Стафилококова инфекция???

  • 4 680
  • 26
Някой може ли да ми каже какви са симптомите при стафилококова инфекция на едномесечно бебе и колко време е инкубационния период?
Виж целия пост
# 1
при нас - запушен нос, хъркане нощем и пъпки с гнойни връхчета
Виж целия пост
# 2
при нас беше постоянно хъркащо носле, пъпки не сме имали
Виж целия пост
# 3
За да си спокойна отиди при педиатърката и искай да вземе носен и гърлен секрет на бебчо. Вземането на секрета е подобно на чистенето на ушетата и преглед на гърлото и не е болезнено. След излизане на резултатите ще разбереш с какво си имаш работа. При нас беше със запушено носле и съответно кашлица. Не сме имали обриви.... Консултирахме се със УНГ и съответно с някакъв професор по УНГ с тясна специализация - стафилокок и от него знам, че 90-95% от хората са носители без прояви. Пробвала съм почти всичко възможно - клиника Анаста, бактробан, хиляди антибиотици, но всичко с временен ефект. Друго освен да алергизирам каката не постигнах / но съответно го разбрах много късно/. От този професор знам, че ако няма драстични проявления, за стафилокока не е задължително да се предприема лечение. А при нея го откриха на 55 дни и близо 1 година и половина я тъпчехме периодично с лекарства.
Виж целия пост
# 4
... 90-95% от хората са носители без прояви. ...

Така е, но стафилококите с които се заразяват бебета в родилните отделения са болнични щамове и са различни. Много трудно се поддават на лечение.

На Елица стафилококите ги ликвидирахме с класическа хомеопатия.
Виж целия пост
# 5
И нашата беше от болницата. Явно само аз не знаех, че Втора градска с това е известна. А колкото до хомеопатията и с това съм я лекувала, но с временен ефект...... Да, видоизменен е щама и явно заради това не постигнахме резултати било с традиционни или нетрадиционни методи.
Виж целия пост
# 6
да-да, само Втора градска! Нашата е от "Св. София"!
Виж целия пост
# 7
Вчера потвърдиха съмненията ми и се оказа,че сме със стафилококова инфекция.
Казаха ми да къпя детенце с калиев перманганати да му мажа пъпките със спирт.
Дали според вас това е достатъчно  newsm78 Споделете вие как се справихте с проблема,че съм много притеснена  #Crazy
Виж целия пост
# 8
 За мазането на   пъпките със спирт съм много ПРОТИВ...На една  близка със същия проблем при беб4о лекарите и бяха казали да третира пъпките със спирт или със т.н. синьо мастило в резултат на това състоянието на бебето се  влоши и то доста то също бе на 1 месец.4етох 4е  кожата на бебетата е много тънка и е  възможно спиртът да премине в кръвта-не знам до колко е вярно...но в  техният слу4ай бе така дори стигнаха до болница.
Виж целия пост
# 9
Здравей, Алекса!
Описах случая на моят син в темата за хомеопатия. Обърни се към класически хомеопат. Ако ми кажеш откъде си се надявам да мога да ти дам координати на такъв от твоя град или поне някъде наблизо.
Виж целия пост
# 10
Здравей Сръчка от София съм и благодаря на всички,които ми писаха.Истината е,че съм адски притеснена,а бебчо прилича на краставо жабче(ама и аз какво описание му дадох... Embarassed)
Виж целия пост
# 11
Алекса, Послушай Сръчко,
отиди на хомеопат, аз също мога да препоручам, инач ще ти отровят детето от антибиотици и не се знае какъв ще е резултата..., хубаво е докато не изчистите стфилокока, да не се правят ваксини на детето...
Докато се лекува детето, трябва и ти да имаш превантивно лечение , защото е възможно стафилокока да те зарази (особено ако кърмиш).
Виж целия пост
# 12
 Лошото е, че всички, който са в контакт с бебчо трябва да минат курс на лечение. Иначе ефект...
Виж целия пост
# 13
Ужас... Cry а имам и още едно малко дете.И вчера ходих с бебчо и каката на лекар и никой не ми каза,че е заразно и да пазя и другото си дете Twisted Evil Каката постоянно целува и гали бебето и ми иде да ги убия тези лекари  #2gunfire
И сега как да се лекуваме,като даже и лекарства не ми изписаха освен калиевия перманганат newsm78 Моля дайти координати на специалист в тази област  Praynig
Виж целия пост
# 14
Спокойно Grinning
Елица мъкна гадните коки 5 месеца. Никой не се зарази. Специално питах хомеопата ни дали е възможно да си ги предаваме един на друг. Каза ми да не се притеснявам.
Пъпките от самото начало изчезваха, появяваха се...
Накрая се появиха около очичките и устата. Започнахме хомеопатично лечение и за около два-три  месеца се махнаха. Не става веднага, нужно е малко търпение и понеже е на кърма през цялото време не съм употребявала кафе, кола и шоколад. Но, вече няколко месеца няма и помен от пъпките , а нослето чистя веднъж на 4-5 дена Simple Smile
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия