седемте рилски езера

  • 41 592
  • 30
Здравейте, иска ми се да отида до въпросните езера никога не съм ходила, проблемът е, че не съм туриста, а ми казаха, че пътят пеша дотам си е бая. Та въпросът ми е, ако с колата стигна до рилски манастир, или до някоя по близка хижа, вие ще ми кажете до коя може и откъде Simple Smile , после има ли някакъв транспорт до езерата, четох, че щяло да се строи лифт дотам, но неразбрах дали е факт или е нещо в бъдещето незнайно кога. Simple Smile
Виж целия пост
# 1
Лифтът е от х. Пионерска и си работи. Чух, че двупосочният билет струва 15 лв.
Все пак, бих те посъветвала да отидеш пеша, иначе няма да разбереш за какво става въпрос.
Приятно изкарване!
Виж целия пост
# 2
Извинявай, че се намесвам в темата, но и аз се интересувам - откъде е най - удачно да се тръгне и къде може да се преспи 1-2 нощи /във въпросната хижа "Пионер"?/. Също така правят ли се предварително резервации и къде. Доколкото зная през м.август на езерата се събират дъновисти. Дали е удачно да се ходи тогава, няма ли много хора? Ако някой е ходил скоро или има повече информация, нека сподели...
Виж целия пост
# 3
Докъде стига лифта? Миналата година не беше готов.
Дано не е до самите езера. Тази красота трябва да се извърви до там, за да е пълно удоволствието Mr. Green. От хижа Рилски езера до самите езера не е толкова много.
Виж целия пост
# 4
Извинете, може ли някой с повече търпение да ми обясни наистина възможно най-лекия маршрут до Рилските езера.
Прекрасно зная предимствата на това да се качиш пеш и мога да го направя, но в случая питам за компания, в която ще има и хора, които повече от половин час преход не могат да направят.

Та, с кола от къде до къде, после с лифт от къде пак до къде и после колко се върви пеш.
Питам, за да си направя сметка има ли смисъл едно такова премеждие да се предприема.
А много бих искала да го направим.
Благодаря ви предварително.
Виж целия пост
# 5
Откакто съществува това чудо, лифтът, не съм ходила, но доколкото знам, с кола може да се стигне до х. Пионерска /15 км от Сапарева баня, асфалтов път/, където би трябвало да има паркинг. Лифтът стига до хижа-хотел Седемте рилски езера, оттам вече няма превоз.
Това, което чета за лифта, обаче, е, че се чака ужасно много. Ако пътят пеша от Пионерска е 2 часа, а за лифт чакането е поне толкова.... преценете си /освен, ако не се наредите още в 8 ч/.
Иначе, да, през август там е пренаселено - поне до 22-ри. От друга страна, дъновистите са си атракция...
В тази връзка, горе най-вероятно няма никакви места. Дори на Скакавица сигурно всичко е заето/резервирано. Каквото и да правите, по-добре да се обадите предварително; дори тогава не е сигурно, че ще бъдете настанени.
Наличието на лифт съвсем улеснява достъпа до езерата. Т.е. няма проблем да се направи като еднодневна екскурзия.
Виж целия пост
# 6
Ето, нещо нагледно:
http://www.snimka.bg/album.php?album_id=404411
Виж целия пост
# 7
Извинете, може ли някой с повече търпение да ми обясни наистина възможно най-лекия маршрут до Рилските езера.
Има офроуд джипове. С един такъв съм слизала от х.Рилски езера до ЦПШ"Мальовица". Теренът е насечен, през гората, но е все някакъв превоз. За цената може би ще можете да се уговорите в х.Рилски езера ако се обадите и ще ви кажат дали е редовен този превоз или на нас тогава ни направиха услуга....До ЦПШ-то има път. Но имайте предвид, че аз съм слизала с такъв джип. Качването е друго нещо...
Виж целия пост
# 8
 Joy
Правила съм го веднъж - качването със стара джипка - ако имате проблем с камъни в бъбреците - това е вашият транспорт!
Друг е въпросът, че това е незаконно...
Виж целия пост
# 9
Посещавайки езерата видях няколко човека да яздат коне.Сигурно е страхотно. някой има ли инфо за координати, цени?
Виж целия пост
# 10
Преди две седмици бях на 7-те езера. Ние се катерихме пеша. Иначе с кола можеш да стигнеш през Сапарева баня до Паничище. Оттам с лифта до новата хижа "Рилски езера", която е в подножието. За половин час е абсурдно да обиколиш езерата. Това е минимума до второто езеро  -Рибното. Аз бях с група деца и обиколката на 7-те езера ни отне около 4-5 часа. Е, можеш да наемеш кончета (има мноого), които да те развеждат. Не знам каква е цената.
Лично мен много ме подразни пускането на лифта, ще разсипят и това приказно място  Naughty.

А за преспиване - обадете се в новата хижа "Рилски езера". Другата не е за препоръчване. Ние бяхме на палатка.
Виж целия пост
# 11
Ужасно се дразня на хора, които уж искат да ходят в планината, ама ако може да е с транспорт и точно заради тях - това прекрасно място се съсипва  Cry. Бях там преди 2 години и ми стана много мъчно.

Иначе вариянтите за стигане до там са доста - през х. Скакавица, през Х. Пионер, през х. Вада, предполгам ,че има и други, но аз лично съм ходила от тези. Места за спане по това време няма или поне със сигурност не и в почивните дни - петък, събота , неделя.
Виж целия пост
# 12
Информацията ми е от преди седмица:
Лифтът е открит, двуместен, върви до хижа "Седемте рилски езера", цената е 15 лв. за двупсочен билет, чиято валидност е една седмица. Детският билет е 12 лв. Отидохме в делничен ден, поради което вероятно чакахме не повече от 2 минути, за да се качим. До лифта може да се стигне по асфалтов път от Сапарева баня, с кола, която може да бъде оставена отстрани на пътя, има достатъчно място. В почивни дни обаче броят на колите ставал трицифрено число. Лифтът и възможността да се стигне до него с кола са важна предпоставка за такава екскурзия, когато се тръгва с дете /както в нашия случай/ или по-трудно подвижен човек, които инак биха гледали рилските езера само на картинка.
Ето тук има информация за координатите и цените на нощувките в хижата: http://www.rilasport.com/.
От хижата нагоре са няколко часа път пеша, има различни маршрути - по-леки и по-тежки. Добре е да няма много багаж в раницата - малки бутилки с вода и нещо дребно за хапване, някоя дрешка. Също и слънцезащитен продукт, задължително. Фотоапаратът и бинокълът са "по желание", но е добре да ги има.
Ние бяхме с малко дете и вървяхме по-бавно, с повече почивки. Видяхме пет езера, от хижата тръгнахме в 10.30 ч. и се прибрахме в 17.30 ч.
В хижата, освен преспиване, се предлага и храна, има столова и бар. Цените са малко над очакванията, но е разбираемо, като се има предвид разположението на хижата - на над 2000 м, и достъпът до нея само с лифт и жива тяга   Wink
Беше наистина прекрасна екскурзия, макар и съвсем кратка. Пожелавам и на вас да имате своите незабравими спомени от красивата Рила   Simple Smile
Виж целия пост
# 13
Karimma кажи моляте, от лифта до първото, второто езеро , колко е пътя и какъв е , ще ходя с хора, които не могат да се изкачват или ходят дълго пеша, моляте дай малко повече подробности относно тези обстоятелства.
Виж целия пост
# 14
Karimma кажи моляте, от лифта до първото, второто езеро , колко е пътя и какъв е , ще ходя с хора, които не могат да се изкачват или ходят дълго пеша, моляте дай малко повече подробности относно тези обстоятелства.
Баир си е, не знам какво очаквате...По-добре отидете в Родопите, щом не могат да се изкачват...там има повече полянки Wink....
Аз лично съм слизала от езерата към хижата...виждаш я, а все не стигаш Mr. Green...
х. Рилски езера
старата х.Седемте езера
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия