосва много - затова и прагът ми на кипване с нея е нисък - не съм свикнала просто.
А за Цветан се сещам едно лечение - ДЕТСКА ГРАДИНА и ще го усмирят за нула време.
Виж целия пост
# 2
Искрено ти съчувствам, защото съм минала през нещо подобно. Консултирай се с детски психолог или не знам точно при какви специалисти се ходи за това в България. Като гледам лентичката ти, възрастта е съвсем подходяща. Ще ти кажат разни хватки, предполагам, които колкото и да си ги обичаме децата, не винаги ни идват отвътре. То си е и въпрос на занаят.
Виж целия пост
# 3
...Афродитке мъри, колко е часа, да не си се скарала с мтжа си и да спиш сега в хола, и да чаткаш по клавиатурата..... Grinning

Mr. Green Mr. Green Mr. GreenМи не, ама ги приспах и двамата и сега се гушкат на спалнята, а аз простирах, чаках миялната да свърши, пуших и пак ще пуша, пия уиски, слушам филм по ТВ-то, и защото това е единственото ми свободно и спокойно време. А да не ти казвам, че Цецо го приспах пак с рев, защото искаше едно бау-бау от телефона на един от гостите ни, а ние го нямаме и като се почна.....заради туй сега ми е син пръста.
А и май си права за детската градина, ама рано е още пък за ясла не ми се мисли, представям си как ще го спукват от бой Sick
Виж целия пост
# 4
Искрено ти съчувствам, защото съм минала през нещо подобно. Консултирай се с детски психолог или не знам точно при какви специалисти се ходи за това в България. Като гледам лентичката ти, възрастта е съвсем подходяща. Ще ти кажат разни хватки, предполагам, които колкото и да си ги обичаме децата, не винаги ни идват отвътре. То си е и въпрос на занаят.
Благодаря ти, аз ходих на психолог заради себе си, помогна ми много, доволна съм. Беше ми на ума и на детски да отида, защото все се чудя дали е нормално всичко това. Брех то може диво дете, ама чак толкова. И да реве до скъване съм пробвала като се тръшка за нещо, не става...На 2 е и като гледам все по-зле става.
Виж целия пост
# 5
Афродита, благодаря 4е ме подготвяш психи4ески какво ме 4ака  newsm48
Виж целия пост
# 6
Искрено ти съчувствам, защото съм минала през нещо подобно. Консултирай се с детски психолог или не знам точно при какви специалисти се ходи за това в България. Като гледам лентичката ти, възрастта е съвсем подходяща. Ще ти кажат разни хватки, предполагам, които колкото и да си ги обичаме децата, не винаги ни идват отвътре. То си е и въпрос на занаят.
Благодаря ти, аз ходих на психолог заради себе си, помогна ми много, доволна съм. Беше ми на ума и на детски да отида, защото все се чудя дали е нормално всичко това. Брех то може диво дете, ама чак толкова. И да реве до скъване съм пробвала като се тръшка за нещо, не става...На 2 е и като гледам все по-зле става.
Аз за себе си не съм ходила (май трябваше newsm78), но за това че водих малкия не съжалявам. Точно на 2г. 3м. беше.Добра работа свършиха хората, учиха ме как да си играя с него, как да го концентрирам, изобщо, добре че бяха те, че иначе си бях жива-умряла.
Виж целия пост
# 7
Искрено ти съчувствам, защото съм минала през нещо подобно. Консултирай се с детски психолог или не знам точно при какви специалисти се ходи за това в България. Като гледам лентичката ти, възрастта е съвсем подходяща. Ще ти кажат разни хватки, предполагам, които колкото и да си ги обичаме децата, не винаги ни идват отвътре. То си е и въпрос на занаят.

  202uu Докато ти четях поста си мислех да те посъветвам да се обърнеш към специалист. Дано намерите начин да "поукротите" темперамента на детенцето си
Виж целия пост
# 8
Афродита, благодаря 4е ме подготвяш психи4ески какво ме 4ака  newsm48

И на мен не ми се мисли...
Виж целия пост
# 9
Защото май скоро ще пътувам към психиатрията!
За чий ти е да пътуваш до централното управление на психиатрията?Намираш се в собствения си филиал Wink.Само не се бъркай в моя филиал, щото при мен си е направо ВИП отделение.Към всичко изброено от теб ще добавя :
   *В едното място винаги съм с публика и даже ми ръкопляскат.Честно;
   *Когато простирам, прострените неща зад мене ги дърпа мойта дрисла и успешно ги сваля заедно с въжетата;
   *Вади всички дрехи от гардеробите и си прави магазини във всички стаи;
   *Вади сутиените ми и ги крие в нейните шкафове. Но вече започна да ги слага на най-невероятните места и злорадства, когато си играеме на топло-студено, за да ги намеря;
   *Багажа за морето го приготвях ден и половина, защото аз слагам в куфарите, а тя вади и блъска отново в гардеробите на топка и не на място;
   *Докато шофирам тя си откопчава колана, метка ми се на врата и ми затваря очите;
   *Разнася играчки из цялата къща и се движа в нещо средно между игрално и бойно поле.
   Спирам, че отиваме по лекари.Ще дописвам после, ако съм оцеляла по пътя.
Виж целия пост
# 10
Ми к'во ... Пускам им по един стоп - патрон в простите глави и си кютам ;>
Изнервят ме и още как.Или по-скоро - адски ме изнервяха, понеже вече са на пет и седем и нещата седят съвсем друго яче. Та случвало се е да се затворя в банята, да плача от безсилие. На моменти ми е идвало да вия, особено, когато едното беше на две а другото на 4. Кошмар! Лягат по пода, търкалят се, ритат, тропат с крак, свиват устни, постоянно се налагат. Конкурират се, кое може да се докара по-подло и по-безмилостно  ...
Когато не си споделят вещите с други, убеждавам ги, че чуждото детенце ще си поиграе, колкото и да е време и в крайна сметка нещото пак си остава у нас и тяхно. Това бял кахър. Когато реве, пък не може вече да ми обясни защо, понеже от толкова време се плюнчи, че е забравило каузата, отключвам входната врата и изпращам на стълбищата! "Като се наревеш, позвъни аз ще ти отворя". Ако иска нещо и ми се налага (в магазина примерно), тропайки с крак предимно, просто ми вижда гърба на изхода. Повърти се, повърти, па накрая излиза, аз го чакам, то знае. Абе винаги съм убивала агресията в себе си, със собственото си страдание. Удряла съм по някое шамарче, няма да си кривя душата. Но може би на едната си ръка мога да преброя случаи като този. Физическите наказания са за слабите педагози а и са с непредвидими
последици за детето.

Виж целия пост
# 11
Вече не издържам,помогнете ми Praynig .Какви хапчета за успокоение на нервите да си купя???  Tired
Виж целия пост
# 12
Изнервят ме и още как.Или по-скоро - адски ме изнервяха, понеже вече са на пет и седем и нещата седят съвсем друго яче.

Аз имам само едно на 7 и сме ужасна картинка #Crazy Направо мога да си представя какво ти е с двете:tired:
Наскоро имаше такава тема и в "Нашите деца" и там казах пак същото - да изнервя ме Crossing Arms На моменти направо ме побърква! Ама пък от друга страна е такъв бонбон Heart Eyes
Виж целия пост
# 13
Изнервя ме  Tired!  Мен обаче ме изнервят доста неща, така че мисля, че проблема е по- скоро в мен !
Все пак зъбки, прохождане и малко инат ми идват в повече. Старая се да се владея, най-често повишавам тон . Два- три пъти я плеснах през ръчичките, когато думичката НЕ не подейства, но тя взе да ми връща, явно не е това начина  Confused.
Виж целия пост
# 14
Ами... не си сама! Имам чувството че ще вляза в лудница в края на месеца! Малкия ме побърква, пълен е с енергия, която няма начин явно да изразходи. В къщи освен да крещя / а всичките ми познати знаят, че съм безкрайно търпелива/  - не пипай тук, не пипай там- ами то не е дете да си играе с играчки, бърка в контактите, рови се във всички кабелаци, изключва ми компютъра , когато върша служебна работа -е тогава вярвайте ми идва ми да го пребия  Embarassed, ама той и от това не разбира - плесна го по ръцете - той нищо. Не дай си боже да се вмъкне в кухнята - разнася всичко, което му падне из ръцете.Къщата ми от сутрин е на вили и могили - в момента е извадил всички обувки и ги е разнесъл из къщата;пускам прахосмукачка по н пъти на брой - той ми помага поне, сяда на прахосмукачката и се вози на нея Simple Smile Ау забравих - как пищи и реве не е истина, в това няма равен. Като бяхме на море, като го извадим от водата целия плаж ставаше да гледа - колим ли го това дете, съседите от блока го знаят още от бебе. Като отидем на площадката и гледам другите деца, ами не са такива! Понякога си казвам по -добре така, от колкото да е някое `заспало`, ама не знам дали ще издържа на темпото Thinking И това само за 1м. гледане , иначе го гледа баба му...сега разбрах какво и е. А толкова много го обичаме и така ми става мъчно, като му се карам...
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия