Бульонче за бебе

  • 6 008
  • 21
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing
Виж целия пост
# 1
Варя зеленчуците и прецеждам бульона. Подправки-маааалко сол, магданоз, понякога целина. Зависи и колко е голямо бебето също. Мисля, че може и босилек.
Виж целия пост
# 2
Слагам картоф, морков и каквото още имам в момента - тиквичка, зелен фасул, чушка, малко лук, магданоз, целина, копър и една лъжичка масло. Слагам в студена вода (не много, около два пръста над зеленчуците) и варя ок. 20 мин. После прецеждам. Месен до сега не съм правила.
Виж целия пост
# 3
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing
За какво ви е рано?
Ние зеленчуковите вече втори месец ги папаме, а месните нали са след 6 мес?
Виж целия пост
# 4
Как приготвяте зеленчуковите и месни бульони за бебето си? Какви подправки слагате? На нас още ни рано но гледам да се подготвя по въпроса по-навреме Laughing
За какво ви е рано?
Ние зеленчуковите вече втори месец ги папаме, а месните нали са след 6 мес?

Oт навършени 4 давам зеленчукови, от навършени 5 месни, а сега въведах и попарата. Жълтък от 4 1/2 месеца.
Виж целия пост
# 5
А колко милилитра се дават на четиримесечно?Как се започва отначалото-пак с пробни лъжички,както пюренцата или...?
Виж целия пост
# 6
Сега и мен ме вълнува въпросът с бульоните и ще ползвам тази тема . Peace
 
  Зеленчуковият бульон всеки ден ли го приготвяте или може да престои и за другия ден  newsm78
 Аз варя пилешко бутче на малката и бульона от него става ли за бебе или  е много мазен ? Как правите  месните  бульони?

  Дано ми отговори някой!  Praynig
Виж целия пост
# 7
Варя зеленчуците и прецеждам бульона. Подправки-маааалко сол, магданоз, понякога целина. Зависи и колко е голямо бебето също. Мисля, че може и босилек.
Абсолютно, а от останалото правиш пюрето Wink
А колко милилитра се дават на четиримесечно?Как се започва отначалото-пак с пробни лъжички,както пюренцата или...?
Половин кафяна чашка пише по книгите.
 Аз лично обаче, пробвах да му давам на моя, резултатът беше много рев и много бульон във врата. И в крайна сметка прецених, че ще изчакам и ще давам направо супите. Ще пропусна бульона. И без това се препоръчва за по-злояди деца, за възбуждане на апетита.
Виж целия пост
# 8
Сега и мен ме вълнува въпросът с бульоните и ще ползвам тази тема . Peace
 
  Зеленчуковият бульон всеки ден ли го приготвяте или може да престои и за другия ден  newsm78
 Аз варя пилешко бутче на малката и бульона от него става ли за бебе или  е много мазен ? Как правите  месните  бульони?

  Дано ми отговори някой!  Praynig

Не, не приготвях всеки ден. Правех пюрета веднъж на 2-3 дни и бульона от сварените зеленчуци замразявах в пликчетата на Авент за съхранение на кърма.

А що се отнася до месните бульони-зависи какво месо ползваш-купено или домашно-особено що се отнася до пилешкото. Когато правех месните бульони ми беше широко около врата-т.е. нещо май нямах достатъчно информация и светът ми изглеждаше прекрасен. Варях месото, отпенвах, прецеждах и замразявах. Обаче преди време тук се обсъждаше въпроса с месото, което даваме на децата, и една от майките, която живее в Израел, беше писала, че там педиатрите препоръчват след завиране на пилето първата вода (която всъщност е най-концентрираният бульон) да се изхвърля, защото в нея се отделят е най-голяма част от всичките вредности, с които се хранят и помпат пилетата. Тогава малко се попритесних и вече изхвърлям въпросната първа вода, защото аз готвя само с купено пилешко филе.
Виж целия пост
# 9
ЗА ВИВИ:
 Ами какво става с полезните съставки - те не "излизат" ли също в тази първа вода newsm78
Защото нали са ни казвали, че в бульона се запазват най-ценните съставки Thinking Confused
Виж целия пост
# 10
Ами излизат, къде ще ходят? Затова най-добре е ако може да се прави бульон от домашно месо. Нещо много неясно съм се изразила по-горе Crazy
Ето я темата, в която се обсъждаше въпроса с "фабричните" меса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37948.0
Виж целия пост
# 11
Много ти мерси, Виви!
Ще зарадваш всички ни!  bouquet
Виж целия пост
# 12

Не, не приготвях всеки ден. Правех пюрета веднъж на 2-3 дни и бульона от сварените зеленчуци замразявах в пликчетата на Авент за съхранение на кърма.


  А пюретата замразяваше ли ги или само в хладилник  newsm78  . Аз до сега съм правила само веднъж по-голямо количество пюре .Остатъкът го затворих в едно бурканче от ам-ам , докато беше топъл и  така се вакумира... за следващият ден .

  Месо само купешко  Rolling Eyes
 
 И да питам , в  карайна сметка жизнено необходим ли е този бульон ( заленчуков , месен)  newsm78
Виж целия пост
# 13
Ето я темата, в която се обсъждаше въпроса с "фабричните" меса: http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=37948.0

  Прочетох темата  Sick Направо ми се отврати да ям и да давам месо  на малката  ooooh!
Виж целия пост
# 14
  А пюретата замразяваше ли ги или само в хладилник  newsm78  . Аз до сега съм правила само веднъж по-голямо количество пюре .Остатъкът го затворих в едно бурканче от ам-ам , докато беше топъл и  така се вакумира... за следващият ден .

  Месо само купешко  Rolling Eyes
 
 И да питам , в  карайна сметка жизнено необходим ли е този бульон ( заленчуков , месен)  newsm78

В началото стерилизирах бурканчетата с пюрето-варях ги по 15 минути. Обаче после и мен ме светнаха на тоя номер със сипването на горещото пюре. И така процедирам до ден днешен-като теб.
Бульонът се препоръчва като преход към даването на супата. Чак жизнено необходим едва ли е. Аз давах бульони много кратко време.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия