До кога оригвахте малките си слънчица?

  • 1 406
  • 19
До кой месец правихте процедурата с оригването? Интересува ме, защото нашия Мартин все по малко взе да се оригва след нахранване. Няма резултат дори от 20 мин. държане в поза "оригване". Но пък се оригва по свое желание, когато иска. Затова Ви пигтам докога трябва да се оригва?
Виж целия пост
# 1
Аз все още го правя, а ако сме навън и той се храни в количката - не го вдигам, после сам си се оригва. Мисля че е добре ако има човек възможност да го прави, защото иначе му е тежко на коремчето.
Виж целия пост
# 2
Ами аз все си се мъчех да го държа изправен, защото имаше яки колики, но наистина след първите 1-2 месеца вече нямаше смисъл - той просто спря да се  уригва след хранене, но пък как пръцкаше ooooh! Sick
Виж целия пост
# 3
Когато започна да седи сама! Значи към 6 месец!
Виж целия пост
# 4
Когато давам млякото преди лягане продължавам да я оригвам. Ако не я държа да се оригне и почва да се върти и не може да спи спокойно.
Виж целия пост
# 5
Ние също все още се оригаме след хранене. Забелязала съм, че след като изгоним "лошите балончета" от коремчето, детето е по-спокойно.
Виж целия пост
# 6
Май докъм 3-4 месечна.Но тя се уригваше веднага,никога не съм я чакала повече от минута-две и общо взето спря сама.
Виж целия пост
# 7
До към 5-ти - 6-ти месец.
Виж целия пост
# 8
Изключителноо рядко вдигам малката да се уригне. Най=често заспива след ядене и не я будя. Доста често се извърта по корем и така се уригва сама.
Виж целия пост
# 9
Не помня точно,5ти-6ти,но ми беше много трудна тая процедура #Crazy,колко сме се разнасяли и потупвали по гръбчетооо Rolling Eyes
Виж целия пост
# 10
Абсолютно никога не съм го правила, мисля че не е било необходимо. А и колики не е имал. Grinning
Виж целия пост
# 11
Аз не я оригвам почти никога. Всъщност правя го само ако се е наложило да я дохранвам с добавка. И то защото адаптираното мляко ми се струва по-тежко за стомахчето и ме е страх да не повърне. Иначе четох в една книга, че изобщо не е нужно да тормозим децата да се оригват/колко е правилно това не знам/, но понеже моята беба си заспива на гърдата аз затова не я мъча с оригване след това.
Виж целия пост
# 12
До когато се научи да седи самичка. След това няма нужда - така или иначе детето е в изправено положение и ако има потребност, ще се оригне.
Виж целия пост
# 13
Все още се оригва, дори когато я изправям да седне го прави.
Виж целия пост
# 14
Още първия месец се отказа, защото дори и да я държах по 20 минути на рамото ми, резултат имаше изключително рядко
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия