хидронефроза

  • 4 808
  • 3
знам, че вече отчасти се е дискутирала тази тема, но понеже ми е доста притеснено, искам съвет и от вас за специалист. дъщеричката ми, която е на 7 седмици има хидронефроза на левия бъбрек. поне така се беше видяло на ехографа в 8 месец от бременността. миналият петък бяхме за първи път на преглед при доц. Анадолийска. прегледът беше наистина адски бърз. тя каза, че в в левия бъбрек има леко изразена хидронефроза, а в десния е "по-зле положението". днес повторихме прегледа, като междувременно по нейно настояване пуснахме кръв и стерилна урина, чиито резултати тя така и не погледна днес. след прегледа с ехографа каза, че десния бъбрек е в идеално състояние, здрав бъбрек, но левия не й харесвал. съвсем се обърках! на 16 ще правят микционна снимка, ако не се лъжа и ще и влеят някакво контрастно вещество. но нещото, което най-много ме притесни е, че според нея най-вероятно ще се наложи операция. не мога да си представя да оперират тази малка душичка! след тази сутрин обаче вече съм твърдо решена да я прегледа и друг специалист. моля, препоръчайте ми друг специалист! д-р Буева е в отпуск до 15.09, а ми се иска прегледа да бъде по-скоро. предполагам, разбирате.
Виж целия пост
# 1
Здравей Galli!
Преди 3месеца и ние бяхме при Анадолийска и след микционната снимка се видя че сме с рефлукс 5а степен. След 1седмица оперираха малкото ми бебче (тогава на 5месеца). Съжалявам, че трябва да минете през ада, но това е начина с който може бебчетата ни да бъдат изликувани и здрави. Ние бяхме с хидронефроза и мегауретери. Сега единият е изведен на коремчето и след 2месеца отново ще ни приемат в Пирогов за втората операция. Мисля, че Анадолийска е най-добрия нефролог, затова можеш да й вярваш. Ако искаш да питаш още нещо..- rosi78bg@abv.bg Ще помагам с каквото мога Simple Smile.
Виж целия пост
# 2
Аз лично не съм стигала до тази лекарка, но от мои колежки /аз съм мед. сестра/, които са ходили при нея, а и от други места съм чувала нетолкова добри отзиви за нея. Потърси друго мнение, пробвай в Пирогов. Там базата не е особенно добра, но знам, че лекарите са добри.
Виж целия пост
# 3
Гали,пиши какво става с вас?
Ходихте ли на консултация при Момчилов или при някой друг?
Искренно се надявам и вярвам,че нещата са по-добре! baby_neutral  bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия