Сос за спагети

  • 76 102
  • 25
Дайте рецепти за сосове за спагети.
Виж целия пост
# 1
В нащта къща ядем спагети с 2 видя сос."Бял" и "Червен"/така сме си ги кръстили/.Съпругът ми ги прави.
Червения прави от: 1глава кромид лук
0,500кг.кайма
2-3 с.л.доматена паста
1ч.ч.червено вино
1-2 с.л.брашно
подправка за спагети на KOTANYI , уни сос на "маги'', магданоз, сол на вкус .
Най- напред запържва лука до златисто,след което добавя каймата и тя да се позапържи, след нея доматената паста размита с малко вода, след нея брашното отново размито с вода и накрая виното.Оствая се да покъкри 3-4 мин.И се добавят подправките.Този сос изсипва  към вече сварените спагети и разбъркава.Гарнират се с кашкавал и чили сос.
Белия сос го прави от спагетите полуфабрикат на ''Choice'' Те нали си имат и подправки към тях.В тиган сипва зехтин и 1с.л. маргарин Белла.Изсипва и пакетчетата с подправките от спагетите /аз купувам по 4броя/.Слага унисос на Маги и чуква 6 яйца.Леко разбърква тази смес , за да не се разпаднат яйцата.И докато са още рохки този сос го изсипва върху сварените спагети от пакетчетата.Накря слага магданоз.
Виж целия пост
# 2
Има страшно много изписани теми, както и рецепти в готварската ooooh!
Ето една от тях, има и италиански подфорум за паста, където има сигурно стотици рецепти Peace

Как да приготвя вкусни спагети
Виж целия пост
# 3
Наколко идеи тук Peace
Виж целия пост
# 4
аз го правя така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам няколко скилидки нарязан чесьн, сиовам доматите и накрая подпрвки /слагам и сметана дпонякога/
-олио, чесьн, гьби, домати,подправки
Виж целия пост
# 5
Запържвам 2 големи глави лук, нарязани на полумесеци, 3-4 скилидки чесън наразани както дойде, около 250 гр. кайма, 300-400 гр. гъби нарязани по дължина. Кимион и черен пипер, сос, евентиално чубрица. Ползвам доматено пюре на "Идеал" - то най- много ми наподобява истински домати. - около половин буркан и мааалко водичка или вино.
Ако са ми повече продуктите първо го запържвам поотделно (особено гъбите докато им изври водата дето пускат..) и после ги смесвам и слагам доматите.
Ако решите да пробвате - да ви е вкусно!
Виж целия пост
# 6
аз го правя така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам няколко скилидки нарязан чесьн, сипвам доматите и накрая подправки /слагам и сметана понякога/
-олио, чесан, гьби, домати,подправки

аз добавям топено сирене и кашкавал. Peace
Виж целия пост
# 7
аз го правя така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам няколко скилидки нарязан чесьн, сиовам доматите и накрая подпрвки /слагам и сметана дпонякога/
-олио, чесьн, гьби, домати,подправки


И аз така, но понякога вместо кайма запържвам филе нарязано на жулиени.
Виж целия пост
# 8
Вкъщи много обичаме спагети,соса ми е завещан от мама:Голяма гглава лук нарязана на дребно и задушена във вода и олио/първо се слага водата,после олиото/един кренвирш/оригинала е със шпек салам/ нарязан на ситно,половин парче варена наденица със подправки,и тя на ситно се прибавят към лука,леко се запържва.Добавя се чубрица,къри,чер пипер,сипват се домати ,ако са пресни,настъргани или от буркан,и се оставя на котлона,докато изври водата.Преди да се свали от котлона се добавят две кубчета топено сирене,разбърква се докато се стопи сиренето.Да ви е вкусно Peace
Виж целия пост
# 9
аз го правя така:
-запьржвам кайма в малко олио, слагам няколко скилидки нарязан чесьн, сиовам доматите и накрая подпрвки /слагам и сметана дпонякога/
-олио, чесьн, гьби, домати,подправки



това ни е любимият начин за приготвянето на спагети
Виж целия пост
# 10

За половин пакет спагети правя така:

1 голяма глава лук
3-4 чушки
50-60 грама гъби
2 скилидки чесън

250 грама кайма
2 буркана с домати (от малките)
малко горчица
чили
подправки на вкус (мащерка, чубрица, червен пипер, босилек, риган, къри, кубче зеленчуков бульон)

Запържвам каймата за около 2-3 минути и прибавям лука, чушките, гъбите, чесъна, нарязани на дребно и
се запържват до почти пълна готовност, когато прибавям пасираните домати, горчицата, чилито (на вкус) и подправките.
Оставям да се сгъсти. Накрая след като залея спагетите слагам кашкавал или пармезан.  Crazy
Виж целия пост
# 11
Нашия любим сос е:
150гр. сирене
150гр. синьо сирене
150гр.кашкавал
150гр.пушено сирене
250гр. заквасена сметана
100гр. прясно мляко
Разтапят се сирената, и се прибавят сметаната и млякото.
(сирената могат да бъдат и други каквито има в хладилника,
както и количеството им може да варира според вкуса.) 
Виж целия пост
# 12
Хубавите идеи ми давате, тъкмо се чудех за довечера какво да бъде ....   chef
Виж целия пост
# 13
1г. лук,крумит
500гр.кайма
1 мариновано бурканче гъби
доматено пюре/сок
розмарин,сол,чер пипер
300гр.кашкавал
1 кутия майонеза
  Запържвам лука,слагам каймата и тя да се запържи,слагам доматите .Докъто изкепят накрая се добавят гъбите и потправките.Спагетите се сваряват,слага се соса ,настъргва се кашкавал и се слагат 2с.л. майонеза.  chef
Виж целия пост
# 14
Забравих да кажа ,че ако е доматено пюре се разрежда с малко вода(3-4 с.л. пюре с 200-300 мл.вода примерно).Ако е доматен сок не се разрежда.Слагъм на око,да покрие каймата и да има да си кепи.
Виж целия пост

Започнете да пишете...

Страница 1 от 1

Общи условия