За дрешките на новородените

  • 10 178
  • 21
Скоро ми предстои пазаруване за бебчето и досега съм разгледала доста списъци. Обаче никъде не намерих отговор на няколко мои въпроса и ще съм  много благодарна на мамите да споделят малко личен опит  Simple Smile
Значи ето ги и въпросите ми:
1. Колко често се преоблича новороденото на денонощие? Т.е. интересува ме като бройка дрешки на ден горе-долу колко ще трябва да имам впредвид като почна пазаруването. И при всяко преобличане ли трябва да се сменят или ако са сухи бебчето може да остане със същите  Embarassed

2. За горе-долу колко месеца стават дрешките, купени за новородено?  Бързо ли бебето израства от тях? Не ми се иска да накупя много работи, които да нямам възможността да използвам, защото вече няма да стават на малката   Thinking

3. И един малко може би странен за вас въпрос  Rolling Eyes
Как се комбинират отделните дрешки? Камизолките с какво се обличат - с ританки ли или с панталонки и чорапки някакви? За зимно бебе боди с дълго ръкавче ли се облича под камизолката? И ако се излиза на разходка за крачетата какво да и обличам  newsm78 Струва ми се, че не върви само с ританки, дори и да са по-плътни  newsm78

Уфф, иска ми се на бебка нищо да не и липсва и да се чувства добре, обаче всичко ми е тъмна Индия и въпреки голямото ми желание се чудя дали ще се справя с всичко  Crazy  Grinning
Виж целия пост
# 1
1. Колко често се преоблича новороденото на денонощие?
Зависи. Ако са сухи и чисти дрешките, бебето си остава с тях до следващото къпане. Моята дъщеря в началото пишкаше щом й сваля памперса за смяна, така че сменях дрешки по няколко пъти на ден. Хубаво е да имаш поне 6 комплекта (аз ползвах боди и гащиризонче или пък боди и пижамка от две части - жилетка и ританки). На мен ми вършеха раОта 10 комплекта, но на много майки това им се струва много.

2. За горе-долу колко месеца стават дрешките, купени за новородено? 
Пак зависи от бебето. Принципно първите 3-5 месеца бебето расте много бързо. Аз пъйрвоначално все гледах да й купувам дрехи по мярка, но след като видях, че трябва да ги сменям буквално през един месец, започнах да купувам по-големи. Така или иначе доста бързо и те стават по мярка.  Wink  Все пак първоначално е да имаш няколко комплекта от  най-малките - моята дъщеря се роди 47 см. и всичко й беше като торба, представям си ако бяха и по-голям размер.

3. Как се комбинират отделните дрешки?
Камизолки изобщо не ти трябват - по-добре си купи бодита, много по-удобни са и кръстчето на бебо не е никога голо. За зимно бебе - боди с дълъг ръкав и гащеризон, или както ти казах и по-горе - комплект ританки и жилетка. Като излизахме навън й обличах направо върху гащиризона космонавт (той е от долу като ританка, с цяло краче. Чорапки винаги слагах и върху ританка, и върху гащиризончето (въпреки че и те са сцяло краче) - така хем е по-топло на крачето, хем не си събува ританката. Като е по-студено под космонавта обличах жилетка и памучни или други не много дебели панталонки.
Пожелавам ти приятно пазаруване и най-вече леко раждане. След като се роди бебо живот и здраве ще си донапазаруваш, ако случайно нещо си забравила, тогава най-добре ще разбереш от какво имаш нужда.  Simple Smile
Виж целия пост
# 2
Здравей,
На въпросите ти:
1. Бельото преобличах по веднъж на ден или по-често ако е изпуснал памперса или са върнали мляко. Иначе преобличах нощем пижама, денем друго, за разходка трето. Трябват ти, според мен, поне 5, 6 бодита може и по-големи някой от тях и поне 5, 6 комплекта горни дрешки, някой за вкъщи други за навън.
2. Ако искаш първите дрешки да са по мярка ще стават на бебето най-много 2 месеца, да не кажа само месец. Първите месеци децата растат страшно бързо, така, че не купувай по много. Аз бях намерила меки, памучни бодита, но от разтегливи материи и взех и по-голям размер. Растяха с децата  Simple Smile.
3. Камизолки не съм обличала на децата си, само бодита. Моите са зимни бебета - обличах им : боди, горни дрешки от памучен плюш (блузка и ританки/панталон или гащеризони), ако не е цяло на стъпалото чорапи и леки търлъчки, за навън по-същия начин, плюс космонавт, шапка и вълнени търлъци. Аз лично предпочитах бодитата да са с къс ръкав и зимата, защото иначе се натрупват много ръкави и на детето не му е удобно.
Успех в избора и леко бременеене и раждане  Grinning.
Виж целия пост
# 3
Бебето се преоблича по колкото пъти ти решиш /освен ако не повърща, тогава го преобличаш като се изцапа/. Аз я преобличах с дрехи за навън и дрехи за вкъщи.

Още от самото начало купих дрехи не за новородено, а за 3 месечно. На мен бебета с опънати по тях дрехи не ми харесват, предпочитам ги по-развлечени. Така сменях дрехите чак за следващия сезон. Дори имам две бодита купени преди да се роди, които имат двойни кочета и ги носи все още на година и 3 месеца.

Камизолки не ти трябват. Купи си бодита /с дълъг ръкав максимум 3 ако сте на парно/ и дрехи зад над бодито.

Ето ти примерно облекло за бебе, ако нямаш баби около теб, които знам много държат на вълнени терлички, ританки, плетени на ръка вълнени жилитчици и прочие грозотии: Боди с къс ръкав, тънка или по-дебела блузка в зависимост от температурата, панталонче /тип анцунг/, чорапи, фалшиви обувки /има страхотни за по 10-20 лв./. За навън - отгоре обличаш космонавт и евентуално чорапогащник.

След вечерното къпане аз слагах пижамка.

Купувай смело каквото ти смяташ за необходимо. Аз обличах моето бебе с човешки дрехи от деня на изписването и така го харесвах много повече, типичните бебешки дрехи Дариа никога не е носила и не й липсваха ни най-малко.
Виж целия пост
# 4
Колко често - отговорили са ти.

Как се комбинират - на мен най-удобни са ми бодитата, които се разкопчават отпред, не тези, които се нахлузват през главата - бебка буквалон го мрази това. Когато е хладно спи по боди с дълъг ръкав и ританки. Когато е по-хладно отгоре слагам и горното, което върви от комплекта с ританките. Когато е топло спи само по боди с къс или без ръкав. Като бременна се нахвърлих да купувам цели пижамки, разкопчаващи се отвякъде - ами не са ми удобни сега - докато я преобличам, запретвам я, а ако се напишка на дъската, всичко се мокри. А като е с ританки - свалям ги надалеч и така напишква само бодито. Освен това комплектчета от 2 части можеш да ги ползваш поотделно горното и долното, както споменах. Камизолки не ползвам.

За големината - все ми казваха, че ще имам едро бебе, а тя се роди 3250 - направо плуваше в дрешките си. Затова се наложи да докупя 2-3 мънички комплектчета, които обаче ни станаха малки на 3тото обличане. Така че, ако можеш да преглътнеш известно време да запретваш ръкавки и крачоли, не купувай миниатюрни дрешки.
Виж целия пост
# 5
Ще ти трябват повече горни блузки, отколкото ританки -  и много лигавчета, защото бебчетата доста повръщат. Аз също си имам определени дрехи за навън и за вкъщи. Дрехите, които бях купила от раждането - чак сега умаляха, и вмомента подменям гардероба
Виж целия пост
# 6
Благодаря ви много!
Вече съм много по-наясно какво да искам на продавачките, като вляза в някой магазин  Grinning Защото повечето ме засипват с всякакви бебешки неща и не бях убедена, че всичко което ми показват ще върши работа. И сега наистина ми стана ясно, че доста от онези неща нямаше да са особено удобни и на мен и на бебка.
Вече си оформих "моя" си списък и скоро ще щурмувам уверено бебешките магазини!
Мерси още веднъж, страхотен съветник сте!
  bouquet
Виж целия пост
# 7
1. Бебето го преобличаш, ако има авария от памрерса, ако повърне  или колкото си пъти ти искаш. Сина ми го преобличахме по 2 пъти. Сътрин като стане му обличам нещо и вечер му обличахме пижамка (нещо като гащеризонче с ританки - слято) Лигавници аз не съм ползвала, защото бебо не повръща, а имах приготвени около 20тина Wink

2. Зависи колко голямо ще се роди бебчето и най-вече с какви темпове щв наддава. А това няма как да го предвидиш от сега. На сина ми все още му стават бодитата и някои други дрешки от размера 0-3 месеца. Тези за 6-9 месеца са му огромни.

3. Сина ми се роди през януари. През деня го обличах с боди с къс ръкав и гащеризон с  ританки/ или блузка с дълъг ръкав и ританки/ или панталон и чорапки. Или пък боди с дълъг ръкав, панталонче и чорапки. Никога не съм слагала блуза върху боди с дълъг ръкав - претоплянето на бебетата е много опасно - води до гърчове. Камизолките аз ги ползвах само няколко пъти, а също не съм фен и на ританките - според мен не са удобни за смяна на пампата. За навън като ходехме на разходки, ако сме с количката - слагах якенце върху дрешките, шапка и го завивах с одеалце. Ако сме с кенгуруто - космонавтче с качулка върху дрешките, шапка и шалче

Виж целия пост
# 8
С две думи:
- нищо, което се облича през главата (особено за в началото)
- всичко да има копчета на крачолчетата

Късмет!

Виж целия пост
# 9
1. Колко често се преоблича новороденото на денонощие? Т.е. интересува ме като бройка дрешки на ден горе-долу колко ще трябва да имам впредвид като почна пазаруването. И при всяко преобличане ли трябва да се сменят или ако са сухи бебчето може да остане със същите  Embarassed
Да, ако са сухи дрешките може да си остане с тях. Аз лично преобличах, ако ще излизаме на разходка, ако се напишкало или повърнало, или ако ще спи нощния си сън.

2. За горе-долу колко месеца стават дрешките, купени за новородено?  Бързо ли бебето израства от тях?
За около 3-4 месеца, зависи колко голямо се е родило бебето. Първото ми дете се роди преждевременно и беше мъничко. Най-малкя размер дрешки ги носи около 3 месеца.
За второто дете имаше изгледи да е голямо, и взех следващия размер. И не сбърках. Някои от бодитата все още носи (сега е на 5м.). Зависи също и как ще наддава.
Най-добре е, според мен да имаш около 4-5 бодита с дълъг ръкав и още толкова ританки и/или 3/4 гащички (последните на мен ми вършиха по-добра работа).
3. Как се комбинират отделните дрешки? Камизолките с какво се обличат - с ританки ли или с панталонки и чорапки някакви? За зимно бебе боди с дълго ръкавче ли се облича под камизолката? И ако се излиза на разходка за крачетата какво да и обличам  newsm78 Струва ми се, че не върви само с ританки, дори и да са по-плътни  newsm78
Аз лично бях купила за дъщеря си камизолки и не бях доволна. Най-удобни са бодитата. За долна дрешка, съчетани с ританки или 3/4 гащички. Отгоре слагаш някое боди тип космонафт, или горни дрешки - комплекти с ританки, а по-нататък-блузка с панталонче, примерно. И толкова. Няма какво да го навличаш детето. Дъщеря ми е зимно бебе- под ританките слагах чорапки, а над тях - терлички/пантофки. Имай предвид, че има зимни и летни материи от долните дрешки, т.е. по-тънки и по-дебели, има да избирааааш....
Успех! Grinning
Виж целия пост
# 10
1. Преобличах само, ако не са сухи дрешките. Ако е върнала малко мляко, сменям само горната дрешка.
2. Около 2-3 месеца
3. Камизолка имах 1- сложих я само веднъж. По-неудобно нещо не съм виждала. Първите месеци предимно изполвах боди и отгоре от тези целите гащеризончета с копчета по крачетата и отпред. За зимата навън беше так с нещо памучно отдуло и отгоре цял космонафт.
Виж целия пост
# 11
Вече съм много по-наясно какво да искам на продавачките, като вляза в някой магазин  Grinning Защото повечето ме засипват с всякакви бебешки неща и не бях убедена, че всичко което ми показват ще върши работа.

Повечето продавачки въобще не са наясно какво му трябва на едно бебе. Най-вече се опитват да пробутат комплект за изписване - абсолютно ненужно, но скъпо нещо. На мен една ми твърдеше, че без ръкавички нямало да мина, защото ги искали още в родилното - за юнско бебе  #Crazy. Въобще не ги слушай.
Виж целия пост
# 12
аз пък моята щерка я обличах с камизолка,отгоре боди и после официалния тоалет,защото стята ни е доста хладна.а новородените обичат да им е топличко.особено когато имат колики,трябва да в топло на стомахчето.
Виж целия пост
# 13
С две думи:
- нищо, което се облича през главата (особено за в началото)

Не съм много съгласна. На моето мъниче всички бодита се обличат през главата. Още от родилното я обличах с тях. Много по-удобни са ми. Тия с хилядите копчета пилят нервите и на мен и на беба докато ги закопчея! А така имаме само 3 копчета Simple Smile
Камизолките за мен са нещо напълно излишно.
Виж целия пост
# 14
1. Колко често се преоблича новороденото на денонощие? Т.е. интересува ме като бройка дрешки на ден горе-долу колко ще трябва да имам впредвид като почна пазаруването. И при всяко преобличане ли трябва да се сменят или ако са сухи бебчето може да остане със същите 
Още откакто беше малко бебе я обличам веднъж, вечер, след банята зиме, лятото се къпехме в слънчева водичка на обед, така че се преобличахме 2 пъти.Ако дрешките са мокри, или наакани, все пак случва се памперса да пропусне, разбира се, преобличаш. Иначе сменям само горните дрешки, когато отиваме на разходка.
2. За горе-долу колко месеца стават дрешките, купени за новородено?  Бързо ли бебето израства от тях? Не ми се иска да накупя много работи, които да нямам възможността да използвам, защото вече няма да стават на малката   
Зависи от детето. На Калина повечето дрешки и ставаха до 3-4 месец, но тя е дребничка и при изписването всички дрешки и бяха доста големички.
3. И един малко може би странен за вас въпрос 
Как се комбинират отделните дрешки? Камизолките с какво се обличат - с ританки ли или с панталонки и чорапки някакви? За зимно бебе боди с дълго ръкавче ли се облича под камизолката? И ако се излиза на разходка за крачетата какво да и обличам   Струва ми се, че не върви само с ританки, дори и да са по-плътни 
Зимата, вкъщи беше 20-23 градуса и обличах Калина така: боди с дълъг ръкав(препоръчвам ти го пред камизолките, ние се намъчихме с тях), топли чорапки, ританки, отгоре- комплектче в 2 части, или гащеризонче с петички и дълго ръкавче. Когато излизахме, слагак само космонавтче, крачолките идваха по-дълги и крачетата и бяха закрити и шапчица.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия