Въпрос за спиране на кърмата

  • 804
  • 14
Имам приятелка и от нейно име поствам темата. Иска да спре кърмата си и въпросът ми е как да стане това. В интерес на истината изчетох почти цялата библиотека по въпроса, но за жалост повечето неща не вършат работа.
Имам питане към майки спирали кърмата си с хомеопатия. Как по-точно и с какъв препарат и потенция.
Дайде други ценни съвети. Това със зелето никак не ми се вижда подходящо.  Confused
Виж целия пост
# 1
Рицинус комунис в потенция 30СН спира кърмата,но нямам представа как се дозира - най-добре да се консултира с хомеопат по въпроса.
Чаят от салвия също намалява кърмата,особено ако се пие в големи количества - примерно по една чаша 3-4 пъти дневно.
И последно остава Достинекс-а,ако е навита на хормонален препарат.
Виж целия пост
# 2
Здравей Хедра, благодаря за бързия отговор. Проблема е, че сме в Англия и ходенето на лекар за подобно нещо се третира едва ли не като нещо несериозно. Не вярвам някой да се навие да изпише лекарство за подобно нещо.
Билката от този чай как се казва на латински, знаеш ли? Щото ще е малко зор да го намерим така.
Виж целия пост
# 3
за хомеопатията видях, че си пуснала тема в дир.бг
там има и стари теми, а може и да пишеш на лични на модераторката, тя е много "светната"
Виж целия пост
# 4
Този хомеопатичния препарат го търсих из цяла София,никъде не го намерих,та докато се мотах 2 седмици да го търся,тя кърмата спря от самосебе си.Даже в една аптека звъннаха на вносителя и ми казаха,че вече не се внасял...докато този,който беше за увеличаване на кърмата го имаше навсякъде,ама на... Cry
Виж целия пост
# 5
за хомеопатията видях, че си пуснала тема в дир.бг
там има и стари теми, а може и да пишеш на лични на модераторката, тя е много "светната"

Абе, светната тя! Нищо не помни;) пък и като не записва... пита пак. Бубанка, аз съм мод в дира, ама пусто ЕГН и липса на опит в кърменето, глей до къде ме докараха.  Crazy
Виж целия пост
# 6
Този хомеопатичния препарат го търсих из цяла София,никъде не го намерих,та докато се мотах 2 седмици да го търся,тя кърмата спря от самосебе си.Даже в една аптека звъннаха на вносителя и ми казаха,че вече не се внасял...докато този,който беше за увеличаване на кърмата го имаше навсякъде,ама на... Cry

На теб лекар ли ти го изписа. Аз се интересувам в каква дозировка се пие за спиране. Аз имам у нас 30С и ще й дам, ама как се взима.. е те тва няма кой да каже.
Виж целия пост
# 7
Този хомеопатичния препарат го търсих из цяла София,никъде не го намерих,та докато се мотах 2 седмици да го търся,тя кърмата спря от самосебе си.Даже в една аптека звъннаха на вносителя и ми казаха,че вече не се внасял...докато този,който беше за увеличаване на кърмата го имаше навсякъде,ама на... Cry

а в хомеопатичната аптека на ул. "Чаталджа"? и там ли нямаше? те си правят лекарствата там и има много повече потинции и видове, отколкото Боарон предлагат
Виж целия пост
# 8
Какъв лекар,една мама от форума.Ама май ми беше казала 35CH  newsm78.Та не знам как се пие де...ох...егати,като се сетя каква мъка беше....мани.Дано да намери как да спре кърмата,ама ако не стане,с разреждащо цедене сама ще спре,за 1 месец спира до капка.
Виж целия пост
# 9
Какъв лекар,една мама от форума.Ама май ми беше казала 35CH  newsm78.Та не знам как се пие де...ох...егати,като се сетя каква мъка беше....мани.Дано да намери как да спре кърмата,ама ако не стане,с разреждащо цедене сама ще спре,за 1 месец спира до капка.

Проблем е, че тя никога не се е цедила. Винаги бебето си е регулирало кърмата. Тя не знае как да се цеди даже.. уф, май наистина е много сложен проблем. Само дето не може вечено да продължава. И без това стана доста.
Виж целия пост
# 10
защо първо не намали храненията до 1 на ден, а после да намали времето на това хранене? при мен спря с постепенно намаляване на цеденето, но бебо не искаше да суче, нека тя използва бебо вместо помпа и да не дава нощем кърма
Виж целия пост
# 11
Salvia officinalis се казва билката салвия на латински - другото й име е градински чай,много я ползват по английско,и за подправка,така че няма да е проблем да я намерите - би трябвало и в супермаркета да я има на щанда с подправките.
Мисля,че не е лошо да отиде на лекар,ако се налага спешно и бързо спиране на кърмата - навсякъде лекарствата за спиране като Достинекса се изписват с рецепта,защото имат странични ефекти.И доколкото имам наблюдения,лекарите твърде охотно даже изписват лекарства за спиране на кърмата Rolling Eyes - това малко офф,но е вярно - не мисля,че има от какво да се притеснява приятелката ти за визитата при лекаря.
Виж целия пост
# 12
Елфче, ето какво намерих като съвет за спиране на кърмата по повод Рицинуса:

http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_showq&qid=3891
Виж целия пост
# 13
Елфче, ето какво намерих като съвет за спиране на кърмата по повод Рицинуса:

http://www.bzk.bg/nozolog3.php?vector=n_showq&qid=3891


Благодаря, Зори! Благодаря и на всички момичета за съветите.
Виж целия пост
# 14
Относно употребата на Рицинуса може да попиташ и в този форум
http://forum.all.bg/postlist.php?Board=homeopathy
Модераторката е d-r Kostova и знам, че консултира на ICQ-то. Ще ти отговори бързо.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия