Подходящи зеленчуци за пюре на бебе над 5 месеца?

  • 8 473
  • 9
Искам да ви попитам какви зеленчуци са най - подходящи за бебка, има ли такива, които да избягвам (знам за доматите, зелето и бобовите), в какви комбинации ги давате. Аз напр. правя картоф и морков; картоф,морков и карфиол; карфиол, моркови и броколи; картоф и червена чушка. Обаче все си мисля, че не ги разнообразявам, макар че всеки ден приготвям различно.
Педиатърката на последната консултация каза :" Зеленчуци давай, каквито искаш".
Затова ви моля да споделите вашите идеи.
Благодаря предварително.
Виж целия пост
# 1
Виждам, че сте по бгсхемата, а карфиолът от замразения ли го купуваш?
Хрумва ми още- тиквички, грах.
Броколите май са от по-нитратните зеленчуци(в смисъл повече се натрупват ), така че внимавай с тях.
Виж целия пост
# 2
Можеш да даваш и краставица, а също и тиква, нищо, че се води към плодовете.
Виж целия пост
# 3
Цитат на: Павлина
Виждам, че сте по бгсхемата, а карфиолът от замразения ли го купуваш?
Хрумва ми още- тиквички, грах.
Броколите май са от по-нитратните зеленчуци(в смисъл повече се натрупват ), така че внимавай с тях.


Да, купувам от замразените миксове. Пресен карфиол  на нашия пазар няма.
Виж целия пост
# 4
Сетих се още и за млечна царевичка- продават я и нея замразена.
Виж целия пост
# 5
А вие купувате ли замразени зеленчуци, от които да приготвяте пюретата и кои марки предпочитате? Аз купувам червени чушки на Виталино; другите са Bonduelle и Dujardin - според мен са много качествени.
Виж целия пост
# 6
Аз ползвам домашни, прабабата на Съни има градина и ни праща редовно по автобуса или по познати. Голяма съм късметлийка в това отношение.
Аз и затова се учудих за карфиола, щото не са ми пращали още, ама после стоплих, че може би готвиш със замразените зеленчуци.
Виж целия пост
# 7
Червено цвекло, камба, зелен фасул, слагам лук и чесън.
От 6-тия месец давах добре разварен бял фасул и леща.
Виж целия пост
# 8
Порових се из научната литература Simple Smile  и открих информация за броколите:
Те са богати на витамини, бета- каротин, желязо, фолиева киселина, калций и цинк. Порция от 200 г сварени броколи покрива дневните нужди от витамини А и С, както и една десета от нуждите от вит. Е, който забавя стареенето на клетките и има антиоксидантно действие. Освен това броколите съдържат и солидно количество витамини от група В и имат доказано антиканцерогено действие.
ВНИМАНИЕ!
Честата консумация на големи к- ва броколи може да доведе до развитие на гуша, защото зеленчукът затруднява усвояването на йода.
Пресните броколи се познават по твърдото стебло и тъмнозеления цвят.

Инфото е от сп. " 9 месеца", бр. 90 октомври 2003 г.
Виж целия пост
# 9
Давай всички видове зеленчуци.Аз давам абсолютно всичко на бебека и много и харесва.Но ако можеш да си позволиш или пък да взимаш от някъде пресни зеленчуци ще е много по-добре от колкото замръзените.Защото замръзените продукти си губят повечето витамини.
А относно броколито,предполагам ,че и то е замръзено и е внос,и е трудно смилаемо.не че има колики ,но все пак гледам да и давам неща които не са толкова тежки.Като например зеле ,гъби,броголи,и т.н.
Честно казано не бих си купила броколи точно сега,едното ,че не  е сезонът ,а другото ,че е внос.Не смея да рискувам с вносните продукти.
Обичам да приготвям яденето на денце със собствените си ръце и със собствени продукти.Е да, има кой да ми ги носи.

Поздрави от нас с Аси.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия