ЗА ПИЛЕШКИТЕ ПЪРЖОЛИ

  • 2 907
  • 12
мъжа ми постоянно мъкне пиле6ки пържоли с килограми(негов приятел му ги дава на складови цени).Пържолите са от бяло месо ,моля ви ако някои знае разли4ни рецепти за тях да ми пи6е,фризера ми е пълен ,а ми писна само да пържа да пека .благодаря предварително Hug  bouquet
Виж целия пост
# 1
Последно време правя едни странотни пражолки със соев сос  Mr. Green
В една тавичка нареждам намазаните със соев сос пързоли и наливам съвсем малко водичка   chef Стават много хубави, а отделно за гарнитура варен ориз с гъбен сос или картофено пюре.Лесно и бързо   Peace
Виж целия пост
# 2
мъжа ми постоянно мъкне пиле6ки пържоли с килограми(негов приятел му ги дава на складови цени).Пържолите са от бяло месо ,моля ви ако някои знае разли4ни рецепти за тях да ми пи6е,фризера ми е пълен ,а ми писна само да пържа да пека .благодаря предварително Hug  bouquet

Пилешки гърди с кашкавал

2 бр.пилешки гърди,2 белтъка,100г настърган кашкавал,галета,2 зрели домата,2 клончета пресен босилек,зехтин,сол и черен пипер.
Месото се разрязва на 8 парченаца.Кашкавалът се смесва с галетата и малко смлян черен пипер,а белтъзите се разбиват с щипка сол.Филетата се посоляват,потапят се в разбития белтък,а след това - в кашкавалената смес.Запържват се до златисто от двете страни и се оставят да се отцедят върху салфетки.Разпределят се по порции и се сервират с доматени резенчета и с листенца босилек,подправени с олио и сол.Вместо галета ,може да се картофено пюре на прах.
(рецептата съм я взимала преди доста време от форум в дир.бг и приготвям често)

Пиле чахохбили

Рецептата е грузинска, оттам е името.
8 пилешки пържолки се измиват и подсушават много добре. Изпържват се в 2-3с.л. масло до хрупкавост. Вадят се от тенджерата, добавят се още 2с.л. масло и 3-4 глави лук на полумесеци. Пържат се 10-ина мин. Добавя се 1с.л брашно и се пържи 2-3мин да стане кремаво. Добавят се 6-7 обелени и наситнени домата, 2с.л. лим. сок, 1/4ч.ч. сухо бяло вино и като кипне се добавя месото намалява се котлона, захлупва се и се задушава кротко 10мин. Добавят се 2с.л. дом. пюре и не повече от 1/4ч.ч. пилешки бульон, може от кубче и пак 10 мин под капак се задушава. Добавя се 1/2ч.л. лют червен пипер, още 5мин се задушава. Сваля се от котлона, добавя се 1 скилидка пресован чесън, разбърква се, ръси се с магданоз, захлупва се за 5-10мин и се сервира с тънки резенчета лимон.
В оригиналната рецепта се слагат и босилек и естрагон.

П.С. Пусни един сърч в google.com, пълно е с рецепти.







Виж целия пост
# 3
Начукваш ги на тънко и завиваш рулце с ивички кашкавал и кисела краставичка. Пече се на скара първо от завитата страна, обръщаш когато рулцето побелее отстрани. Същите рулца могат да се завият в було и де се опекат във фурната. Гледах веднъж Звездев пече подобни рулца във фурна като ги поля с разтворена гъбена крем-супа. Що и на мен не ми е пълен фризера с филенца  #Cussing out
Виж целия пост
# 4
Аз разрязвам филето по дължина, но не до край, така че да се получи тънка и голяма пържолка (дано го обясних разбираемо Embarassed). Поръсвам ги с червен пипер, риган, сол и соев сос. Оставям ги да "отпочинат" за около час и ги пека на скара, като ги мажа със зехтин при обръщането.
Виж целия пост
# 5
Благодаря ви много моми4ета   bouquet о6те от днес запо4вам да пробвам рецептите,сигурна съм 4е 6те ни харесат зву4ът много вкусно  chef 6те ви похваля пред мъжа ми  smile3525
Виж целия пост
# 6
Пилешко филе със зеленчуци

500 г. пил. филе, 1 голяма глава лук, 150 г. гъби, 1 пакет /400 г./ замразени зеленчуци /аз взимам микс Ацтек - морков, грах, царевица/

Нарязва се месото на малки парченца, прибавям малко соев сос, бяло вино и подправки, оставя се за 1 - 2 часа.
Изцежда се месото и се задушава в мазнина за около 10 - 15 мин, прибавя се лука, нарязан на филийки. Като поомекне лука, се прибавят гъбите и предварително сварените замр. зеленчуци. Оставя се още 5 мин. Подправки по твой вкус.  bouquet
Виж целия пост
# 7
Има много вкусни рецепти "Ястия с пиле" в демо версията на готварската книга.
Виж целия пост
# 8
Мариновано филе с яйца

Пилешкото филе се нарязва на хапки и се маринова в лимонов сок, сол, горчица, счукан чесън, соев сос, олио, прясно млако (ако има), черен пипер. Хубаво се обърква с ръце да попие и се оставя да почине няколко часа (ако е за цяла нощ, още по-добре).
Приготвяне: маринованите хапки се задушават в олио до готовност (около 10 мин) - в началото на силен огън, после се намаляма. След това се чукват няколко яйца (като при миш-маша) и след около минута се отмества от огъна. Хапва се със салата. Става и за мезе, голяма вкусотия! 
Виж целия пост
# 9
мъжа ми постоянно мъкне пиле6ки пържоли с килограми(негов приятел му ги дава на складови цени).Пържолите са от бяло месо ,моля ви ако някои знае разли4ни рецепти за тях да ми пи6е,фризера ми е пълен ,а ми писна само да пържа да пека .благодаря предварително Hug  bouquet

Eееех, пилешки пържолки!!!!
Откакто съм бременна ми се яде само пилешко и по малко рибка.....(другите меса почти ме отвращават) Sick
Сещам се за една рецепта:
Пилешкото месо се слага в тава с черррррно пиперче Laughing и лук на едро
Отгоре слагаш една кутийка майонеза (по-добре да е light)
накрая настъргваш кашкавалче.......нищо друго не се слага....
Пече се докато си решиш (а може и с капак  отгоре)
Става супер вкуснотийка
 eat - да ви е сладко
Виж целия пост
# 10
вземи да смелиш малко и си направете кюфтенца ....може  да  смесиш с телешко месо......направи си кайма  с подправки ,както си се правиМоже от каймата да  направиш Руло с варени  яйца вътре...може на принцески  с кайма..... в мусаката ... Супа топ4ета ...абе  като кайма ...не само на месо както си е .
Виж целия пост
# 11
Правиш разрез в пържолката като джобче и пъхваш вътре топено сиренце или Моцарела или просто кашкавалче. И после или зашиваш или просто захващаш с клечки за зъби и по твой избор... на скарата или в тигана запържени.

Виж целия пост
# 12
Майка ми прави много вкусни печени пилешки филенца с горчица и кесело мляко. Не изглеждат особено апетитни, но са много вкусни, а комбинацията между к.млеко и горчицата е супер.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия