Мускулни потрепвания/спазми/по тялото

  • 25 289
  • 8
Здравейте!
От няколко месеца усещам, че имам мускулни спазми по различни части от тялото-крайниците, пръстите, клепачите, устните, гърба, корема и др.Дори мускулите в ушите, които са най-малките в човешкото тяло, се движат, като се съкращават неволево.Спазмите са неволеви, по всяко време на денонощието и като изключим тези в ушите, които се чуват и продължават по-дълго, не ми създават особен дискомфорт.Явно е, че проблемът е с периферните нерви, които ги карат да се движат.До този извод стигнаха лекарите, при които ходих, но не могат да стигнат до някаква конкретна причина и съответно лечение.
Има ли някой от вас с подобни проблеми, какво е това състояние и има ли лечение?
Виж целия пост
# 1
Да си изживяла силен стрес в скоро време или да си под напрежение от дълго време.
Виж целия пост
# 2
Около месец-два преди да започнат се наложи операция на детето ми/не животоспасяваща, но доста стресираща/, след това се разболя от пневмоня и т.н.Възможно е стреса да ги е отключил, наистина, но най-странното е, че най активни и най-дълготрайни са мускулните спазми в ушите, особено в едното.Това допълнително ме стресира, защото създава усещане, че нещо с часове, на кратки интервали  се движи в ухото ти и най-лошото е, че ти не можеш да го спреш.
Виж целия пост
# 3
Sorry, za latinicata.
Razbiram za kakvi potrepvaniq govori6. I az sym imala takiva use6taniq /po kolenata, ramenata, posledno v4era use6tah takova na gyrba Shocked/.
Az sym s Ha6imoto. Endokrinolojkata mi - d-r Katq Todorova kaza, 4e to moje da e pri4inata za tezi oplakvaniq. I minalata godina prez letnite meseci, i sega pak zapo4nah da use6tam bolki v stavite, tezi potrepvaniq, adski nervna i izbuhliva sym. V posledno vreme imah i dosta drugi trevogi. Znam, 4e sa stra6no nepriqtni, a kato zapo4ne6 da rovi6 i v net-a, moje da se "razbolee6" ot kakvi li ne bolesti.
Виж целия пост
# 4
Обърни внимание на щитовидна и околощитовидни жлези. Особено проблем във вторите могат да доведат до нещо подобно. Пусни си калций , фосфор и магнезий и ако има проблем, бягай на ендокринолог.
Виж целия пост
# 5
Възможно е всичко да се дължи на недостиг на витамин B6. Съдържанието на В6 в неуробекс е два и половина пъти по-високо, отколкото в В комплекс.
Виж целия пост
# 6
ако все още отваряш форума може ли да ми кажеш какво в крайна сметка се оказа, че ти има.
И аз имам същите оплаквания от няколко месеца, следващата седмица си записах час за електромиография, на която ме праща невролог. Наистина като чета по нета потрепванията на мускулите при какви болести се срещат като симптом ми става много страшно.
Виж целия пост
# 7
Да, електромиографията дава най-точна представа за положението.
Виж целия пост
# 8
Ей ме на, от 3 месеца съм с това нещо, кошмар просто.

При мен нещата минаха през тези етапи:

1. Личен лекар, пусна ми кръвни изследвания всичко ок.
2. Личен лекар, лекува депресия с антидепресанти и направо ми разкатаха фамилията със странични ефекти за 3 месеца. Спрях ги.
3. Психиатри, казаха че не е депресия, а нерви, тотална преумора и ненормално спане от 4 години (не защото не искам, а заради децата). Иначе казано стрес и безпокойство.
4. Невролог, прегледа ме изключително подробно. Гледа мускули, реакции, сила и т.н. Не ме прати на EMG и ЯМР, защото нямам симптоми за каквото и да е неврологично заболяване. Тестовете които направи бяха перфектни. Според него съм имала изключително здрави мускули и въобще много здрава мускулатура и тяло. Неговата диагноза е тези потрепвания са от стрес и безпокойство.

Иначе стрес колкото искаш, да не говорим че имигрирахме преди 9 месеца, после имаше няколко много стресови ситуации, 2-3 седмици да започнат проблемите.

Лечение: витамини за кърмачки (кърмя), вит Б комплекс, вит Д3 (2 капки) и магнезий. Много почивка и здрав сън (това е невъзможно за момента). Плуване, йога и фитнес. Взимам диазепам като съвсем ме хванат щръклеците, облекчава и потрепванията.

Дано да съм била полезна   bouquet
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия